Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#121

Post autor: ahaja »

Amp u mnie gra, tylko muszę go przebudować. Wszystko jest oprócz ... czasu na to. ;-)
Ale, nie zaśmiecajmy Missowego wątku.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#122

Post autor: Myszor »

ahaja pisze:
14 lis 2017, 22:05
Jak skończę swoją końcówkę to pokażę ... ;-).
Pierwszy się piszę na odsłuchy.
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#123

Post autor: charliez88 »

Korzystając z faktu, że pre zostały u mnie i mam wreszcię ciupkę wolnego czasu zabawiłem się w kolejne testy :)
Tym razem widoczny na zdjęciu całkowicie lampowy tor - Haiku Wiliamson + EAR by Misse.

Po tranzystorowym Leema Tucana 2 + Husariaa v1 + LGM przyszła pora na lampowe Haiku Wiliamson + EAR by Misse.

LGMy straciły trochę ze stwojej przezroczystości, ale zyskały znacznie na barwie i wypełnieniu. Tego typu granie trzeba lubić, ale jest scena, jest wreszcie nisko schodzący bas, bębny czuć, na sobie. Nie ma może takiej klarownosci i rozdzielczości jak to ja lubię, ale jest klimat, ciepło, detal i muzykalność.

Jeszcze kilka płyt i zapinam Marantza.
Załączniki
IMG_1133.jpg
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
charliez88
Posty: 798
Rejestracja: 11 lis 2016, 20:26
Gramofon: Luxmany 350 + 300

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#124

Post autor: charliez88 »

EAR jako jedyny z dotychczasowych pre wygładził tak Cheap Thrills Janis Joplin, że było czały czas przyjemnie... Gitary nie świdrowały nieznośnie ucha... Ale po wpięciu Marantza jest jakaś taka... ulga. Nie wiem, może moj EAR jest jakiś skopany - pograł kilkadziesiąt min. więc zimny nie był. :roll:

Marantz gra równo, wg mnie nie faworyzuje pasm, bas nie jest tak duży jak w EAR, ale jest sprężysty. Samo pre pozwala słuchać muzyki głośno nie męcząc przy tym. Do tej pory chyba tylko na nim tak głośno odkręciłem piec. Całość jest delikatnie ocieplona, góra jest lekko zaokrąglona, osłodzona, ten pre to taki kompromis pomiędzy EARem, a Husarią - zachowuje część dobrych cech obu, jednocześnie nie mając tak dużych mankamentów jak choćby EAR.

Moja Husaria v1 gra szybciej, ostrzej, bardziej punktowo... tranzystorowo - mniej magicznie i na pewno głośniej. Powiedziałbym, że w moich zestawach do OM30 i do Haiku Wiliamsona, czy Leemy Tucany Marantz wpasowuje się właściwie najlepiej - nadaje graniu takiego jakby szlifu, którego ani oba piece, ani głosniki w sobie jeszcze nie mają. Dodaje nutkę takiej magii, którą w muzyce lubię - wygładza ją jednocześnie nie pozbawiając dynamiki, rozdzielczości, ani detalu. Obiektywnie Husariaa1 na pewno ma prawo lepiej odnaleźć się w większej ilości systemów i chyba jest w stanie odpowiednie wkładki wyciągnąć wyżej jakościowo, natomiast Pre Missego Marantz jest w stanie dać radochę na już w tej chwili - tak po prostu :clap:

Należy jednak wziąć pod uwagę, że LGMy są bardzo neutralne, mają mało dołu i wypełnienia, Williamson od Haiku gra raczej równo - melodyjnie, ale nie jakos nader ciepło, podobnie jak Tucana - to piece lekko ciepłe (Leema mocniejsza, szybsza, bardziej punktowa z lepszym drive'm) - neutralne kolumny i neutralna wkładka stworzylo srodowisko, którego Marantz nie zaburzył, a po prostu wypełnił w większosci miejsc należycie.
Luxmanowe-love: PD 350 | PD 300 | PD 441 | PD 121 | PD 131
Trochę lampek, parę ramion, Husariaa i kilka wkładek puszczanych głównie przez zaskakujące SNELL E3
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10453
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#125

Post autor: Myszor »

Oba sprzęty są juź pod kuratelą Pawelca pod Warszawą.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#126

Post autor: MISSE »

Dla zainteresowanych lampowym brzmieniem :lol: ostatnia okazja zapoznania się z kilkoma modelami uznanymi za referencje w swojej klasie :think:

Proszę pisać, wszystkie 4 klocki w okolicach W-wy.
chelek
Posty: 29
Rejestracja: 03 paź 2016, 22:14

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#127

Post autor: chelek »

Dzisiaj jestem umówiony z Pawelcem na odbiór klocków. Kilka dni testów i mogę oddać (chyba, że któryś sobie zostawię :) ) Będę porównywał do Shermanna, który jak narazie jest moim faworytem. Zobaczymy czy sławetny EAR da mi to czego potrzebuję (a może Marantz?)
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#128

Post autor: wydra »

Mozna wypożyczyć jakieś na testy , jestem spod warszawy wiec gdzies tutaj sie kreca owe klocki :) pozdrawiam chciałbym w koncu usłyszec owe lampowe brzmiwnie w domu :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#129

Post autor: MISSE »

EAR i Marantz są u mnie w domu i między świętami jadą na testy do Wejcherowa. Marantz dalej pojedzie do W-wy do Kolegi Helek.

Obecnie w W-wie u Darkmana jest Shure(chyba :think: ) więc poproś Darka o przysługę - oczywiście zostaw swój klocek u Darka to może utną się spekulacje co do jakości brzmienia
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#130

Post autor: darkman »

Siurek jest i ma się dobrze. :drool:
To może po świętach, bo brat zjeżdża na tę okoliczność i już dawno się ustawił w kolejce do posłuchania i flaszkę mrozi, bo mu pokazałem via Skype siura ja hip. To powiedział "O..Q!", a brat jest małomówny i to co powiedział wiele dla mnie znaczy. Zabieram go na ten czas, a drugą flaszkę to ja mrożę, ale Ty tu rządzisz Marek. Każesz to wydam i przed świętami.
Ja tego hi-endu od kolegi Wydra@ to nie chcę, bo nie mam tej klasy sprzętu żeby to podłączyć nawet.
Wolę jakoś projekty od uznanych już konstruktorów, taka to ułomność moja. Ten hi-end w innej wadze chodzi niż ja, to pojedynek wykluczony.. no bo jak? Niesportowo by było!
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#131

Post autor: zbyszek1982 »

Darek, nie daj się prosić. Przymkniemy oko na konwenans, a żonie nie powiemy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#132

Post autor: darkman »

:D
Nie mam gdzie trzymać nawet, bo ciasnota... kondy na wierzchu, pies się pokopiać może. No ale znowu do lasu blisko i zwierzaki .. no bo Wigilia za pasem, a jak powiedzą coś nie tak? Będzie chryja. :roll:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2017, 17:51 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#133

Post autor: wydra »

Aj..aj.. z takim podejściem to i ja nie chce :) bo po co ? takze jakbym mogł sie gdzies w kolejce wcisnać na przysłanie do mnie któregoś klocka lampowego to chetnie łyknę :D pozdrawiam ;)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#134

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
19 gru 2017, 08:45
na przysłanie do mnie któregoś klocka lampowego to chetnie łyknę :D
Nie możesz się umówić i samemu odebrać? Może przy okazji posłuchać sprzętu u kogoś? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#135

Post autor: wydra »

NO napisałem tutaj, nie wiem jakie zasady panuja przy przekazywaniu sprzetu. jak sprzet bedzie w warszawie i bede mogl podjechac i wziasc go od kogos na odsluchy to niech ktos napisze. :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ