Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2398
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#46

Post autor: dale »

Się pomyśli :) Tylko jeśli chodzi o pre, czy to tranzystor, czy lampa, to będę dążył do konstrukcji indywidualnej, to znaczy własna, albo modyfikowana obudowa i być może nieco zmieniona funkcjonalność, ale to po konsultacjach z Autorem projektu.
To też nie jest tak że łapię dziesięć srok za ogon (sporo pisze w różnych wątkach), po prostu z jednej strony chcę usystematyzować wiedzę, z drugiej dopytać o coś, co mnie zainteresowało. Nie chcę też sprawiać wrażenia kogoś, kto skupia się na sprzęcie czy żongluje nim.
Nie, na razie jeśli chodzi o tranzystor osiągnąłem swoją nirwanę :), skupiam się teraz na lampie. Jeśli zagra tak jak bym chciał (zgra się z głośnikami), wtedy skupię się na pre do lampy i poprawie kolumn (kable w środku). Dlatego w takiej kolejności, że jak lampa nie podejdzie to zostawię sobie na drugim torze technicsa (gra w klasie A, więc też jest najgorzej jeśli chodzi o nastrojową muzykę) i skupię się na głośnikach (bi-wiring, zmiana zwrotnic - o czym już trochę czytałem i coś próbowałem liczyć, a jak się uda - w skrajnym wypadku i przy dozie szczęścia, bi-amping, ale tu musze doczytać o topologii konstrukcji posiadanej).
W każdym razie, przepraszam za rozgawor nie na temat.

Czy dobrze zrozumiałem że EAR będzie bardziej "kolorowy" i mniej neutralny w stosunku do drugiego słuchanego? Bo chodzi mi głównie o muzykę bardziej w kierunku Sinatry, jazzu, ballad gitarowych itp. Black Sabath czy nawet Queen lub Boney'm zostawił bym do tranzystora.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#47

Post autor: darkman »

Dale@sławie, poinformowałem Myszorę, że masz to już nagrane z Misse i pewnie oba samce pójdą do Ciebie direct z Breslau. Te ode mnie to póxniej, jak się tylko namówimy.
Nara chłopaki bo wyjeżdżam już, nawet nie ma czasu przeczytać co Klin napisał po trzeźwemu, po południu się zapoznam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#48

Post autor: Wojtek »

klin pisze:
20 paź 2017, 08:19
Hehehe...coś w tym jest. Ale tak na poważnie to bardzo chętnie bym wrócił do jakiejś MM-ki z wymiennymi igłami, tak do połowy ceny ATOC9 za nową igłę do takiej MM-ki, ale...pokażcie mi taką, to chętnie zainwestuję. Myszor to jak widzę robi, próbuje różnych MM ale chyba jeszcze się nie udało :cry:
Wiesz klin, nie wiem ile MMek z wysokiej półki faktycznie słyszałeś czy może czasem V15 III to był właśnie ten osobisty "top", ale fajnie grających MMek z wysokiej półki jest całkiem dużo, więc... trochę nie rozumiem tego co piszesz. "Pokażcie mi taką" :D Bądźmy poważni. Jak przestałeś w pewnym momencie eksplorować temat (co Myszor w wolnych chwilach właśnie robi) to co się dziwić? :) Tu nawet nie chodzi o kasę czy pułap cenowy, bo to rzecz wtórna akurat.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#49

Post autor: Myszor »

dale pisze:
20 paź 2017, 08:31
o kogo można by się uśmiechnąć w sprawie wypożyczenia pp EAR - ta
Do MISSE. Jak się zgodzi to do mnie, żebym wysłał ;)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#50

Post autor: klin »

Wojtek pisze:
20 paź 2017, 09:11
Wiesz klin, nie wiem ile MMek z wysokiej półki faktycznie słyszałeś czy może czasem V15 III to był właśnie ten osobisty "top", ale fajnie grających MMek z wysokiej półki jest całkiem dużo, więc... trochę nie rozumiem tego co piszesz. "Pokażcie mi taką" Bądźmy poważni. Jak przestałeś w pewnym momencie eksplorować temat (co Myszor w wolnych chwilach właśnie robi) to co się dziwić? Tu nawet nie chodzi o kasę czy pułap cenowy, bo to rzecz wtórna akurat.
Masz rację Wojtek! Problem jest tylko i wyłącznie z wolnym czasem...
Za to bacznie obserwuję zmagania Myszora i mam nadzieję, że znajdzie taką MM, że mi kapcie spadną :D
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2398
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#51

Post autor: dale »

Myszor pisze:
20 paź 2017, 09:13
dale pisze:
20 paź 2017, 08:31
o kogo można by się uśmiechnąć w sprawie wypożyczenia pp EAR - ta
Do MISSE. Jak się zgodzi to do mnie, żebym wysłał ;)
Dzięki :) to dzwonię do Marka, tylko znajdę ładowarkę bo ostatnio po rozmowie telefon zamknął się w sobie i nie chciał współpracować :)
Ja jestem gaduła a Marek umie słuchać :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#52

Post autor: Wojtek »

klin pisze:
20 paź 2017, 09:21
Za to bacznie obserwuję zmagania Myszora i mam nadzieję, że znajdzie taką MM, że mi kapcie spadną :D
To też jest takie nie do końca proaktywne, ale rozumiem że jedni odkrywają inni papugują :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#53

Post autor: klin »

Wojtek pisze:
20 paź 2017, 09:50
To też jest takie nie do końca proaktywne, ale rozumiem że jedni odkrywają inni papugują
Eee tam, dramatyzujesz Wojtek. Ja za to składam końcówkę mocy i jak ją skończę to niosę w te pędy do Myszora i mam nadzieję, że jemu też kapcie spadną, a potem mu zbuduję taką samą :D Sam jeden wszystkich kwatków nie obskoczysz i trzeba się jakoś wspierać nawzajem ;)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#54

Post autor: MISSE »

Oczywiście dale może otrzymać klocki z Wrocka. :mrgreen:

Cieszę się, że poświeciliście trochę czasu na odsłuchy, ale ograniczenia czasowego nie było :drool:

Jak ktoś jeszcze chcę spróbować to piszcie nie wstydzić się proszę.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#55

Post autor: darkman »

klin pisze:
20 paź 2017, 08:19
więc nie wiem po co trzeba by jeszcze sięgnąć żeby było prężne i żwawe jak tranzystor...
Michał to proste. Najlepiej po tranzystor.
Tranzystorowe brzmienie najlepsze jest na tranzystorach. :)
--------------------
Generalnie dla osób oczekujących bdb brzmienia tranzystorowego z opisywanych urządzeń czytanie tego wątku jest atematyczne w zasadzie.
Tu jest wyszynk Pod Kogutkiem, tu się 'z bańki' pije, wino z wódkiem.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#56

Post autor: klin »

darkman pisze:
21 paź 2017, 11:52
Michał to proste. Najlepiej po tranzystor.
Tranzystorowe brzmienie najlepsze jest na tranzystorach.
Ehhh...wiedziałem, że takie będzie podsumowanie. Dlatego nie chciałem nic pisać, ale Myszor mnie wystawił ;)

Preampy wykonane są wspaniale! MISSE jest naprawdę dobry i widać, że wkłada w to mnóstwo serca. No i w ogóle super, że udostępnia je forumowiczom do odsłuchów. Jeszcze raz dzięki!!! :)

Co do tego co napisałem. Chciałem tylko jakoś odnieść to co usłyszałem, do tego co lubię i co mi się podoba. Nie podchodzę do lamp czy do tranzystorów jakoś tak zupełnie rozłącznie. Dla mnie nie ma różnicy czy słucham lampy czy tranzystora - ma po prostu grać dobrze i wiernie. Zarówno CD i DAC mam ze stopniem lampowym, bo po prostu gra to lkepiej niż z opampami. Mam wzmaka tranzystorowego, mam też i lampę na KT88 i wcale nie jest specjalnie wolna czy rozlazła. Jest szybka, zwarta itd...wcale nie ustępuje tranzystorowi w większości rodzajów muzyki a za to w wielu przypadkach gra po prostu ładniej i realniej.
W przypadku tych dwóch preampów, po prostu piłem tylko do tego, że potwierdza się to co pisał nie raz Ahaja, pisze też Lampizator, że to jest dość skomplikowana i droga sprawa by zrobić pre lampowe, które faktycznie będzie grało wiernie i poprawnie. I tylko tyle.
A wydaje mi się, że miałem prawo mimo wszystko porównywac te konstrukje, bo zdaje się, że kosztuja podobnie co Husariaa czy Nuda.
Taki tam moje wywody...ale już machnąłem kolejną lampkę więc może nie do końca składne... :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#57

Post autor: Wojtek »

klin pisze:
21 paź 2017, 16:28
A wydaje mi się, że miałem prawo mimo wszystko porównywac te konstrukje, bo zdaje się, że kosztuja podobnie co Husariaa czy Nuda.
No właśnie nie bardzo, bo cena to jest akurat ostatnia rzecz która miałaby tutaj znaczenie.
Szczerze mówiąc byłoby dość głupkowato gdyby było inaczej.
Ale rozumiem, jedni słuchają inni patrzą na nalepkę ;)

Inne światy - piszę to nie raz ja, Wojtek, wiedząc zarazem że się potwierdza :morda:
klin pisze:
21 paź 2017, 16:28
które faktycznie będzie grało wiernie i poprawnie. I tylko tyle.
Jedynym filozoficznym kłopotem tutaj jest stwierdzenie czym jest "wierna i poprawna" gra. Tylko (lub aż) tyle ;) Ale nie chcę tego aż tak roztrząsać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10467
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#58

Post autor: Myszor »

Nie ma co rozstrząsać. Wszyscy mamy inny adiogram naszych uszu. Ja np. Nie słyszę nic ponad 12khz a w 8khz mam spadek w prawym uchu. Każdy jest inny. Jak nałożymy na to upodobania dzwiękowo muzyczne to już całkiem robi się misz masz.
Klinowi np nie podobały się żadne z moich kolumn oprócz cheviotów. Mi się nie podobają jego lampizowane dac.
Tak to już jest i dlatego jest fajnie w tym hobby :)
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#59

Post autor: Merrick »

Myszor pisze:
21 paź 2017, 18:44
Nie słyszę nic ponad 12khz a w 8khz mam spadek w prawym uchu.
Skąd ty to wiesz? Gdzie takie badanie robiłeś?
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Misse|pp|A. i Misse|pp|B. lampowe przedwzmacniacze gramofonowe MM Phono RIAA

#60

Post autor: Zeroqll »

Zrób zwykłe badanie słuchu a dowiesz się wszystkiego :)
ODPOWIEDZ