BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#826

Post autor: wydra »

Zeroqll pisze:
11 wrz 2020, 18:45
Dziękuję, na razie nie mam czasu, a z tego co widzę kolejka i tak jest na pół roku :)
To może za pół roku będziesz mieć czas :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#827

Post autor: Piterski »

Zeroqll, nie łam się. Będziesz mógł przeprowadzić własną procedurę testową i obiecuje, że nie będę się wtrącał i negował twoich metod porównawczych ;)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10429
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#828

Post autor: Myszor »

Piterski fajnie sobie dyskutujecie i kulturalnie , bez inwektyw, podoba mnie się, jednak musisz przyznać że testowanie sekcji MM preampa na wkładce MC z SUT jest jednak szpagatem i właścicielom wkładek MM niewiele powie bo nie używają SUT. A ten potrafi robić fikołki ;)
Byłem w tej samej sytuacji co Ty (brak wkładek MM) więc testowałem tylko sekcję MC saute.
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#829

Post autor: nadzorca2 »

Potwierdzam wypożyczenie do testów
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#830

Post autor: Piterski »

Myszor, ale właściciel wkładki MC może i moim zdaniem powinien zwrócić uwagę na sekcję MM tego preampu.
To, że Zeroqll potraktował to jako test sekcji MM, który nie miał sensu, to jego prawo mieć odrębne zdanie w tej kwest. Ja mam w tej materii inne spojrzenie na tę sprawę i nie będę go na silę przekonywał. Dlatego zaproponowałem pozostać przy swoich stanowiskach.
Dla mnie to jest hobby nie pole walki na śmierć i życie. Wolę odpuścić niż zaogniać całą sytuację, nawet się przecież osobiście nie znamy,
W klubie KAiM możemy używać bardziej żywiołowych argumentów bo się znamy, a spory czasem aż iskrzą ale nie kończą się obrażaniem drugiej strony dyskusji, mimo że dochodzi czasem do ekwilibrystyki słownej i przeróżnych wolt językowych. Może dla tego, że dyskutujemy face to face.
Sądzę, że teraz jest szansa by kolega Zeroqll sam na spokojnie bez emocji przeprowadził swój test i wyraził swoje zdanie, a może nawet pokusił się o porównanie obu sekcji.

nadzorca2,w pierwszym poście jest lista, na której jesteś kolejną osobą w kolejce, już nie długo, jeszcze trochę cierpliwości :D
Jak widzisz skróciłem swoją zabawę z Buphono bo strasznie się atmosfera zaczęła podgrzewać :lol:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#831

Post autor: Zeroqll »

Wydra jeszcze raz dziękuję za propozycję, jak będę miał czas to z chęcią skorzystam bo mam w planach test z udziałem takiego preampu jak Twój.
Piterski, ale czemu ja mam się łamać. Buphona już testowałem, swoimi uwagami podzieliłem się również tu na forum. Ja jestem otwarty na konstruktywną krytykę, z chęcią podyskutuję, może czegoś się nauczę, więc jeżeli chcesz to się wtrącaj, zachęcam. High five and no hard feelings.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#832

Post autor: Piterski »

Spoko 8-)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#833

Post autor: wydra »

Tak sobie ostatnio zamarzyłem że może by było fajnie przenieść ten temat z DIY do preampów i wzmacniaczy :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
herodot
Posty: 99
Rejestracja: 27 maja 2020, 22:25
Gramofon: P Pl-30LII z D DL301

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#834

Post autor: herodot »

W oderwaniu od poprzedniej dyskusji o SUT'ach, wspaniałych wkładkach i procedurach testowych proponuję przenosiny do krainy "budżetu" i mniej doświadczonego ucha...

Przy okazji zakupu mebli do salonu udało się przekonać Żonę, że Pioneer PL-30LII będzie dużo lepiej wyglądał w salonie niż Unitra. A że jak wiadomo trzeba kuć żelazo póki gorące, to kilka miesięcy temu kupiłem od Kolegi Wydry małego Buphonika (wersja nano). Obiecałem, że jak przesłucham wystarczająco dużo płyt i będę czuł się gotów, to napiszę o wrażeniach.

Buphono grał z wkładkami Denon 80 MC HO, AT15ea oraz najczęściej ze wzmakiem CA 651A. Porównywałem go z pre CA 651p, lubianym przez Was Monacorem oraz wbudowanymi pre HK PM645, Musicala E11 oraz... Radmora 5102;). Kolumny to z reguły DIY na bazie WLM La Scala (raczej ciemne, z wyraznym srodkiem pasma) oraz B&W 305 (małe podłogówki o raczej jasnym brzmieniu).

W porównaniu z wymienionymi konkurentami Buphono gra w mojej opinii zdecydowanie najlepiej. Dużo bardziej detalicznie, szerzej i z lepszą kontrolą basu. Szczególnie większa ilość detalu w "górach" była widoczna od pierwszego wejrzenia i uznałem ją za pozytyw. Z dostrzeżonych słabszych punktów, to zdarza mi się czasami słuchać płyt, w których góra staje się zbyt natarczywa i nieprzyjemna. Nie sposób tego skorygować nastawami. W pre Musicala czy HK ten efekt nie występuje, ale jak wspomniałem zdarza mi się to tylko w wybranych płytach (np. tłoczenia z dawnej Jugosławii).

Zastanawia mnie również dlaczego moja AT15ea gra zdecydowanie ciemniej z Buphonem, niż DL 80. W CA, czy Musicalu różnica charakteru brzmienia jest znacznie mniejsza. Czy wpływ na to może mieć to, że Denon jest MC HO, a Buphon bardziej "lubi" MM?

Ciekawym przeżyciem było podłączenie Buphona do... Radmora 5102. Uzyskane brzmienie nie da się porównać z niczym, co słyszałem wcześniej:P. Nie mogę powiedzieć, że było dramatycznie złe - po prostu zestaw ten kładł akcenty tam, gdzie nikt inny by na to nie wpadł. Nie polecam takich połączeń na zbyt długo, ale w ujęciu krótkoterminowym może być bardzo pouczające.

Podsumowując - Buphon dał mi dużo frajdy i bije wszystko, co miałem okazję słuchać wcześniej. Postaram się poszukać mu bardziej godnego rywala i wtedy dam znać. Polecam kolegę Wydrę - wzorowy kontakt z kupującym i dobry produkt.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#835

Post autor: wydra »

Moze sprobuj z tym denonen nizszego obciazenia. Dzieki za opinie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
nadzorca2
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2018, 22:00
Gramofon: YAMAHA PX-3
Lokalizacja: Kutno

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#836

Post autor: nadzorca2 »

Nie mogę się doczekać na przesyłkę, będę porównywał BUPhono z iFi Phono2 oraz z Iskra1 Audiokultura...ciekaw jest jak wypadnie bo poprzednio w porównaniu z Nuda Mini wypadł dużo lepiej
Yamaha PX-3, PrimaLuna DiaLogue Premium HP, WLM Diva, WLM Duo 15 Activ, Beyerdynamic T-1 ver.2
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1445
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#837

Post autor: wydra »

No to moze byc ciekawe porownanie :) jestes juz nastepny a kolega pewnie juz konczy nie dlugo :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#838

Post autor: koscidogitary »

nadzorca2 pisze:
21 wrz 2020, 21:24
Phono2
Też jestem ciekaw. Mi osobiście iFi sekcja MM nie podszedł, za mało muzykalny. Generalnie nie można o nim powiedzieć nic złego ale też nic specjalnie dobrego. Sekcja MC lepsza od MM, spokojna ale dało się wykręcić fajne brzmienie.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3976
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#839

Post autor: SimonTemplar »

nadzorca2 pisze:
21 wrz 2020, 21:24
oraz z Iskra1 Audiokultura
O tym z chęcią poczytam ;)
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście)

#840

Post autor: Piterski »

nadzorca2 pisze:
21 wrz 2020, 21:24
[...] będę porównywał BUPhono z iFi Phono2 oraz z Iskra1 Audiokultura...[...]
To się szykuje ciekawe porównanie :clap:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ