Drewniana skrzynka na winyle

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#46

Post autor: xyz »

IVAN pisze:
20 lut 2020, 14:38
Poważnie chcieli od 5 k do 10 k
Yhm. Na obronę wyceny dodam że pierwotna myśl dotyczyła laminatu. Co nie zmienia postaci rzeczy że cena z kosmosu za 6 półek i dwie pary drzwiczek. Chyba że to za zawiasy 🤪
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#47

Post autor: Sylwek »

Ten regał wyszedł super.
Mnie panowie wstępnie za zrobienie takiego regału powiedzieli 3000 zł. Jak dopytałem czy się nie rozłoży pod naciskiem płyt winylowych to powiedzieli że trzeba go dodatkowo wzmocnić. Cena skoczyła do 5500 zł. I to za sześć dodatkowych płaskowników i trzy wkręty do ściany. Uśmiałem się. No ale fakt hobby kosztuje. Stwierdziłem że zrobię sam.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#48

Post autor: IVAN »

Takich regałów nie skręca sie konfirmantami samymi , dodatkowo trzeba wzmocnić klinami za pomocą frezarki festool domino dzięki czemu wytrzymuje obciążenie do 250 kg.
https://youtu.be/apL32z3OBEE
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#49

Post autor: Peter007 »

IVAN pisze:
21 lut 2020, 18:45
Takich regałów nie skręca sie konfirmantami samymi , dodatkowo trzeba wzmocnić klinami za pomocą frezarki festool domino dzięki czemu wytrzymuje obciążenie do 250 kg.
https://youtu.be/apL32z3OBEE
A skąd ta rekomendacja? Nic innego się nie nada? :think:
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#50

Post autor: IVAN »

Możliwe że nada ale to sprawdzone prze brata, zrobił regał podwieszany do sufitu który sam w sobie ważył około 200 kg a z książkami i innymi pamiątkami około 250 kg i mija już 4 rok od zainstalowania.
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#51

Post autor: mrcnoos »

Domino jest faktycznie dobre, ale trzeba specjalnie kupować narzędzia. Dla jednego regału nie zawsze warto. Dla odmiany można zastosować kołki (To jest najbardziej standardowe połączenie, nawet bardziej niż konfirmat). Takie połączenia bardzo często idą w parze, tj, konfirmat +kołek, mimośród + kołek itd.
Ale zasadniczą kwestię odgrywa materiał główny mebla bo najczęściej to on jest dużo słabszy niż sam kołek. To płyta się rozwarstwia, a bukowy kołek zostaje w całości.
Dlatego w meblach z płyty wiórowej stosuje się kątowniki oraz specjalne łączniki do płyt wiórowych.
Można również stosować lamele, ale kołki po prostu wywiercimy bez specjalnego kombinowania.
Sylwek, to co piszesz o tych 5500 zł to faktycznie śmiech na sali :lol:
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#52

Post autor: kriss »

Tak jak kiedyś tak i dziś można wykonać wszystkie znane typy połączeń drewna piłami ręcznymi i dłutami. Nie potrzeba to tego narzędzi z najwyższej półki. Oczywiście trzeba mieć lub nabyć umiejętności i dużo wolnego czasu ;)
https://youtu.be/l593yzTGLVk
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#53

Post autor: xyz »

mrcnoos pisze:
21 lut 2020, 22:03
Dla jednego regału nie zawsze warto.
Nawet nie sprawdzam ile te urządzenie kosztuje 😅

Co do kołków nie chcę za bardzo wchodzić w szczegóły, ale z niki trzeba się mocniej nagimnastykować. wierzę że konfirmaty + gwoździe się sprawdzą :)
Co do samego materiału konstrukcji to 18 mm płyta stolarska więc de facto drewno, a przynajmniej tak pachnie :)
IVAN pisze:
21 lut 2020, 20:24
regał podwieszany
Różnica zasadnicza, u mnie opiera się komodzie.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3794
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#54

Post autor: mrcnoos »

Szymon, dobry gwóźdź nie jest zły :lol: Z kołkami w domowych warunkach faktycznie jest trochę zabawy.
Wlasne domowe szafki poskręcałem na wkręty I też dają radę ;)
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#55

Post autor: xyz »

Mam nadzieję że wytrzyma parę lat. Choć testów jeszcze nie robiłem.
Awatar użytkownika
Sylwek
Posty: 180
Rejestracja: 10 lip 2019, 19:22
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: Polska, Mazowieckie

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#56

Post autor: Sylwek »

mrcnoos pisze:
21 lut 2020, 22:03
Domino jest faktycznie dobre, ale trzeba specjalnie kupować narzędzia. Dla jednego regału nie zawsze warto. Dla odmiany można zastosować kołki (To jest najbardziej standardowe połączenie, nawet bardziej niż konfirmat). Takie połączenia bardzo często idą w parze, tj, konfirmat +kołek, mimośród + kołek itd.
Ale zasadniczą kwestię odgrywa materiał główny mebla bo najczęściej to on jest dużo słabszy niż sam kołek. To płyta się rozwarstwia, a bukowy kołek zostaje w całości.
Dlatego w meblach z płyty wiórowej stosuje się kątowniki oraz specjalne łączniki do płyt wiórowych.
Można również stosować lamele, ale kołki po prostu wywiercimy bez specjalnego kombinowania.
Sylwek, to co piszesz o tych 5500 zł to faktycznie śmiech na sali :lol:
Mnie się wydaje że chcieli wyrwać forsę tylko dlatego że zobaczyli że to ma być regał na winyle. Łatwo zarobione pieniążki. Ale nic z tego. Minęły czasy kiedy dawałem sobie wmówić że to jest tyle warte bo to typowo pod hobby.
Technice SL-Q3 + Arcam rPhono, Unitra Daniel G 1100-fs + Art DJ Pro II, Philips AF877, Harman/Kardon AVR 460, Monitor Audio Silver RX8, Canton Quinto 540 :character-jason:
IVAN
Posty: 215
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:54
Gramofon: SONY PS-X4
Lokalizacja: ŁÓDZ

Re: Drewniana skrzynka na winyle

#57

Post autor: IVAN »

kriss pisze:
21 lut 2020, 22:13
Tak jak kiedyś tak i dziś można wykonać wszystkie znane typy połączeń drewna piłami ręcznymi i dłutami. Nie potrzeba to tego narzędzi z najwyższej półki. Oczywiście trzeba mieć lub nabyć umiejętności i dużo wolnego czasu ;)
https://youtu.be/l593yzTGLVk
Bardzo dużo czasu, za pomocą tego systemu domino wykonanie połączenia zajmuje 5 min a zrobienie całej skrzynki kolumnowej nie przekroczy 30 min, a takiego regału na komodzie by zajęło 2 godziny. Nie trzeba kupować drogich narzędzi , można wypożyczyć choć przy tej cenie co fachowcy zaproponowali to by starczyło na dwie takie frezarki :D
Mój skromny zestaw początkującego to VINCENT SV-227MK / TEUFEL CONNECTOR / HK DVD 22 , SCHIIT MANI , SONY PS-X4 + XL25 / Ortofon 2M RED , ARCUS TL 160 + DiY 2 way w strzępach
ODPOWIEDZ