BUphonoAMP MC/MM opinie i testy (aktualna lista w 1 poście, recenzje na dole)

Klamoty domowej roboty
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#91

Post autor: BlackDevil »

Oj niewiele chyba słyszałeś :o skoro tak twierdzisz . A Jackson to chyba pop a nie rock :shock:
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#92

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
08 gru 2018, 19:39
Jakby to Tobie wyjaśnić analogią motoryzacyjną...

To trochę jak opony zimowe i letnie.
Obydwa typy opon służą do tego samego.
Jednak jedne w określonych warunkach zawsze wygrają z tymi drugimi, i vice versa.

Dlatego porównywanie właściwości jezdnych jednego i drugiego typu opon ma dość przewidywalny wynik.

"Najmniej lampowa lampa" - spodobało mi się to sformułowanie :D
Po pierwsze, gdyby rzeczywiście to było takie proste to nie mielibyśmy, ani testów opon, ani preampów ;)
Po drugie jakoś nie trafia do mnie ta analogia, bo właściwości jezdne opon są zmienne, w zależności od warunków pogodowych, zaś brzmienie preampów raczej stałe. Bardzo jestem ciekaw Twoich wniosków na temat preamp lampowy vs tranzystorowy, jakie to warunki, że jeden zawsze góruje nad drugim i w czym w zasadzie jest lepszy/gorszy?
Po trzecie nie użyłem takiego sformułowania.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#93

Post autor: wydra »

BlackDevil pisze:
08 gru 2018, 22:27
Oj niewiele chyba słyszałeś :o skoro tak twierdzisz . A Jackson to chyba pop a nie rock :shock:
No lamp nie za dużo ale ta ich słodkość i ciężkość brzmienia jakoś nie przemawia za tym żeby dać sobie rade w dużym bałaganie :) tak Jackson to pop. Muzyki akurat słucham bardzo dużo :)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2018, 09:04 przez wydra, łącznie zmieniany 1 raz.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#94

Post autor: Wojtek »

Zeroqll pisze:
08 gru 2018, 22:31
Bardzo jestem ciekaw Twoich wniosków na temat preamp lampowy vs tranzystorowy, jakie to warunki, że jeden zawsze góruje nad drugim i w czym w zasadzie jest lepszy/gorszy?
Dyskutowaliśmy o tym bodajże przy okazji wątku o preampach lampowych MISSE.
Tu chyba był początek: viewtopic.php?p=183930#p183930
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4732
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#95

Post autor: MMarek »

wydra pisze:
08 gru 2018, 21:43
Jaksie wlaczy na lampie cos wymagajacego jakis Michael Jackson czy GunsNroses deep purple czy jakis inny ciezszy rock, to ona za duzo nie pokarze
Oj mylisz się Pan, oj mylisz....
Pokaże i to przez duuuuże Z z kropką!!!

Diabeł tkwi jednak, jak zwykle, w szczegółach...
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#96

Post autor: wydra »

Jednak szybkość i pasmo na tranzystorze chyba pokaże więcej :) No ale nie ma się co kłócić nad wyższością jednych nad drugimi lampa ma ładna barwę z racji swojej zasady działania ale za szybka nie jest. Sam porównywałem wzmacniacz MISSIEgo EAR i gdy był większy natłoch informacji po prostu wszystko się zlewało ze sobą, Zeroqll miał takie samo spostrzeżenie. Lampa jak ma szybkość 20V/us to wszystkie pieniądze o ile tyle ma, tranzystory są dużo szybsze, buphono ma prawie 5kV/us i sobie musi poradzić i wykazać się duża rozdzielczością i zróżnicowana góra :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#97

Post autor: Wojtek »

wydra pisze:
09 gru 2018, 15:32
No ale nie ma się co kłócić nad wyższością jednych nad drugimi
Dokładnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#98

Post autor: Zeroqll »

Wojtek pisze:
23 paź 2017, 02:08
klin pisze:
22 paź 2017, 16:21
No...właśnie napisał by coś więcej na ich temat :D
OK :) Skoro tak bardzo chcesz.

Moim zdaniem obydwa reprezentują jednakowy poziom, tyle że inne szkoły.
Zgadzam się z większością już przytoczonych przez kolegów cech charakteryzujących styl grania tych konstrukcji.
Tak kiedyś jak i dzisiaj jest to po prostu wysoka półka lampowych preampów gramofonowych.
Aż chciałoby się powiedzieć: tylko tyle i aż tyle.

Z przyczyn naturalnych nie zgadywały mi się z każdą MMką.
EAR lepiej mi grał z jednymi (AT20, Philips), Marantz z drugimi (Shure, ADC), tak jakby, ale "problemy" były wspólne.
W sumie to z mało którą z mojej "stajni" wkładek zgrywały się te preampy faktycznie dobrze :)
Ale ma to dość proste wyjaśnienie: każda lampa wprowadza nieco więcej "oszustwa" do dźwięku niż moje osobiste preferencje na to pozwalają.
Jeśli kojarzycie moje wypowiedzi forumowe nt. lamp to wiecie że to nie jest z mojej strony jakaś nowość.

Jeśli przychodzi mi wybierać między referencją i kontrolą, a czymś "nieokiełznanym" to zawsze wybiorę to pierwsze.
W torze winylowym staram się stawiać kreskę by "oszustwo" zatrzymywało się na wkładce i igle ;)

Przy czym nie ma to nic wspólnego z "wiernością" czy "poprawnością" :morda:

Nawet gdybym dzisiaj nie miał NUDY to obydwa preampy lampowe nie zastąpiłyby mi preampa tranzystorowego z Pioneer SA-9800.

Fajnie byłoby postawić je obok siebie i od czasu do czasu wpinać w tor, czepiąc pełnymi garściami z tego co dają czego nie mam w konstrukcjach tranzystorowych, ale na dłuższą metę nie zależy mi akurat na tym, przy odtwarzaniu winyli.

Pewnie inaczej bym się na to zapatrywał gdybym dzisiaj miał jedną wkładkę MM (jakiegoś Shure'a lub starszego Ortofona) i jakiegoś prostego tranzystora typu "przycisk Phono i cześć" :) Mniejsza skala porównań i doświadczenia.
Myślę że dla większości ww. strategia wystarcza i nie ma w tym nic złego.

I dlatego, powtarzam, porównywanie ww. w charakterze "co warto bardziej wybrać" jest bezsensowne i krótkowzroczne.
Dlatego śmiało można powiedzieć, że to inne światy.
Przez brak wzajemnej konkurencji.


Zawsze chętnie przyjmuję na testy nowe zabawki od MISSE bo wartości poznawcze są nieocenione (choć w praktyce zawsze zabieram się za to z mocnym opóźnieniem), ale jest to też oparte na tym, że podchodzę do tematu mocno krytycznie :)
Wojtku, w podanym przez Ciebie wątku znalazłem taką to oto opinię i z tego co wyczytałem dotyczy ona głownie dwóch preampów MISSE, które miałeś na testach w porównaniu z Nudą. Jeżeli na podstawie tych porównań masz zdanie, że nie ma co zestawiać urządzeń zrobionych w innej technologii, bo to dwa zupełnie inne światy to ok. Ja wychodzę z założenia, że nie interesuje mnie w jakiej technologii dany sprzęt został wykonany, tylko czy jest to coś co można ze sobą zestawić i wysnuć wnioski dotyczące wpływu na brzmienie całości zestawu. Wiadomym jest, że pewne technologie predysponują do pewnego rodzaju brzmienia, ale przecież nie raz w testach można przeczytać o tranzystorze brzmiącym jak lampa, czy o lampowcu nie brzmiącym jak lampa :) Peliks również testował 3 urządzenia (2x MISSE, 1x BD) i stwierdził, że BlackDevil mu się najmniej podoba, bo w zestawieniu z tamtymi brzmi cienko, nielampowo. I taki właśnie jest, jego brzmienie stoi gdzie pomiędzy. Dlatego przed porównaniem z BUphonoAMP opisałem w skrócie jego brzmienie z zestawieniu z tamtymi preampami, żeby ludzie mający je na testach mieli jakiś punkt odniesienia. Dodam że BlackDevil w porównaniu z tranzystorowym preampem Graham ma dużo szerszą scenę i lepszą rozdzielczość.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#99

Post autor: wydra »

Zestawienie ma sens jak wybiera sie cos dla siebie i slucha sie w swoim torze i wybera sie to co najlepiej nam pasuje wybierajac jakies kompromisy.Niektorzy lubia dynamike, rozdzielczosc precyzyjnosc brzmienia detalicznosc a inni przyjemnosc i zatapienie sie w rozkosznym cieplym brzmieniu. Ale testy techniczne i porownanie dwóch preampow lampa vs tranzystor w testach recenzyjnych to chyba juz ma troche mniej sensu bo kazda budowa ma swoje wady i zalety plusy i minusy :) ale nie mniej bardzo podoba mi sie test i klasuje moje malenstwo na jakiejs polce w porownaniu z tym co jest i jest znane
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#100

Post autor: Myszor »

Zeroqll pisze:
08 gru 2018, 14:44
Kończąc to porównanie napiszę, że BUphonoAMP to obcowanie z muzyką z poziomu reżyserki w studio, podczas gdy BlackDevil obecność na koncercie w klubie.
Mamy podobne skojarzenia ;)
Myszor pisze:
22 wrz 2018, 17:01
Grandy to bycie pod sceną. Vulkany to bycie w reżyserce dźwięku.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#101

Post autor: wydra »

Tylko co lepsze, reżyserka czy koncert :) jak rozwinąć jedno i drugie :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1675
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#102

Post autor: tuczi77 »

wydra pisze:
12 gru 2018, 08:53
Tylko co lepsze, reżyserka czy koncert
To jak debata na wyższością Świąt Wielkanocnych na Świetami Bożego Narodzenia albo Pb nad ON albo blondynek nad brunetkami. Zależy co kto lubi ;)
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#103

Post autor: wydra »

Coś w tym jest :) dlatego chciałbym aby koledzy rozwinęli swoje wypowiedzi i dali definicje koncertu i reżyserki, myślę że to nieco przybliży odczucia brzmienia :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41550
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#104

Post autor: Wojtek »

Ja nie widzę sensu ciągnięcia takiej dyskusji w tym temacie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: BUphonoAMP MC/MM opinie i testy

#105

Post autor: wydra »

No nie wiem czy nie ma sensu :) Kolega Zeroqll użył określenia dla brzmienia BUphono jako brzmienie z reżyserki zaś lampowy preamp kolegi Devila jak z koncertu, Myszor przyznał że tak samo określa brzmienia, więc chciałbym poznać definicje tych określeń żebym wiedział jak to wygląda :)
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ