Zestaw Audio od nowa

Klamoty domowej roboty
Awatar użytkownika
BlackDevil
Gramofon: S600

Re: Zestaw Audio od nowa

Post autor: BlackDevil » 06 gru 2018, 17:44

wydra pisze:
06 gru 2018, 16:46
Fullrange plus pomocnik na basie :) takie 1.5way na TL.
Powiem ci że basu z tego malucha nie brakuje ,grały w innych skrzynkach i było ok ,do czasu aż zmiękło zawieszenie (góra gdzieś uciekła) , więc w nowych paczkach zagrają z wolno stojącą wstęgą do starych pudeł wstawiłem TB1611SAF dźwięk rewelacja.

Awatar użytkownika
wydra
Gramofon: Lenco

Post autor: wydra » 07 gru 2018, 08:36

U mnie szerokopasmowy będzie miał 8cm roboczych, dlatego żeby lepiej ogarniał górne pasmo z racji mniejszej wagi membrany i powierzchni, dlatego bez 14cm pomocnika i TL sobie nie poradzi i będzie robił grymas na twarzy jaki towarzyszy słuchając przy monitorowych głośników PCtowych :)

Awatar użytkownika
BlackDevil

Post autor: BlackDevil » 07 gru 2018, 08:40

:lol: :lol: :lol: no to wszystko jasne pomoc mu się przyda.

Awatar użytkownika
BlackDevil

Post autor: BlackDevil » 15 lut 2019, 18:11

Z nadmiaru czasu postanowiłem ulepszyć swój standardowy wzmacniacz ale przerabianie jest bez sensu więc poskładałem
drugi . Zmieniłem bebechy na górną półkę jakościową i cenową czyli rezystorki w toleranci 1% , większość bezindukcyjna , kondy międzystopniowe Jantzen silver gold i wiele innych bajerów .Transformatory wyjściowe wykonane na rdzeniach zwijanych ciętych . Amorficzny rdzeń kosmiczna technologia, jedna sztuka składa się z ponad 1400 blaszek o grubości 0,02mm , w przypadku rdzeni na kształtkach stalowych tudzież wyżarzanych ilość blaszek jest 10 razy mniejsza co bardzo mocno przekłada się na odbiór soniczny. Te dwa potwory postanowiłem napędzić lampkami Telefunken 6080 przy okazji pobawiłem się lampami stopnia wejściowego do testów użyłem 6SL7 Full Music , Tung sol gold i radzieckie nosy 6n9s .Kolejność według ceny ale najlepiej grają w odwrotnej kolejności czyli radzieckie nosy wymiatają , full music nie polecam cena nie idzie w parze z jakością.
Generalnie wzmak jest prawie gotowy brak oprawek na ledy i delikatna kosmetyka do zrobienia , nie żałuję ani jednej złotówki którą mnie kosztował gra bosko :-D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
darkman
Gramofon: Cielęcina 2.01

Post autor: darkman » 15 lut 2019, 19:47

Ciekawy projekt. Dobre komponenty, no fajnie :clap: Profeska.
Miałem już okazję słuchać sprzętu na transformatorach amorficznych/blaszkowych i posłuchać o nich, tyle że dość dawno i nie pamiętam co to konkretnie było.
Klocek autorstwa MISSE i bodaj był to wzmak na lampie 300B lub monobloki na tychże, a że było trochę innych sprzętów i wszystkie GRAŁY (nie mylić z grały).. to było dobrze. W każdym razie temat nie jest mi obcy.

Ten wzmak zapowiadany wcześniej jako do posłuchania już gdzieś jest u ludzi?
FAQ mój wątek giełdowy S:LP`s post #1, str:1.
viewtopic.php?f=58&t=8429&p=233134#p233134
Sony PSX-60,Technics SL-1900,Nuda Dual Mono,Demon DL103RObrazekSUT Empire ET-1

Awatar użytkownika
BlackDevil

Post autor: BlackDevil » 15 lut 2019, 20:27

darkman pisze:
15 lut 2019, 19:47
Ten wzmak zapowiadany wcześniej jako do posłuchania już gdzieś jest u ludzi?
Ten pierwszy do odsłuchu wersji standard sprzedałem drugi zrobiłem ten jest trzeci (nieskończony ale musiałem go zapuścić bo bym nie wytrzymał) Latro się na razie wycofał więc jeśli w najbliższym czasie nie będę śmigał do wa-wy to go wyślę do Pawła (najpierw ten drugi a później ewentualnie na zamiankę ten trzeci ) ja tez muszę na czymś słuchać :roll: Dodam że oba są ciekawe ale to już sami sobie ocenicie. ;)