Antena pokojowa UKF

Klamoty domowej roboty
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2392
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Antena pokojowa UKF

#46

Post autor: dale »

Ja bym dał wzmacniacz przy samej antenie. Inaczej wzmacnia Ci również szumy i zakłócenia, poziom wejściowy może być też niski. Ale to moje zdanie - amatora.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Antena pokojowa UKF

#47

Post autor: blispx »

coś mi nie pasuje w tej antenie, antena zewnętrzna a dalej czytamy że może być stosowana wewnątrz w opisie do tego stosowanie wzmacniacza dla UHF jest strzałem w kolano to zależy jeszcze co dokładnie się wzmacnia, bo może się okazać że wzmacniasz szumy a nie poziom sygnału właściwego, u mnie na DIY coś tam czasami także szumi (taka specyfika) ale staram się nie przesadzić z tym sygnałem aby nie przesterować głowicy bo mieszkam niedaleko nadajnika Emitela
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena pokojowa UKF

#48

Post autor: pan_winyl »

No ja kawałek do nadajnika mam.
Ja bym dał wzmacniacz przy samej antenie
Antena na balkonie :(

Ale dziś postaram się ją przesunąć i usunąć tak z 4 metry kabla z instalacji.
coś mi nie pasuje w tej antenie, antena zewnętrzna a dalej czytamy że może być stosowana wewnątrz w opisie do tego stosowanie wzmacniacza dla UHF jest strzałem w kolano to zależy jeszcze co dokładnie się wzmacnia, bo może się okazać że wzmacniasz szumy a nie poziom sygnału właściwego
Tyz prowda. Ale zastanawiam się czy czasami ten trójnik nie jest z dupy, bo teraz widzę że tam jest dwa razy pod TV- męczy mnie jednak że nawet TV nie łapie :D

Masakra - 3 anteny na balkonie i żadna nie hula dobrze.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7654
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Antena pokojowa UKF

#49

Post autor: amrowek »

bo się wzajemnie zakłócają :lol:

jak masz antenę FN I TV to powinna być zwrotnica
a reszta
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2390967.html
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena pokojowa UKF

#50

Post autor: pan_winyl »

No ale tak też miałem. I dupa. Dlatego użyłem anteny do wszystkiego. Radio działa po poprawkach super. Sygnał z 1 na 4-5 w 5 stopniowej skali. Teraz muszę ogarnąć tv. Postaram się nią pokręcić i zobaczymy czy złapie sygnał.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Antena pokojowa UKF

#51

Post autor: kriss »

Nie wiem , czy dobrze zrozumiałem opis Twojej instalacji. Moim zadaniem to najpierw muślisz rozdzielić sygnał bo częstotliwości się zakłócają. U mnie do tego służy taki rozdzielacz.
Działa on obustronnie.
http://satix.pl/produkty/ROZ/rss-1dc.html
Wówczas osobnym kablem z wtyku oznaczonym "R" dajesz sygnał do radia. We wtyk tv możesz sobie wpiąć trójnik który już posiadasz i puścić sygnał na kilka tv jeżeli masz potrzebę.
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7654
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Antena pokojowa UKF

#52

Post autor: amrowek »

@pan_winyl
rzuć linka do tej anteny do wszystkiego
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena pokojowa UKF

#53

Post autor: pan_winyl »

amrowek pisze:
13 lip 2018, 19:11
rzuć linka do tej anteny do wszystkiego
https://allegro.pl/antena-zewnetrzna-te ... 35410.html

Ale szukaj od ole ole :) za 65 zł z wysyłka mi dostarczyli. Sprzedają przez allegro.
kriss pisze:
13 lip 2018, 17:39
Wówczas osobnym kablem z wtyku oznaczonym "R" dajesz sygnał do radia. We wtyk tv możesz sobie wpiąć trójnik który już posiadasz i puścić sygnał na kilka tv jeżeli masz potrzebę.
Tak było właśnie i dupa.

Ocena perypetii-
W instalacji antena FM pasywna + Antena siatkowa UKF + sumator + koncentryk + rozdzielacz + koncentryk i zasilacz do TV oraz koncentryk do radia - nie działało. TV spoko, radio dupa.

W instalacji Antena z linku + koncentryk + zasilacz anteny (ze wzmacniaczem) + rozdzielacz i dalej wiadomo. Radio super V dupa.

Skończyło się na tym że antena z linku jest w domu na osobnym kablu.

Jaki z tego morał i dlaczego tak. Okazuje się że ta antena ma nie liche wzmocnienie, i było to po prostu za dużo dla mojego TV. Musiałbym kupić dławik i uwalić z 20db wzmocnienia na odcinku rozdzielacz TV. Gdybym mieszkał gdzieś w beskidach, bieszczadach albo 60 KM od najbliższego miasta- super. W KRK za mocna antena. Teraz nawet w domu, gdzie żadna antena wewnętrzna nie dawała rady- sygnał w radiu mam 4/5 na radiu Kraków (a to nie lada wyczyn).

Tak że ten tego.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Antena pokojowa UKF

#54

Post autor: Michal35 »

pan_winyl pisze:
16 lip 2018, 21:12
Skończyło się na tym że antena z linku jest w domu na osobnym kablu
Też jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Jakoś sumowanie wszystkich anten i potem ich rozdzielanie nigdy do mnie nie przemawiało.
Świetnie że w końcu Ci się udało.Ja jednak pozostanę zwolennikiem najprostszych rozwiązań bez wzmacniaczy. Dziwię się że w Krakowie jest taki problem z odbiorem.
Dobrego odbioru 8-)
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena pokojowa UKF

#55

Post autor: pan_winyl »

Michal35 pisze:
17 lip 2018, 12:44
Dziwię się że w Krakowie jest taki problem z odbiorem.
Może by nie było problemu, ale jestem nieco otoczony blokami i one, niestety tłumią sygnał.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7654
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Antena pokojowa UKF

#56

Post autor: amrowek »

tak sie zastanawiam czy to aby nie jaki bi-quad ze wzmacniaczem ta antena
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Antena pokojowa UKF

#57

Post autor: blispx »

Tak biquad całkiem możliwe że wytrawiony na PCB, nic innego byś w panel nie zamknął
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena pokojowa UKF

#58

Post autor: pan_winyl »

No i znów problem Panowie. Piszę bo skończyły mi się pomysły- nie wiem co jest nie tak- czy coś zepsuło się w Kenwoodzie czy gdzieś indziej.

Problem- wszystko działało jak należy do czasu aż postanowiłem pogmerać w komodzie i rozpiąć cały tor. Po ponownym połączeniu okazuje się że po włączeniu wzmacniacza anteny, amplituner brumi na fm. Klasyczna pętla masy czy cuś. Podpiąłęm więc izolator galwaniczny i .. dalej to samo.

Antena zewnętrzna, aktywna, wpięta tylko we wzmacniacz. kiedy jest minimalne wzmocnienie- nie brumi, ale i nie wzmacnia sygnału, więc ten leży w okolicy 2/5. Lekko podkręcam i brum. Po wypięciu gdn anteny brum ustaje, ale - antena nie działa - tzn mam wrażenie że łapie po samym kablu. Wymieniłem złaczki, skróciłem kabel, generalnie walczę. Ale pomysłu już nie mam- kto pomoże? Nie mam jak sprawdzić anteny bo to jedyny amplituner :/
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Lurek
Posty: 24
Rejestracja: 15 paź 2013, 10:15

Re: Antena pokojowa UKF

#59

Post autor: Lurek »

Skoro antena aktywna to pewnie padł zasilacz i sieje 50Hz z sieci. Wymień zasilacz lub wymień elektrolity. A w ogóle, to najlepiej właśnie wymień zasilacz na jakiś większy niż te zwykle dołączane do anten. Myślę, że jakiś firmowy 250mA powinien załatwić sprawę na lata.

To oczywiście wszystko pod warunkiem, że u Ciebie występuje taki wtyczkowy pseudo zasilacz. Jeśli nie, to nie wiem co może być u Ciebie, ale przerabiałem takie tematy z brumem wiele razy i zawsze tego typu objawy były powodem uwalonego wtyczkowego wypierdka.

Życzę powodzenia
Jurek
Niemłody już, ponownie nawrócony entuzjasta zakurzonego brzmienia.
Adam i AT-LP120 (zmodyfikowany) / Ortofon OM10 i poszukiwania / preamp DIY i-lub Yamaha RX-A1040 / Yamaha RX-A1040 / Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Re: Antena pokojowa UKF

#60

Post autor: pan_winyl »

Zmienię jeszcze zasilacz- niby już tej sztuczki próbowałem- ale w sumie- ten który założyłem z regulacją- jakoś nie mam do niego zaufania.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
ODPOWIEDZ