Sony PS-X60 - drobne problemy

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#16

Post autor: Dragant »

Regsoft pisze: Na wszelki wypadek zerknij na X50.
Faktycznie mniej tu tych popychaczy, wodzików i sprężyn... Dzięki za zdjęcie. Wrócę z pracy to zobaczę, bo wydaje mi się, że jakby czegoś u mnie było mniej tam...
Regsoft pisze: Odpalasz na odwróconym stołku bez pokrywy aby sobie popatrzeć?
Miałem jakiś opór żeby uruchamiać ramię na odwróconym gramofonie, ale wnioskuję, że to nie grozi niczym złym ;)
Regsoft pisze: Unieś ramię i poruszaj nim góra dół.
Stawia opór?
Nie - ani troszkę.
Regsoft pisze: Swoją drogą to jakoś ciężko się pomaga zdalnie
Doskonale rozumiem. Swoją drogą - mam ogromną frajdę z gmerania tam w środku, ale jak już mi opadną ręce i skończą się pomysły, to będę Cię/Was jeszcze bardziej gnębił pytaniami :)
Wojtek pisze: 30k czy 300k?
30k. Zgodnie z zaleceniami oficjalnego i nieoficjalnego Sony (którego prawdopodobnie przedstawicielem jest Reg w Polsce :lol: ). Przesmaruję dziś 30k i albo potwierdzę, albo zaneguję słuszność tego oleju :)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#17

Post autor: Regsoft »

Dragant pisze: Miałem jakiś opór żeby uruchamiać ramię na odwróconym gramofonie
Możesz sobie "potrzaskać" na plecach bez talerza (tylko pamiętaj aby go zdejmować przed odwracaniem gramofonu bo już widziałem rozbitków którzy zapomnieli :roll: ) ale to Ci niewiele da. Właśnie chodzi o to aby uruchomić na nieodwróconym ale bez pokrywy aby widzieć jak działa mechanizm. Talerz napędza reject i uruchamia windę na czas przesuwu ramienia. No i ona przecież działa grawitacyjnie (sprężyny są tylko pomocnicze). Jeśli pamiętam to u Ciebie nie chciał na dźwigni się podnosić. Wygląda na to że po prostu gdzieś jest za mało smaru i haczy na tyle mocno, że wodzik się cofa na sprężynie. Natomiast ten popychacz od reject (napędzany talerzem) przełamuje opór windy. Zobaczysz to odpalając bez klapy. Pomożesz palcem. Znajdziesz miejsce i przesmarujesz. Zabawa przednia choć raczej krótka :mrgreen:
Dragant pisze: potwierdzę, albo zaneguję słuszność tego oleju
Olej jest na pewno dobry. Służy do prawidłowej pracy samego spowalniacza (te dwie okrągłe powierzchnie cierne). Natomiast co do innych miejsc gdzie jeszcze można go użyć to nie wiem. Możesz spróbować na sam pionowy pręt od podpórki ramienia. Jak zmyjesz smar to bez niego ramię będzie zbyt wesoło podskakiwało przy podnoszeniu :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#18

Post autor: Wojtek »

Regsoft pisze: Służy do prawidłowej pracy samego spowalniacza
Ah, OK, to wiele wyjaśnia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#19

Post autor: Dragant »

Update po kilku godzinach pracy:
Rozebrałem i przesmarowałem wszystko zgodnie z instrukcją Regsofta z innego wątku. Poprzednia konserwacja przeprowadzona przez właściciela była dość niechlujna i tu leżał problem niepodnoszącego się ramienia. Na suwaczku pokazanym w poście Rega (klik) znajdował się stary, zapieczony smar, który nie został wyczyszczony do końca. Blokował on ruch ślizgających się płytek. Generalnie wystarczyłoby to tylko wyczyścić i przesmarować od nowa, ale skorzystałem z okazji i śmignąłem też spowalniacz windy.
Regsoft pisze: Natomiast co do innych miejsc gdzie jeszcze można go użyć to nie wiem.
Generalnie zaryzykowałem i użyłem go również do tych blaszek ze sprężynką na popychaczu od dźwigni Cue i sprawdził się znakomicie :)

Podsumowując - na chwilę obecną usunąłem wszystkie usterki w nowym nabytku :) Dziękuję wszystkim za pomoc!
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#20

Post autor: Regsoft »

Dragant pisze: Podsumowując - na chwilę obecną usunąłem wszystkie usterki w nowym nabytku
Gratulacje !!! :clap:

PS. A matę jaką dałeś?
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#21

Post autor: Dragant »

Taką jaka przyszła z gramofonem - firma "no name":
P_20170208_002655.jpg
Zdjęcie wygląda wyjątkowo podle, ale komplet prezentuje się znacznie lepiej na żywo (poza headshellem, który się błyszczy jakby miał brokat w farbie).
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#22

Post autor: Regsoft »

Dragant pisze: komplet prezentuje się znacznie lepiej na żywo
W ogóle te gramiaki choć do przesadnie urodziwych (delikatnie mówiąc) nie należą to na żywo robią znacznie większe wrażenie niż na zdjęciach 8-) A mata to zdecydowanie nie musi być oryginalna aby to ładnie zagrało :D
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#23

Post autor: Dragant »

Regsoft pisze: W ogóle te gramiaki choć do przesadnie urodziwych (delikatnie mówiąc) nie należą to na żywo robią znacznie większe wrażenie niż na zdjęciach
Przede wszystkim - żaden ze mnie fotograf i dysponuję aparatem wyłącznie w telefonie :roll: Na początku nie byłem przekonany do designu X60. Uznałem, że ma grać :) Ale jak już stanął na szafce... to jakoś inaczej się na niego spogląda ;)

Szczerze? Jeszcze się nie nacieszyłem ładnym graniem... na razie była naprawa :) Jutro zaczynam korzystanie z niego, kiedy nie leży na plecach. No i sprawdzę Xl-15 z eliptykiem ND25E ;)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#24

Post autor: Myszor »

Brawo. Ten headshell dostałeś od librasound ? Co to za headshell bo dobrze wygląda.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#25

Post autor: Dragant »

Myszor pisze: Brawo. Ten headshell dostałeś od librasound ? Co to za headshell bo dobrze wygląda.
Tak, dokładnie ten. I tę matę. Nie ma na nim nazwy producenta, ani od góry, ani od spodu, ani z boku. Także przykro mi, ale nie pomogę w identyfikacji :( To prawda - kształt ma całkiem fajny, ale mocno się błyszczy w normalnym świetle :lol:
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#26

Post autor: darkman »

Dragant pisze: Także przykro mi, ale nie pomogę w identyfikacji :(
Oj tam, a od czego koledzy?

To jeden z uniwersalnych headshell 1/2 teoretycznie jak podają na ramiona S-Type, ale i do innych.
Universal Headshell for S-Type
http://picclick.ca/Vintage-Universal-He ... 73247.html
i jaka cena ;)
http://www.ebay.co.uk/itm/Vintage-Unive ... 1898273247
Dragant pisze: ale mocno się błyszczy w normalnym świetle :lol:
Oj tam, są też czarne 8-) .. w Meksyku.. bez łaski :lol:

(no ale faktycznie gość od librasound pojechał w tej transakcji po bandzie :? .. dość skandalicznie tytułem opisu i zapewnień).

Aha Dargu wrzuć go proszę na wagę - ? - przyda się takie info.
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#27

Post autor: Dragant »

darkman pisze: Oj tam, a od czego koledzy?
Dobrze, że na Was zawsze można liczyć :clap:
darkman pisze: (no ale faktycznie gość od librasound pojechał w tej transakcji po bandzie .. dość skandalicznie tytułem opisu i zapewnień).
Nie do końca ten wątek, ale jako że to temat o konkretnym (moim) gramofonie to sobie pozwolę napisać - jestem na etapie załatwiania z nim tych problemów. Pozytyw tego jest taki, że ewidentnie zależy mu na polubownym załatwieniu sprawy i szuka oryginałów.
darkman pisze: Aha Dargu wrzuć go proszę na wagę - ? - przyda się takie info.
Jasne - wieczorkiem go zważę i tu zamieszczę wynik :)
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#28

Post autor: Myszor »

A nie. To jednak to samo g..o co mojemu koledze wysłał. Tylko na twojej fotce lepiej wyszło.
Załączniki
IMG_1449.JPG
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#29

Post autor: darkman »

No to wygląda na działanie celowe (zamierzone) jednak. Grabi sobie ten sprzedawca.

p.s. Myszor, matmę odrabiasz? :)
Awatar użytkownika
Dragant
Posty: 968
Rejestracja: 14 cze 2014, 13:26
Gramofon: Sony PS-X70
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sony PS-X60 - drobne problemy

#30

Post autor: Dragant »

Myszor pisze: A nie. To jednak to samo g..o co mojemu koledze wysłał. Tylko na twojej fotce lepiej wyszło.
Nie jest najgorzej. Zawsze mógł być plastik fantastik w złocie :lol: :
gold-headshell-numark-technics-ion-vestax-etc-3.jpg
Sony PS-X70, Nagaoka MP-110+JNP-200/Denon DL301 MKI, Nuda Mini, Rotel RA971, Canton Karat 300, Rotel RCD-930AX
ODPOWIEDZ