Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2334
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#286

Post autor: Peliks »

łobuz pisze:
06 lis 2022, 21:23
Tu jest ale dość drogo https://www.ebay.com/itm/265905879446?m ... 3863336533
To nie taka. Ta pasuje do X65 do X50/60/70 dodatkowa przeciwwaga jest inna.
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#287

Post autor: ciepok77 »

Peliks pisze:
06 lis 2022, 21:32
ro nie taka
Właśnie miałem to napisać, w tym temacie na pierwszej stronie jest pokazana jaka powinna być.
Suchy19
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2022, 21:13
Gramofon: SONY PS X50

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#288

Post autor: Suchy19 »

ciepok77 pisze:
06 lis 2022, 18:14
Cześć Darku, tak myślałem, zostało mi tylko polowanie na przeciwwagę, widzę, że były zapisy na nową partię, ale temat umarł. Jakby ktoś gdzieś się natknął to poproszę o info.
Podłączam się pod prośbę kolegi, na ebayu jest dostępna ale cena ponad 120 dolarów plus koszt przesyłki trochę odstrasza.
DL103R/PSX50/ISKRA/EL34 by MISSE/TL800
WiiM Pro Plus
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#289

Post autor: darkman »

Panowie najprościej to wytypować jednego gościa i ogarnąć temat jak podpowiadał @Kukiz30.
Rysunki są i git. Reszta w rękach.. no czyich? Waszych! Zebrać zamówienie, wycenić i hajda na koń. Tokarz pewnie chętnie zarobi przy konkretnym zleceniu.
Suchy19 pisze:
27 lis 2022, 17:09
ale cena ponad 120 dolarów plus koszt przesyłki trochę odstrasza.
No to u Draga taniej o te $21 i bez przesyłki jednak. No i na miejscu. :shifty: :mrgreen:
Suchy19
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2022, 21:13
Gramofon: SONY PS X50

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#290

Post autor: Suchy19 »

darkman pisze:
27 lis 2022, 18:09
Panowie najprościej to wytypować jednego gościa i ogarnąć temat jak podpowiadał @Kukiz30.
Rysunki są i git. Reszta w rękach.. no czyich? Waszych! Zebrać zamówienie, wycenić i hajda na koń. Tokarz pewnie chętnie zarobi przy konkretnym zleceniu.
Suchy19 pisze:
27 lis 2022, 17:09
ale cena ponad 120 dolarów plus koszt przesyłki trochę odstrasza.
No to u Draga taniej o te $21 i bez przesyłki jednak. No i na miejscu. :shifty: :mrgreen:
Panowie z pomocą kolegi Marcinusa udało się namierzyć osobę skłonną wykonać EW, jeżeli ma ktoś z Was ostateczną wersję rysunków z wymiarami do byłbym bardzo wdzięczny. Ewentualnie który, z zamieszczonych wcześniej rysunków jest najbardziej zbliżony do wersji ostatecznej. Koszt wykonania bez polerki to ok 35 zł przy 10 sztukach.
DL103R/PSX50/ISKRA/EL34 by MISSE/TL800
WiiM Pro Plus
ciepok77
Posty: 77
Rejestracja: 20 gru 2021, 22:18

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#291

Post autor: ciepok77 »

To ja się pisze, super, że coś drgnęło :)
Suchy19
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2022, 21:13
Gramofon: SONY PS X50

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#292

Post autor: Suchy19 »

Złoże zamówienie na 5 sztuk, nie chce więcej bo nie mam pewności że wszystko wyjdzie tak jak należy. Koszt za sztukę na pewno będzie większy, ale i tak się bardzo opłaca w porównaniu do oryginału z ebaya.
DL103R/PSX50/ISKRA/EL34 by MISSE/TL800
WiiM Pro Plus
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#293

Post autor: darkman »

Suchy19 pisze:
29 lis 2022, 17:05
jeżeli ma ktoś z Was ostateczną wersję rysunków z wymiarami do byłbym bardzo wdzięczny.
Ostateczna tu to ta przed str. 7 wątku, bo tam nastapiła finalizacja projektu i wykonanie prototypu na gotowo 1Press - mam go do dzisiaj i robi jak nie wiem co?! (chociaż ma też już tę wersję piekniejszą na sztos, którą Dragu robił już w serii).
No brawo dla kolegi, że się komuś chciało :clap: :clap:
Lepsze rysunki są z AutoCada u Draga, ale to jego praca autorska i tylko on może decydować o ich udostępnieniu.

I o to chodzi Panowie.
Weźcie to w swoje ręce, nie liczcie na to, że ktoś ze starych repów zrobi to za Was ponownie. My włożyliśmy w to sporo pracy koncepcyjne i detektywistycznej :lol:
Wasza kolej :) :dance:
My to się pewnie chętnie podłączymy do zamówienia.
Suchy19 pisze:
30 lis 2022, 07:51
Złoże zamówienie na 5 sztuk, nie chce więcej bo nie mam pewności że wszystko wyjdzie tak jak należy.
E-tam, zrób to porządnie, zapewnij materiał pomiarowy i czemu ma wyjść źle?
Zbierz zamówienie na te 10-15 sztuk dla chętnych. Zrób zastrzeżenie u tokarza, że ma być wg zamowienia - koń jaki jest każdy widzi. No i nie spiesz się! My się nie spieszyliśmy.. warto poczytać ten wątek na spokojnie i w całości.. Myszor nawet pisał do Japonii w tej sprawie itd.. itp..

Hej Panowie (nowi), kto dołączy do teamu kolegi @Suchy19 i pomoże w logistyce?
Hę?
"nie można tylko brać, ale od siebie... trzeba dać!"
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#294

Post autor: darkman »

aha jedna uwaga!
- nie edytuję, bo ważna:
rysunki na forum nie muszą być oryginalnie dobre, trzeba by zapytać Pawła z czego robił swoje zamówienie. dalczego - bo coś pamiętam była jakaś ochrona przed kradzieżą pracy zespołowej ze względu na Grafomanika, który śledził postępy prac i czekał na gotowca. Zatem nie pamiętam, ale być może Dragu zmienił wymiary rysunków ;)
Może @Nielot pamięta?

No dobra, nie będę taki. W piątek jestem w mieście i postaram się wypić kawę przedświąteczną z Dragantem jak co roku, zapytam o jego zdanie w temacie i możliwość udostępnienia oryginałów AC lub kwestię uruchomienia nowej produkcji pod zamówienie (trzeba je zebrać).
OK?
No nie powiem, że nie lubię piwa.. dobrego. Mówi Wam to coś? :o
Suchy19
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2022, 21:13
Gramofon: SONY PS X50

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#295

Post autor: Suchy19 »

Mogę wziąć na siebie logistykę , złożyć zamówienie na więcej sztuk i pokryć koszty, później rozprowadzić na chętnych forumowiczów, tyle że musiał bym mieć 100% pewności nad prawidłowością wymiarów. Osoba, która wykonała by to dla nas robi to trochę grzecznościowo na profesjonalnym sprzęcie, nie zajmuje się polerką.
DL103R/PSX50/ISKRA/EL34 by MISSE/TL800
WiiM Pro Plus
Suchy19
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2022, 21:13
Gramofon: SONY PS X50

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#296

Post autor: Suchy19 »

Analizując wcześniejsze wpisy wyszło mi coś takiego. Czy mógłby ktoś zmierzyć i porównać czy jest ok?
EW sony.jpg
Capture1.JPG
Capture1.JPG (26.29 KiB) Przejrzano 772 razy
DL103R/PSX50/ISKRA/EL34 by MISSE/TL800
WiiM Pro Plus
Marcinus
Posty: 333
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#297

Post autor: Marcinus »

darkman pisze:
30 lis 2022, 08:19
aha jedna uwaga!
- nie edytuję, bo ważna:
rysunki na forum nie muszą być oryginalnie dobre, trzeba by zapytać Pawła z czego robił swoje zamówienie. dalczego - bo coś pamiętam była jakaś ochrona przed kradzieżą pracy zespołowej ze względu na Grafomanika, który śledził postępy prac i czekał na gotowca. Zatem nie pamiętam, ale być może Dragu zmienił wymiary rysunków ;)
Może @Nielot pamięta?

No dobra, nie będę taki. W piątek jestem w mieście i postaram się wypić kawę przedświąteczną z Dragantem jak co roku, zapytam o jego zdanie w temacie i możliwość udostępnienia oryginałów AC lub kwestię uruchomienia nowej produkcji pod zamówienie (trzeba je zebrać).
OK?
No nie powiem, że nie lubię piwa.. dobrego. Mówi Wam to coś? :o
Jeśli możecie, to pomóżcie koledze z tymi wymiarami. Ja podałem @suchy19 namiar na kolegę z "konkurencyjnego"forum, który kiedyś zrobił mi przysługę i wystrugał fajny ciężarek do innego gramofonu i również w tym przypadku jest chętny pomóc.
Wymiary jeśli ktoś nimi dysponuje, to można podać na PW. (Gerwazy obecnie wystawia PS-X50 na OLX).
Suchy19
Posty: 49
Rejestracja: 15 paź 2022, 21:13
Gramofon: SONY PS X50

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#298

Post autor: Suchy19 »

darkman pisze:
30 lis 2022, 08:19
No dobra, nie będę taki. W piątek jestem w mieście i postaram się wypić kawę przedświąteczną z Dragantem jak co roku, zapytam o jego zdanie w temacie i możliwość udostępnienia oryginałów AC lub kwestię uruchomienia nowej produkcji pod zamówienie (trzeba je zebrać).
OK?
No nie powiem, że nie lubię piwa.. dobrego. Mówi Wam to coś? :o
Udało się coś ustalić? Ewentualnie może ktoś by sprawdził te wymiary zamieszczone przeze mnie na rysunku i potwierdził?
DL103R/PSX50/ISKRA/EL34 by MISSE/TL800
WiiM Pro Plus
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#299

Post autor: darkman »

Wybaczcie koledzy, ale piątki mi się pomyliły, to nadchodzący ma być. Umówmy się jednak, że to Wam się pomyliły. Co .. z piwem?
Nie no tak na prawdę to czekam na Mikołaja i z chaty się boję wyjść, żeby się Staremu Dziadu domy nie pomyliły ale w piątek to będzie już po.
No! Da się? Da :)
Darz Bór!

p.s. nie mam suwmiarki, a tu potrzebna z wyśw. elektro :?
Marcinus
Posty: 333
Rejestracja: 05 sty 2021, 13:08
Lokalizacja: Jarocin

Re: Dodatkowa przeciwwaga do Sony PUA-7

#300

Post autor: Marcinus »

darkman pisze:
03 gru 2022, 10:26
p.s. nie mam suwmiarki, a tu potrzebna z wyśw. elektro
Nie wierzę, że kolega z noniuszem sobie nie poradzi :)
ODPOWIEDZ