Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#46

Post autor: Wojtek »

Myślę że dorabiasz własną teorię do czegoś co nie miało miejsca (czyli z premedytacją dobierane przewody sygnałowe, już w fabryce, pod kątem fabrycznych wkładek).

Gdyby to była prawda, to producent gramofonu musiałby również zakładać, że gramofon zostanie użyty tylko z konkretnym preampem/wzmacniaczem, pewnie z tej samej serii co sam gramofon. Bo preampy RIAA też mają swoją pojemność na wejściu i skoro by z premedytacją szykowali kable pod kątem wkładek to równie dobrze trzeba by przyjąć teorię parowania układu wkładka fabryczna + gramofon fabryczny do komplementarnego wzmacniacza/preampu.

Oczywiście przypominam że u dużych producentów, układów preampów RIAA też było sporo, z różnymi parametrami, w danym okresie.

Co z producentami gramofonów, którzy zajmowali się tylko gramofonami i nie produkowali wzmacniaczy?

Bujda na resorach generalnie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#47

Post autor: andre »

Producent niczego moim zdaniem nie zakłada .Produkuje urządzenie tak by jego parametry były zgodne z normą a charakterystyka dźwięku jak najlepsza .To czy w przypadku gramofonu użytkownik zmieni wkładkę ,czy ją dobrze ustawi i czy reszta parametrów będzie zgodna to już producenta nie interesuje bo nie musi .Twierdzenie ze sprzęt należy dobierać poprzez odsłuch nie wzięło się znikąd.Zdarza się ze głośniki kiepsko grają z jednym wzmacniaczem a dobrze z innym a wzmacniacze na papierze maja podobne parametry itd .Co do przewodów sygnałowych to mój ma fabryczny przewód o długości 1,5 metra a na wyspy był z metrowym i nawet w serwisówce jest zaznaczone ze to wersja "only UK ". Co do gramofonów Foniki i dobierania długości przewodów do parametrów wkładki to można sprawdzić.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#48

Post autor: Regsoft »

andre pisze: raczej powinien mieć stałe gniazda rca w gramofonie
Mnie tam zawsze uczono, że dodatkowe gniazda wprowadzają zdecydowanie więcej "złego" niż sam kabel ... :think:
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#49

Post autor: andre »

No ale na przykład z cd ,tunerów,magnetofonów nie wychodzą przewody tylko są tam gniazda rca przynajmniej w większości przypadków .Przewód a nie gołe gniazda w gramofonie jest wyprowadzony z określonego powodu .
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#50

Post autor: Regsoft »

andre pisze: Przewód a nie gołe gniazda w gramofonie jest wyprowadzony z określonego powodu
Porównaj parametry sygnału wkładki (MC i MM) z sygnałem sterującym wejście liniowe.
Wpływ złącza jest nieporównywalnie większy ...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#51

Post autor: Wojtek »

andre pisze: Producent niczego moim zdaniem nie zakłada
No jak to? Przecież napisałeś że producent gramofonu ustala jaki ma być kabel w zależności od fabrycznie montowanej wkładki.
A więc "coś" musi założyć.
Na pewno to, że użytkownik nie będzie zmieniał wkładki :morda:
andre pisze: To czy w przypadku gramofonu użytkownik zmieni wkładkę ,czy ją dobrze ustawi i czy reszta parametrów będzie zgodna to już producenta nie interesuje bo nie musi
To takie kluczowe rzeczy producenta nie obchodzą, a długość kabla w relacji do użytej wkładki tak? :D
Ty tak na poważnie? :morda:
andre pisze: Twierdzenie ze sprzęt należy dobierać poprzez odsłuch nie wzięło się znikąd.
Nie wzięło się też znikąd to, że powinno się rzeczonego odsłuchu dokonywać tam gdzie sprzęt ma docelowo grać.
Ale co z tego?
andre pisze: Zdarza się ze głośniki kiepsko grają z jednym wzmacniaczem a dobrze z innym a wzmacniacze na papierze maja podobne parametry itd .
Trzymajmy się gramofonów i wkładek jednak, bo odjeżdżasz coraz dalej.
andre pisze: Co do przewodów sygnałowych to mój ma fabryczny przewód o długości 1,5 metra a na wyspy był z metrowym i nawet w serwisówce jest zaznaczone ze to wersja "only UK ".
Pewnie miał również przewód sieciowy pod brytyjskie kontakty - i już masz mocny powód na "only UK" :morda: Jak zawsze.

Czyli cała Twoja misterna teoria opiera się na różnych długości kabli sygnałowych w Fonicach i 0.5m różnicy na taniej Aiwie?

Bądźmy poważni...
andre pisze: Przewód a nie gołe gniazda w gramofonie jest wyprowadzony z określonego powodu .
Tak, choć pamiętaj że nie każdy producent wypuszczał fabrycznie przewód.

Tylko wtajemniczeni audiofile bawili się w kwestie parametrów preampa czy pojemności sygnałowej przewodów.
Kowalskiego to nigdy nie obchodziło. Miało grać.

Aiwa AP-2200 czy Fonici to właśnie przykład sprzętów "dla Kowalskiego".
andre pisze: Co do gramofonów Foniki i dobierania długości przewodów do parametrów wkładki to można sprawdzić.
Jasne, sprawdzajmy, wszak na Fonicach montowano fabrycznie taki pełny wachlarz wkładek że bania mała... Od MFki przez MFkę aż po... MFkę.

Wybacz andre, ale cała teoria jest mocno dziurawa :) Dlatego pozostaje tylko teorią - bez poparcia w faktach (szczerze).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#52

Post autor: andre »

Wyjąłem sobie wczoraj dwa kleszcze i na tę okoliczność zdezynfekowałem sobie organizm i dowiodłem że alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach .Potem mi się przysnęło na szczęście bo miałem ochotę jeszcze trochę pogrymasić.Jak jest w rzeczywistości z tymi kabelkami to do końca nie wiem.Wszystkie nowe gramofony mają teraz RCA ? Czy te nowe Technole,Luxmany,Regi i Mikro Seiki też?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#53

Post autor: Regsoft »

andre pisze: Jak jest w rzeczywistości z tymi kabelkami to do końca nie wiem.
Nie chcesz przyjąć cudzej wiedzy to nie musisz. Nic na siłę :D
Sprawdź sam lub przyjmij dowolne założenie poparte lub nie obojętnie jaką teorią i wdrażaj z satysfakcją ...
Grunt abyś TY był zadowolony. Również na trzeźwo :roll:
andre pisze: Wszystkie nowe gramofony mają teraz RCA ?
Nie wiem czy wszystkie ale pewnie większość więc spokojnie coś sobie wybierzesz jeśli nie chcesz przerabiać swojego sprzętu :mrgreen:
andre
Posty: 548
Rejestracja: 03 sty 2012, 16:25

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#54

Post autor: andre »

Fanem nowych sprzętów nie jestem .Mam za to na stanie między innymi Sony PS-X 50 w doskonałym stanie w oryginale i jeszcze kilka innych fajnych :D Nie narzekam.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#55

Post autor: Regsoft »

andre pisze: Mam za to na stanie między innymi Sony PS-X 50 w doskonałym stanie w oryginale i jeszcze kilka innych fajnych
I to jest najważniejsze :dance:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#56

Post autor: Wojtek »

andre pisze: Jak jest w rzeczywistości z tymi kabelkami to do końca nie wiem.
To oczywiste.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
decu
Posty: 249
Rejestracja: 11 wrz 2015, 00:39
Gramofon: Sansui SR-212

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#57

Post autor: decu »

darkman pisze:Ja mam Prolink bliźniaczy (jw) + "żyła'' osobno i spięte termo pokurczem w dwóch punktach.
Tak właśnie zrobiłem. Ze zintegrowanym uziemieniem wyglądałoby schludniej ale nie będę robił wideł z igły.
Robienie gniazd w gramofonie który nie ma ich w oryginale to raczej nie dla mnie- nie zniósłbym wiercenia w "substancji zabytkowej".
JedrzeJ1337
Posty: 77
Rejestracja: 10 paź 2015, 11:24

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#58

Post autor: JedrzeJ1337 »

Zakupiłem Sony PS-X40 okazyjnie z mała wadą - brumi.
Po otwarciu okazuje się że ktos przy nim grzebał i wlutował najtańszy kabel chinch i osobno kabel gnd.
Zamówię sobie polecany przez kolegę kabel i go wymienięzobaczymy czy to pomoże. Oprócz tego wszystko działa

Zastsowanie 3 metrowego kabla zamiast 1,5 bardzo pogorszy jakość? Troche daleko mam wzmacniacz.

W ogóle nie da się talerza zdjąć
IMG_20180213_224419.jpg
IMG_20180213_224415.jpg
IMG_20180213_224342.jpg
IMG_20180213_190344.jpg
Ostatnio zmieniony 13 lut 2018, 23:04 przez JedrzeJ1337, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#59

Post autor: Wojtek »

JedrzeJ1337 pisze:
13 lut 2018, 23:01
Zastsowanie 3 metrowego kabla zamiast 1,5 bardzo pogorszy jakość?
Bardzo.
JedrzeJ1337 pisze:
13 lut 2018, 23:01
Troche daleko mam wzmacniacz.
To go przybliż.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X60 (i nie tylko) - Wymiana kabli RCA ...

#60

Post autor: Regsoft »

JedrzeJ1337 pisze:
13 lut 2018, 23:01
zobaczymy czy to pomoże
Trudno powiedzieć. Jeśli gdzieś nie ma styku masa to może być brum ... :think:
JedrzeJ1337 pisze:
13 lut 2018, 23:01
Zastsowanie 3 metrowego kabla zamiast 1,5 bardzo pogorszy jakość
Hmmm ... takiego nie próbowałem ...
JedrzeJ1337 pisze:
13 lut 2018, 23:01
W ogóle nie da się talerza zdjąć
Oj tam ... podnieś za talerz gramofon nad łóżkiem na 1 cm i poproś kogoś aby walnął gumowym młotkiem w szpindel ... :roll:

Dzięki za zdjęcia ! :D
ODPOWIEDZ