Buczenie Sony PS-FL5

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
telefaks
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:10

Buczenie Sony PS-FL5

#31

Post autor: telefaks »

Zauważyłem pewną dziwną rzecz, otóż gramofon stoi na komodzie, wyżej niż unitra i tam buczy, gdy tylko postawię go na podłodze buczenie zupełnie ustaje. Gdy stoi na komodzie muszę coś do niego podstawić, w tym wypadku przysunąć konsolę do jego boku przez co przestaje buczeć, ale gdy tylko ruszę buczenie znowu się pojawia. Tak samo jest gdy lekko podeprę prawy bok gramofonu zwiniętym rulonem papieru, albo po prostu lekko podniosę palcem, wtedy buczenie też znika.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie Sony PS-FL5

#32

Post autor: Wojtek »

Problem z ekranowaniem. Coś generuje pole magnetyczne, które wpływa na wkładkę/kable/cokolwiek i taki masz efekt :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
telefaks
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:10

Buczenie Sony PS-FL5

#33

Post autor: telefaks »

Sprawdziłem wszystkie przewody i każdy jest w idealnym stanie, a na gramofon nie znajdę innego miejsca gdyż po prostu go nie mam. Oczywiście mógłbym go za każdym razem stawiać na podłodze ale jakby to wyglądało...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie Sony PS-FL5

#34

Post autor: Wojtek »

telefaks pisze:Sprawdziłem wszystkie przewody i każdy jest w idealnym stanie
Ale to nie o to chodzi :)

To może jak najbardziej być problem z Unitrą czy jakimś innym sprzętem z zestawu, który to w taki sposób oddziałuje na gramofon/wkładkę.

Tak jak pisałem wcześniej, wiele by wyjaśniło podpięcie innego wzmacniacza. Rozumiem, że nie posiadasz, ale może dałoby radę od kogoś pożyczyć?
telefaks pisze:a na gramofon nie znajdę innego miejsca gdyż po prostu go nie mam
Pech.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
telefaks
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:10

Buczenie Sony PS-FL5

#35

Post autor: telefaks »

Mówiłem wcześniej o tym że podłączyłem do mojego innego wzmacniacza Blaupunkt, efekt ten sam. Zauważyłem że buczenie to nie jest stałe, tak jakby faluje, jest głośniejsze a raz cichsze, idealnie zsynchronizowane.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41557
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie Sony PS-FL5

#36

Post autor: Wojtek »

telefaks pisze:Mówiłem wcześniej o tym że podłączyłem do mojego innego wzmacniacza Blaupunkt, efekt ten sam.
Pamiętam, ale to mnie nie zadowala :)

Jeszcze jedno: wszystkie sprzęty są wpietę w tą samą listwę/kontakt? Spróbuj podpiąć je do oddzielnych źródeł zasilania :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
telefaks
Posty: 21
Rejestracja: 19 maja 2015, 15:10

Buczenie Sony PS-FL5

#37

Post autor: telefaks »

Muszę przyznać że wszystkie były podpięte pod jedną listwę :) teraz wpiąłem merkurego i gramfon do zupełnie różnych wtyczek i efekt ten sam
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Buczenie Sony PS-FL5

#38

Post autor: mcemsi »

telefaks pisze: Czy to nie jest tak że gdyby były one uszkodzone buczałoby cały czas? A nie tylko przy opuszczeniu igły na płytę?
Minęły skromne 2 lata ale nikt chyba nie wyjaśnił Ci dlaczego tak się dzieje :)

W gramofonach Sony (choć w sumie w innych też) przekaźnik włącza sygnał z wkładki dopiero jak igła dotknie płyty. Standardowo przy braku odtwarzania sygnał jest odcięty więc i buczenia nie ma.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Buczenie Sony PS-FL5

#39

Post autor: Regsoft »

mcemsi pisze: W gramofonach Sony
Nie ma co generalizować. Zależy od modelu 8-)
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 732
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Buczenie Sony PS-FL5

#40

Post autor: mcemsi »

No OK , dopiszmy słowo "...w niektórych..."
ODPOWIEDZ