Sony PS-LX 4 - ciężar talerza a silnik

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Sony PS-LX 4 - ciężar talerza a silnik

#1

Post autor: misienka2008 »

Prosze o rozwianie moich watpliwosci...

Kupilem Sony PS-LX 4 D.D. Quartz. Jest zadbany z wyjatkiem brzegu talerza. W trakcie obrotow migaja jasniejsze i ciemniejsze miejsca. Probowalem to wyrownac delikatnie szlifujac ale pogorszylem sprawe. Zanalzlem klona tego gramofonu Wega P 135 SH jako dawce talerza. Zauwazylem, ze mimo identycznego wygladu talerze roznia sie ciezarem. Roznica nie jest duza ale zauwazalna. Wszystko gra ale z czasem naszly mnie watpliwosci.

Moje pytanie: czy troche lzejszy talerz moze z uplywem czasu zaszkodzic silnikowi ? Nie chcialbym stracic tego gramofonu, bardzo mi sie podoba a zalezc inny w dobym stanie nie jest latwo. Polerowanie starego talerza jest mozliwe ale kosztowne i nie jestem pewien czy temperatura powstajaca przy polerowaniu nie uszkodzi warstwy magnetycznej wewnatrz talerza. Od niej zalezy precyzja regulacji predkosci.

Prosilbym o wasze opinie.
Ostatnio zmieniony 07 lut 2015, 13:05 przez misienka2008, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ciężar talerza a silnik

#2

Post autor: Wojtek »

misienka2008 pisze:Moje pytanie: czy troche lzejszy talerz moze z uplywem czasu zaszkodzic silnikowi ?
Nie, nie powinien.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ