Sony serie X i T - funkcje automatów

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dimo
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2021, 20:18
Gramofon: Sony PS-LX 1
Lokalizacja: ZDW

Sony serie X i T - funkcje automatów

#1

Post autor: Dimo »

Jak podałem w podpisie - operuję podstawowym z podstawowych gramofonów, jest to półautomatyczna bestia i ta półautomatyka bardzo mi odpowiada.
Myślę o przejściu na któryś gramiak z serii T lub X (tylko mocow.na 1/2 cala) a wiadomo, że jest tam zatrzęsienie full automatów, natomiast semi dosyć mało (T 1,2,15. X 4,9,50,500 itp.).
Teraz pytanie: czy w trybie MANUAL w tych gramofonach full automat (np.X 35 lub 45 czy nawet 60) wszystko się robi manualnie? Czy jednak do podnoszenia i opuszczenia ramienia wykorzystuje się windę?
A jak wygląda z zakończeniem płyty w trybie MANUAL? Wyłączy się chociaż czy jednak płyta z igłą na niej nadal będzie się obracała do rana - jak gramofonie typowo manualnym?
Sony PS-LX1/ATN95E + Philips CD615 + Philips FA741/FT741 -> Heco P4302
Yamaha RX-E600 -> Yamaha NS-7900
Fonica CDF003 + Kenwood KA 3060R -> Heco SM 635
Awatar użytkownika
Ozzy_
Posty: 29
Rejestracja: 20 gru 2023, 16:21
Gramofon: SONY PS X6
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Re: Sony serie X i T - funkcje automatów

#2

Post autor: Ozzy_ »

Hello,

W PS-X6 w trybie manualnym ramie wraca na końcu płyty i talerz się zatrzymuje. A przy odtwarzaniu to ustawiam ramię nad płytą i naciskam przycisk start. Talerz rusza, ramię opada i gra muzyka. Ale generalnie korzystam z trybu automatycznego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41654
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony serie X i T - funkcje automatów

#3

Post autor: Wojtek »

Manualna obsługa nie oznacza, że nie możesz skorzystać z windy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
marekg
Posty: 15
Rejestracja: 25 paź 2019, 13:13
Gramofon: SONY PS-T30
Lokalizacja: Strzyżów, Podkarpacie

Re: Sony serie X i T - funkcje automatów

#4

Post autor: marekg »

W modelu PS-T30 masz tak samo jak opisał to Ozzy_. Różnicą między tymi seriami jest (T i X) głównie, z tego co zauważyłem, kwarcowa stabilizacja obrotów w serii X. No i przynajmniej w modelu PS-T30 jest tak, że jeśli jesteś w trybie manual to żeby zakończyć odtwarzanie strony w dowolnie wybranym momencie nie wystarczy podniesienie ramienia i przesunięcie go do pozycji spoczynkowej, tylko konieczne jest naciśnięcie przecisku START/STOP, co skutkuje zatrzymaniem silnika (i ewentualnie powrotem ramienia nawet w trybie manual). Mam nadzieję, że nie zamotałem za bardzo. Nie wiem też czy tak jest we wszystkich modelach serii T (i ew. X).
Awatar użytkownika
Dimo
Posty: 155
Rejestracja: 07 lut 2021, 20:18
Gramofon: Sony PS-LX 1
Lokalizacja: ZDW

Re: Sony serie X i T - funkcje automatów

#5

Post autor: Dimo »

Dzięki za rozjaśnienie :handgestures-thumbupleft:
Ozzy_ pisze:
15 lut 2024, 17:26
W PS-X6 w trybie manualnym ramie wraca na końcu płyty i talerz się zatrzymuje. A przy odtwarzaniu to ustawiam ramię nad płytą i naciskam przycisk start. Talerz rusza, ramię opada i gra muzyka. Ale generalnie korzystam z trybu automatycznego.
Czyli w trybie manualnym automatyczny gramofon staje się półautomatem - jakkolwiek to brzmi :)
Sony PS-LX1/ATN95E + Philips CD615 + Philips FA741/FT741 -> Heco P4302
Yamaha RX-E600 -> Yamaha NS-7900
Fonica CDF003 + Kenwood KA 3060R -> Heco SM 635
ODPOWIEDZ