Mój ps-x75

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ps-x75

#16

Post autor: restimek »

Generalnie sprawa wygląda tak że z obecnie używanego Technisca jestem w 100% zadowolony. Nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Myślę o zakupie PS-X75 bo... mi się podoba :roll: :shock: :lol: plus jest to bardziej rozwojowa maszynka dla wyzszej klasy wkładek MC niz 301.

Jedynie powstrzymują mnie ewentualne problemy gdy elektronika padnie... i brak części zamiennych. W czym utwierdził mnie zarówno Regsoft jak i wiktorsam :eusa-think: :eusa-think:

Sam praktycznie nie mam żadnych możliwości serwisowych. Więc zastanawiam się nad sensownością mojej "zachcianki" ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój ps-x75

#17

Post autor: Wojtek »

To może Denon?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Peliks
Posty: 2354
Rejestracja: 29 lis 2017, 17:13
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Mój ps-x75

#18

Post autor: Peliks »

Wojtek pisze:
14 cze 2020, 11:04
To może Denon?

Albo JVC/Victor ?
Sony/Denon/ADC PreamP D Cayin A-88T MC Systems M3
ADC QLM XLM AT15Sa AT150MLX Denon DL- 103D Elac ESG 796 Goldbug Medusa
Nakamichi MC1000 Ortofon Cadenza Black SPU E GM Gold Philips GP401.II Sony XL-45
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ps-x75

#19

Post autor: restimek »

Wojtek pisze:
14 cze 2020, 11:04
To może Denon?
Masz na myśli np Denon DP-59L? Piękny sprzęt ale czy tu też nie występuje podobne ryzyko odnośnie elektroniki - braku części zamiennych - co w w/w Sonym?

To samo tyczy się przytaczanego przez Peliksa JVC/Victor
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Mój ps-x75

#20

Post autor: chudy_b »

restimek pisze:
16 cze 2020, 11:01
czy tu też nie występuje podobne ryzyko odnośnie elektroniki
Takie ryzyko dotyczy w zasadzie każdego gramofonu z jakąś cyfrową elektroniką. Może trochę łatwej jest z Technicsem, bo sprzęt popularny. Sony jest o tyle fajny, że jest dość logicznie skonstruowany. O ile nie zdechnie procesor, to przeważnie jest do odratowania. Egzemplarzy z uszkodzonym procesorem nie widuje się jakoś często na aukcjach. Znaczy nie jest to powszechna usterka. X75 ma większość części takich samych z X65 łącznie z procesorem. Trochę to ułatwia poszukiwania ewentualnych części zamiennych. X65/X75 warto na początek porządnie wyregulować i zadbać o zasilacz. Potem już nie powinien sprawiać problemów.
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Re: Mój ps-x75

#21

Post autor: wiktorsam »

Ja też uważam, że awarie procesorów są niepotrzebnie demonizowane i podejrzewam, że większość awarii gdzie pada podejrzenie na procesor jest tak naprawdę wynikiem uszkodzenia innych elementów/rozkalibrowaniem się sprzętu. Mam na warsztacie ps-x65 który też zablokował się z objawami martwego procka. Restarty nie pomagały, ale restart z odłączoną płytką przycisków przywrócił go do życia - okazało się że jeden przycisk był zablokowany :). Po prostu po uruchomieniu procesor wykonuje procedurę testową, sprawdza stany przycisków, krańcówek itd i jeżeli znajdzie jakiś błąd, np zablokowane ramię przerywa procedurę uruchamiania i ustawia się w stan błędu. I dopiero usunięcie przyczyny błędu pozwoli mu uruchomić się ponownie poprawnie. Stąd pojawiające się na zagranicznych forach przypadki wracania do żywych "padniętych" procesorów po np przelutowaniu elektrolitów, wyczyszczeniu mikrostyków czy przycisków. Dlatego jeżeli gramofon jest po uczciwym serwisie, ja bym się nie bał go kupić. Mojego w ogóle się nie boję używać, bo serwisowałem sam, i wiem co i jak jest zrobione ;P
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mój ps-x75

#22

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:
16 cze 2020, 11:01
Masz na myśli np Denon DP-59L?
Tak. Chodzi w sumie głównie o to że nie ma tutaj historii (a przynajmniej nie kojarzę) o padających procesorach, pomimo kosmicznego ramienia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ