Sony Modele LX ...

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
zdzialawa
Posty: 42
Rejestracja: 13 gru 2017, 13:17

Re: Sony Modele LX ...

#16

Post autor: zdzialawa »

Regsoft pisze:
12 cze 2018, 09:59
Ale nie lepiej po prostu puścić gotowca ze Spotify czy mp3? :?
Jeśli chodzi o płyty np. Michaela Jacksona - jak najbardziej, natomiast jeśli chodzi o jakąś Grażynę Łobaszewską... próżno szukać utworów z winyli na Spotify, bo po prostu nie wyszły na CD tudzież nie są już dostępne :P

Jeszcze co do zgrywania - pomijając jakość tego materiału i brzmienie płyt na tym gramofonie - coś ten sygnał z USB jest dziurawy. Testowałem go na kilku komputerach oraz w kilku różnych programach i zawsze było tak - do samego nienajgorszego sygnału "dowalają się" jakieś dziwne piski w wyższych częstotliwościach, których nie słychać co prawda na całości utworów w ripach, natomiast przy wyciszeniu już tak. Czy to kwestia kabla, czy przedwzmacniacza wbudowanego w ten gramofon - nie wiem, choć dokładnie przysłuchiwałem się sygnałowi bezpośrednio z kabli RCA (czyli bez USB) i takie rzeczy nie występowały. Dziwne i przeszkadzające... Tak więc, mimo nawet nienajgorszego brzmienia samych ripów, niestety do ripowania nadaje się to naprawdę średnio.
Myślę, że warto o tym pisać, może ktoś, kto planuje zakup tego sprzętu (lub pokrewnego, bo zauważyłem, że w sklepach można dostać bardzo podobne modele różnych marek) to przeczyta i jednak zdecyduje się na sprzęt vintage. Ja sam widziałem przed zakupem tego Sony różne opinie, niestety zwiodło mnie trochę moje lenistwo + niewiedza w tej dziedzinie + strach przed tym, że starszy sprzęt będzie często wymagał konserwacji, że nie będę mógł tego wszystkiego ogarnąć... Jednak gramofon, który niby miał być super łatwy w obsłudze, sprawił mi więcej problemów niż "staruszek", nawet jeśli w tym drugim trzeba było wymienić pasek, kupić przedwzmacniacz... warto. Szkoda czasu, nerwów i pieniędzy na takie półśrodki. ;)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony Modele LX ...

#17

Post autor: Regsoft »

zdzialawa pisze:
12 cze 2018, 14:06
Grażynę Łobaszewską
Wbrew pozorom niemal wszystko jest do odnalezienia. Natomiast jeśli ktoś chce ripować to jak napisałem: Nie jest mu potrzebny gramofon z USB. Tym bardziej, że jakość tych gramofonów jest równie słaba jak i tych ripów :?
zdzialawa pisze:
12 cze 2018, 14:06
Myślę, że warto o tym pisać, może ktoś, kto planuje zakup tego sprzętu (lub pokrewnego, bo zauważyłem, że w sklepach można dostać bardzo podobne modele różnych marek) to przeczyta i jednak zdecyduje się na sprzęt vintage
Piszemy o tym tak często, że czasem łapki opadają jak pojawia się kolejny nieszczęśliwy użytkownik nowego chińczyka :roll:
zdzialawa
Posty: 42
Rejestracja: 13 gru 2017, 13:17

Re: Sony Modele LX ...

#18

Post autor: zdzialawa »

Regsoft pisze:
12 cze 2018, 14:29
Piszemy o tym tak często, że czasem łapki opadają jak pojawia się kolejny nieszczęśliwy użytkownik nowego chińczyka :roll:
Ważne, że nawet jeśli po doświadczeniach z takim sprzętem można się trochę zniechęcić do winyli, sprzęt vintage przywraca wiarę ;) Tylko co z tym "chińczykiem" teraz zrobić? Bo i sprzedać trochę trudno :think:
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony Modele LX ...

#19

Post autor: Regsoft »

zdzialawa pisze:
14 cze 2018, 20:30
Tylko co z tym "chińczykiem" teraz zrobić? Bo i sprzedać trochę trudno :think:
I to jest temat na wątek w folderze gramofony 8-)
Może padną konkretne propozycje. :think:

Ja na poczekaniu zasugerowałbym:
  • koło do amatorskiego lepienia garnków
  • ruchoma witryna w sklepie
  • podstawa karuzeli dla lalek
  • wybieg dla chomika
balcerowicz79
Posty: 26
Rejestracja: 15 mar 2023, 10:06

Re: Sony Modele LX ...

#20

Post autor: balcerowicz79 »

Sony ps lx22 niby działa kreci sie wkladka jest jakas czerwona za 200zł to dobra cena?
Nic o graniu bo pani nie ma glosnikow a nie wie że i koncowka mocy jest potrzebna...
Zdjecia marne a wiecej nie wyduszę bo juz marudzi.
Załączniki
Screenshot_20230323-214027_OLXpl.jpg
Screenshot_20230323-214024_OLXpl.jpg
Screenshot_20230323-214012_OLXpl.jpg
Screenshot_20230323-214015_OLXpl.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41600
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sony Modele LX ...

#21

Post autor: Wojtek »

Wiesz że nie jesteś w wątku zakupowym?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony Modele LX ...

#22

Post autor: Regsoft »

balcerowicz79 pisze:
23 mar 2023, 21:38
200zł to dobra cena?
To nie jest wątek zakupowy. To podstawowy gramiak ... praktycznie bez możliwości zmiany wkładki (koszt headshell dwukrotnie przekroczy cenę gramofonu) ... która z resztą jest dosyć podstawowa ... jak nie masz większych wymagań i jest na chodzie to spoko ... da się używać ... nic więcej ...
Wojtek pisze:
23 mar 2023, 23:05
Wiesz że nie jesteś w wątku zakupowym?
W punkt.
balcerowicz79
Posty: 26
Rejestracja: 15 mar 2023, 10:06

Re: Sony Modele LX ...

#23

Post autor: balcerowicz79 »

Ok zrozumiałem. Ten naped dd mnie martwi czy sprawny i igly...ale to nie ten dział
ODPOWIEDZ