Sony PS-X600MC

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X600MC

#16

Post autor: mcemsi »

No tak... najciemniej pod latarnią.

Teraz doczytałem że w Japonii jest i 50Hz i 60Hz zależnie od regionu.
stopkamarek

Re: Sony PS-X600MC

#17

Post autor: stopkamarek »

Paczka przed chwilą dotarła, idę celebrować otwieranie kartonu :)
Niestety, zbyt długo się nie nacieszę, gdyż jestem zmuszony sprzedać egzemplarz. Oczywiście przetestuję model.
Kupiłem model Sony PS-X555ES. Nie potrzebuję dwóch gramofonów, w dodatku podobnych, nie bez znaczenia jest fakt, że PS-X555ES do najtańszych nie należy, a zapłacić trzeba. :lol:
Sony PS-X555ES trafił się taki:

$_57 (9).JPG
$_57 (8).JPG
ttt.JPG
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4005
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Sony PS-X600MC

#18

Post autor: chudy_b »

stopkamarek pisze: Sony PS-X555ES trafił się taki:

Wow. Gratulacje. Można wiedzieć ile Cię to kosztowało i gdzie go trafiłeś?
stopkamarek

Re: Sony PS-X600MC

#19

Post autor: stopkamarek »

chudy_b pisze:
stopkamarek pisze: Sony PS-X555ES trafił się taki:

Wow. Gratulacje. Można wiedzieć ile Cię to kosztowało i gdzie go trafiłeś?
Szukałem oryginalnej wkładki do model X600, są drogie, używane po około 1000 złotych.
Dlatego kupiłem ową wkładkę w komplecie z gramofonem :)
Przez przypadek, zupełnie, otworzyłem komputer na 5 minut przez wyjściem z pracy, ktoś wystawił na ebaju, to klinąłem kup teraz. Najtaniej nie było - 2600, no ale wygląda na sztukę nówkę
Weekend zaczął się, nie najgorzej
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X600MC

#20

Post autor: Regsoft »

stopkamarek pisze: Paczka przed chwilą dotarła
Paczka z PS-X600? No to pięknie ... 8-)
Będziesz miał zabawę. Liczymy na dokumentację fotograficzną i jakiś przemyślenia :dance:
stopkamarek pisze: Kupiłem model Sony PS-X555ES
Ale zasmakowałeś w Soniaczach :mrgreen:
stopkamarek pisze: Dlatego kupiłem ową wkładkę w komplecie z gramofonem
XL-333E? Fajna :D
stopkamarek pisze: Najtaniej nie było - 2600, no ale wygląda na sztukę nówkę
Dużo zależy od stanu igły. Jak jest mało spiłowana to może być całkiem przyzwoity zakup. Swoją drogą to ciekawe czy jest w zestawie ekstra odważnik do cięższych wkładek. Jakby był to prośba i fotki, zwymiarowanie i zważenie. Mój 555 powinien być za ok. 2 tyg. Nie jestem entuzjastą ale była okazja a młodszemu synowi się bardzo podobają ... :roll:
stopkamarek

Re: Sony PS-X600MC

#21

Post autor: stopkamarek »

Mam od jakiegoś czasu X50, bardzo dobry gramofon, na tyle że przekonałem się do firmy Sony i postanowiłem, że następny gramofon który kupię będzie również tej firmy. Kupiłem X6, również dobry gramofon, tyle że to konstrukcyjnie podobny do X50, równie ciężki kloc, z tym że technicznie to jednak słabsza konstrukcja niż X50. NIe wiem dlaczego ma często ceny wyższe niż X50.
Postanowiłem tym razem spróbować czegoś lżejszego i bardziej zaawansowanego technicznie, a że trafiła się okazja zakupu w dobrym stanie to kupiłem.
Nie rozpakowałem jeszcze, bo długi weekend, zakupy trzeba było zrobić.....
Może jutro wieczorem.....
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X600MC

#22

Post autor: Regsoft »

stopkamarek pisze: postanowiłem, że następny gramofon który kupię będzie również tej firmy
Popieram w całej rozciągłości. Mową, pismem i uczynkiem :mrgreen:
stopkamarek pisze: NIe wiem dlaczego ma często ceny wyższe niż X50.
Też nie wiem. Może dlatego, że jest ładniejszy i że to pełny automat? A dlaczego X555 ma takie ceny? Przecież nie z uwagi na wyższą jakość dźwięku tylko bajer ... :roll:
stopkamarek pisze:czegoś lżejszego i bardziej zaawansowanego technicznie
Nieśmiało zasugerowałbym iPoda :morda:

A tak na poważnie to dźwiękowo właśnie preferuje takie ramię grawitacyjne PUA-7 jakie masz w X50. A im cięższy gramofon tym stabilniejszy mechanicznie. Sam dla wygody i walorów optycznych wybrałem z tej linii X65 :D Biotracer nie wyciąga takiego dźwięku z moich ulubionych wkładek. I to byłoby na tyle w kwestii zaawansowania technologicznego. Tym nie mniej nie ma co ukrywać, że X50 do najpiękniejszych gramofonów nie należy więc pewne Twoje ruchy wydają się z tego względu całkiem zrozumiałe :lol:
stopkamarek

Re: Sony PS-X600MC

#23

Post autor: stopkamarek »

Regsoft pisze:
stopkamarek pisze: Tym nie mniej nie ma co ukrywać, że X50 do najpiękniejszych gramofonów nie należy więc pewne Twoje ruchy wydają się z tego względu całkiem zrozumiałe :lol:
Od jakiegoś czas, mam zamiar założyć do tego modelu wyższe srebrne nóżki, co powinno w znaczący sposób poprawić ogólny wizerunek tego modelu.
Na oryginalnych, stoi bardzo nisko, za bardzo, wygląda to źle
Nóżki mają proste mocowanie, wymiana nie powinna być trudna, tylko że oryginalne nóżki są na jakiś "silikonach" trzeba by kupić lub poszukać nóżek z
stosowną amortyzacją. Może masz jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X600MC

#24

Post autor: Regsoft »

stopkamarek pisze: Może masz jakiś pomysł?
Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Rozumiem, że najlepiej takie matowe ze szczotkowanego aluminium w stylu talerza? Jak mi się coś nie podoba to zmieniam gramofon. X50/X60/X70 specjalnie urodziwe jak dla mnie nie są ale cenię je na tyle, że wolałbym je od całego tabuna piękniejszych konstrukcji. Oryginalne nóżki służą do poziomowania i amortyzacji. Jeśli po wykręceniu uważasz, że powinien stać jeszcze wyżej spróbuj podkleić dodatkowe nóżki (np. http://allegro.pl/4szt-nozki-aluminiowe ... 78712.html) zamiast zastępować. Nie wiem czy by mi się to podobało :think:
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X600MC

#25

Post autor: mcemsi »

Regsoft pisze: A dlaczego X555 ma takie ceny? Przecież nie z uwagi na wyższą jakość dźwięku tylko bajer
To też na pewno ale przede wszystkim może na jakość tego sprzętu w sensie samej manufaktury i rozwiązań. Są przecież tangencjale które można kupić za tzw grosze (no może nie aż takie dosłownie ale dużo dużo taniej niz X555 czy X800) lecz w większości to plastik-fantastik ot choćby PS-LX910 czy PS-LX55 . Do tego dochodzi jeszcze o wiele bardziej użyteczne 1/2 calowe mocowanie wkładki no i mamy potem poszukiwany hit.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X600MC

#26

Post autor: mcemsi »

No dobra ale chwalcie się, porównujcie do posiadanych!

Prawda to , że w tangencjalach o wiele mniejszy jest efekt IGD ? Zawsze to chciałem sprawdzić. Musze kiedyś więc też kupić.
stopkamarek

Re: Sony PS-X600MC

#27

Post autor: stopkamarek »

Regsoft pisze:
stopkamarek pisze: Może masz jakiś pomysł?
Nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań. Rozumiem, że najlepiej takie matowe ze szczotkowanego aluminium w stylu talerza? Jak mi się coś nie podoba to zmieniam gramofon. X50/X60/X70 specjalnie urodziwe jak dla mnie nie są ale cenię je na tyle, że wolałbym je od całego tabuna piękniejszych konstrukcji. Oryginalne nóżki służą do poziomowania i amortyzacji. Jeśli po wykręceniu uważasz, że powinien stać jeszcze wyżej spróbuj podkleić dodatkowe nóżki (np. http://allegro.pl/4szt-nozki-aluminiowe ... 78712.html) zamiast zastępować. Nie wiem czy by mi się to podobało :think:

Mocowanie samych nóżek jest bardzo funkcjonalne, są po prostu wkręcane, przez co można łatwo wypoziomować gramofon, dodatkowo nie w otwór na stałe a w demontowane "podkładki" . Samo wykonanie takiej nóżki to nie problem, można wytoczyć, lub kupić, coś w stylu szczotkowanego aluminium, Problemem jest to, że nóżka zawiera materiał absorbujący. Myślałem, nad rozwiązaniem nóżka z sprężyną, tylko musiałby być to rozwiązanie takie, że
owa śruba którą wkręcamy musiałby być zawieszona na sprężynie, a nie rozwiązanie typu, sprężyna pomiędzy nóżką a obudową.
Jak znajdę trochę czasu, to przykręcę jakieś nóżki, aby zobaczyć jak się wogóle prezentuje w takim zestawieniu. :)
stopkamarek

Re: Sony PS-X600MC

#28

Post autor: stopkamarek »

mcemsi pisze:
Regsoft pisze: A dlaczego X555 ma takie ceny? Przecież nie z uwagi na wyższą jakość dźwięku tylko bajer
To też na pewno ale przede wszystkim może na jakość tego sprzętu w sensie samej manufaktury i rozwiązań. Są przecież tangencjale które można kupić za tzw grosze (no może nie aż takie dosłownie ale dużo dużo taniej niz X555 czy X800) lecz w większości to plastik-fantastik ot choćby PS-LX910 czy PS-LX55 . Do tego dochodzi jeszcze o wiele bardziej użyteczne 1/2 calowe mocowanie wkładki no i mamy potem poszukiwany hit.
Są też takie modele, zastanawiałem się nad zakupem, no ale to nie Sony ;)
1aaebdfe4d81b8c26828db764dcf.jpg
Skąd cena X555? Pewnie dlatego, ze to wysoki model, których z reguły jest mniej na rynku wtórnym, dodatkowo fabryczne rozwiązanie z wkładką typu MC a i wygląda nowocześnie.
Awatar użytkownika
mcemsi
Posty: 730
Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
Gramofon: PS-X600 , PS-X555ES

Re: Sony PS-X600MC

#29

Post autor: mcemsi »

Ten PL-L1000 też jest wypaśną maszyną ale jak dla mnie ma jeden minus - jest ogromny rozmiarowo. No ale po za tym - bajka.
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6379
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Sony PS-X600MC

#30

Post autor: Regsoft »

mcemsi pisze: jakość tego sprzętu w sensie samej manufaktury i rozwiązań
Kupuję dźwięk, ergonomię i wygląd. W takiej kolejności :lol:
mcemsi pisze: 1/2 calowe mocowanie wkładki no i mamy potem poszukiwany hit
Było naście takich gramofonów. Jedynie X555 stosunkowo łatwo kupić. Nie był specjalnie drogi i Sony tłukło go przez dekadę. Żaden inny nie powstał w takiej ilości ...
mcemsi pisze: dużo taniej niz X555
No tak to jest z lekkimi T4P ... 8-)
mcemsi pisze: No dobra ale chwalcie się, porównujcie do posiadanych!
Pochwalę się w swoim czasie. Robiłem porównanie do X60 na DL-110 ale u znajomego więc nie ma co się rozwijać. Pytam o dodatkową przeciwwagę bo bez niej nie skalibruję 103-ki a ciekawy jestem czy da sobie radę choć w stopniu zbliżonym do Denona DP-35F (też docisk elektrodynamiczny). Najwyżej wkręcę śrubę (do testów może wystawać) zamiast tego krążka ... :think:
mcemsi pisze: Prawda to , że w tangencjalach o wiele mniejszy jest efekt IGD
Marketing :mrgreen:
stopkamarek pisze: Myślałem, nad rozwiązaniem nóżka z sprężyną
Nie mogę tego słuchać. Aż boli. Zastępowanie świetnie tłumiącego drgania, żelowego zawieszenia cięższych Sony sprężyną brzmi dla mnie jak świętokradztwo :roll:
stopkamarek pisze: zobaczyć jak się wogóle prezentuje w takim zestawieniu
Jak Pistorius na bieżni? :mrgreen:
stopkamarek pisze: zastanawiałem się nad zakupem, no ale to nie Sony
Podoba mi się ten tok myślenia :D
stopkamarek pisze: Skąd cena X555? Pewnie dlatego, ze to wysoki model, których z reguły jest mniej na rynku wtórnym, dodatkowo fabryczne rozwiązanie z wkładką typu MC
W zakupie z tą wkładką kosztował podobnie jak X50 (uwzględniając inflację jena). Był ponad połowę tańszy od X800 :!: Dzisiejsza cena używek to moim zdaniem nieco inna bajka. Nie do końca zależna od wkładek. Najczęściej oryginalna MC odeszła dawno do krainy wiecznych łowów (Sony określało żywotność swoich igieł do MC na poziomie 400-500h) a produkcja się zakończyła. Raczej stawiam na kolekcjonerstwo serii Esprit i bajer wizualny 8-)
stopkamarek pisze: wygląda nowocześnie
Z gustem nie da się polemizować. Każdy lubi coś innego. Mnie też optycznie podobają się topowe Soniacze z tego okresu. Ale jak wyżej napisałem. Kryteria mam w innej kolejności :shifty:
mcemsi pisze: Ten PL-L1000 też jest wypaśną maszyną
Było kilka interesujących. Dla każdego coś miłego. Na przykład dla miłośnika meblościanki : Mitsubishi LT-20 :lol:
LT-20.jpg
Problem jest chyba ten sam co z innymi. Oprócz X555 wszystko to były niewielkie serie produkcyjne za dużą kasę. W sensownej cenie trudno trafić. No i faktycznie trzeba mieć parcie na ten typ ramienia :roll:
ODPOWIEDZ