Fajny pomysł
[Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
- Zbyszek 1963
- Posty: 979
- Rejestracja: 25 kwie 2019, 19:11
- Gramofon: Sansui SR-838
- Lokalizacja: Żory
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Sansui SR-838,Sansui SR-212,Sansui SR-535,Sansui 7000,Sansui SD-7000,Sansui SC 700,Sansui A-80,Sansui T-80,Sansui D-100,Sansui LM-330,Sansui HS-200
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
Nakamichi BX-300E,Nakamichi CDP-2E - mod by Martynka,Dual CD 5150 RC - mod by Martynka.
- Regsoft
- Posty: 6693
- Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Słusznie!
PS. Co oczywiście nie znaczy, że takich nie mamy: viewtopic.php?t=15641
I to jest faktycznie świetna sprawa w szufladowcach.arturromarr pisze: ↑03 cze 2026, 23:19Ponad programowo dodałem podświetlenie,żeby wieczorem było widać obracającą się płytę.
Pomysł dobry ale kosztowny ...
Osobiście przemyślałbym zmianę samej igły.
Wydaje mi się, że powinno pasować coś od serii XL-20/30 a potrafią tam się znaleźć sensownie grające zastępcze eliptyki ...
- dale
- Posty: 2939
- Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
- Gramofon: Adam- full custom :)
- Lokalizacja: Lublin
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Fajnie zrobione, ja zastosował bym ledy typu COB - masz wtedy taśmę, a nie rządek punktów
- arturromarr
- Posty: 141
- Rejestracja: 09 sie 2012, 22:53
- Lokalizacja: Łódź
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Muszę tak zrobić, żeby mieć wybór wkładek.
Jeżeli chodzi o igłę: ND-200E, to nie pasuje do mojej wkładki: XL-150, sprawdzałem.
Też o tym myślałem, tylko trochę się już przyzwyczaiłem do takiego światła. Może jednak spróbuję, żeby porównać.
Dziękuję za Wasze komentarze i podpowiedzi w temacie mojej szuflady. Soniaki są fajne, te nietypowe również.
- darkman
- Posty: 16829
- Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
- Gramofon: PL70LII, PSX60
- Lokalizacja: Topanga Corral
- Kontakt:
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Niestety Panie kolego to nie jest wątek "w temacie mojej szuflady" tylko GALERIA!arturromarr pisze: ↑04 cze 2026, 15:00Dziękuję za Wasze komentarze i podpowiedzi w temacie mojej szuflady. Soniaki są fajne, te nietypowe również.Pozdrowienia.
Wątki marytoryczne mamy zupełnie niedaleko bo tuż obok.
Z pozdrowieniami ale prośba o trzymanie się reguł. To nie subforum Technicsa gdzie można bałaganić
Trochę to nawet zabawne, że muszę o tym przypominać co dwie strony tego już 31stronicowego wątku.
Jak chcecie to mogę zmieć tytuł wątku na "Mamy To i tak w Dupie" no bo po co ta cała Galeria i tak nie będziemy czytać co napisane w poście !"1".
To nie do kolegi personalnie tylko tak w ogólności.
BTW opisy prac wykonanych przy naszych gramofonach o wiele lepiej mają się w wątkach dedykowanych danemu modeloi/modelom. wówczas bowiem dużo łatwiej je znaleźć i mają konkretne przesłanie w sensie "manuali" czy też pomysłów.
..tak Se marudzę, tylko no kogo to obchodzi.. anarchosyndykalizm rządzi
- Regsoft
- Posty: 6693
- Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
No to jedynie 7832-DE może mieć ewentualnie sens ...
Słusznie. Przepraszam
No to karna fotka ... dzień wietrzenia szuflad ...
- darkman
- Posty: 16829
- Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
- Gramofon: PL70LII, PSX60
- Lokalizacja: Topanga Corral
- Kontakt:
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
O! To rozumiem
(jeśli ktoś klikał w powiększenie, to chodzi tylko trzeba chwilę poczekać, można się pogapić na symbole pokazanych sprzętów).
- BRob
- Posty: 1107
- Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
- Gramofon: SL 1710
- Lokalizacja: Ząbki WWL
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
- Regsoft
- Posty: 6693
- Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
No mógłbym napisać parę słów o tej wieżyczce, ale temat mi wiąże ręce
Luzik ... w zastępstwie puszczę fotę mojego zapasowego X65 ... w zasadzie oba są w idealnym stanie, po serwisie i kalibracjach i nawet mam dwa zapasowe procesory (kolega zrobił kopię oryginalnych + dodał trochę funkcji od Siebie) ... ale dobrego nigdy za mało prawda?
PS. Pudełko na headshelle to oczywiście dzieło Peliksa (pozdrowienia!) ...
- mcemsi
- Posty: 907
- Rejestracja: 06 cze 2012, 23:13
- Gramofon: PS-X600, PS-X555ES
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Troche miał problemów (wątek w kategorii) ale większość dało sie z powodzeniem wyprostować. Z pozostałym jeszcze da się żyć bo gdy ktoś nie wie to nawet w codziennej obsłudze go może nie zauważyć.
PS-X800 , zachowany bardzo przyzwoicie, wersja 220V:
PS-X800 , zachowany bardzo przyzwoicie, wersja 220V:
- Regsoft
- Posty: 6693
- Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20
- darkman
- Posty: 16829
- Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
- Gramofon: PL70LII, PSX60
- Lokalizacja: Topanga Corral
- Kontakt:
- masus
- Posty: 133
- Rejestracja: 07 maja 2023, 19:59
- Lokalizacja: Włocław
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Żodyn tam hajend, ale za niezadrogo udało mi się dorwać, rzekomo sprawny. Jak to ze sprawnością bywa - względna (pewnie oszukiwał na testach). Automatyka szczęśliwie działająca, ale przy próbie odsłuchu po kilku ścieżkach ramię się zawieszało i zapętlało. Zacząłem grzebać, co się nakombinowałem to moje, ale doszedłem, że ułamane było mocowanie krzywki odpowiedzialnej za aktywowanie hamulca ramienia, przez co hamował w pozycji odtwarzania. Zatentegowałem dziada i już działało elegancko. Poczyściłem co mi w oko wpadło ze starego smaru, zamontowałem nowe zawiasy, lekka polerka pokrywy, smarowanie windy, wymieniłem interkonekty (RCA i tak były sparciałe i wielokrotnie przelutowywane), wrzuciłem XL15, no i gra i nie buczy!
Silnik równo i bezgłośnie kręci, ramię po poluzowaniu łożyska (diagnozując nieco się zapędziłem...) leciutko chodzi, a winda po smarowaniu wolno opada (w tych upałach nieco szybciej, bym wiedzioł to bym 500k cSt ładował).
Kupiony z zamysłem podarowania leniwemu bratu, co to automata musi, no i po sanatorium już prawie gotowy. Eliptyka chciałem dać, ale się boi że zniszczy, to i może słusznie (a ja następnego XL15 skołowałem dla siebie), dlatego już na sferyku leci do niego na testy (wytrzymałości przed nim i jego dziećmi
).
Nie powiem, że nawet się zaprzyjaźniłem z brzydalem, może jeszcze trochę potrzymam i coś pogrzebię (lampka repeatu nie świeci!). No i teraz mam dylemat... Co dalej? SL-1600, czy X65 dla mnie...
Silnik równo i bezgłośnie kręci, ramię po poluzowaniu łożyska (diagnozując nieco się zapędziłem...) leciutko chodzi, a winda po smarowaniu wolno opada (w tych upałach nieco szybciej, bym wiedzioł to bym 500k cSt ładował).
Kupiony z zamysłem podarowania leniwemu bratu, co to automata musi, no i po sanatorium już prawie gotowy. Eliptyka chciałem dać, ale się boi że zniszczy, to i może słusznie (a ja następnego XL15 skołowałem dla siebie), dlatego już na sferyku leci do niego na testy (wytrzymałości przed nim i jego dziećmi
Nie powiem, że nawet się zaprzyjaźniłem z brzydalem, może jeszcze trochę potrzymam i coś pogrzebię (lampka repeatu nie świeci!). No i teraz mam dylemat... Co dalej? SL-1600, czy X65 dla mnie...
Well, that's just, like, your opinion, man.
Technics SL-1510 mk1 | AT 13Ea | Luxman L-560 | Universum System 6000
Technics SL-1510 mk1 | AT 13Ea | Luxman L-560 | Universum System 6000
- domibobi
- Posty: 3302
- Rejestracja: 26 wrz 2019, 06:13
- Gramofon: Sony PS-X65
- Lokalizacja: Kraków
Re: [Galeria] Nasze gramofony produkcji SONY
Dobra robota
Wiadomo że PS-X65

Wiadomo że PS-X65
analog: Sony PS X-65 / PreampDyskretniok / Onkyo A-8850 / Pylon Audio Pearl 27
cyfra: Tidal / Wiim Ultra / Onkyo A-8850 / Pylon Audio Pearl 27
Kilka szpargałów do sprzedania: viewtopic.php?f=59&t=21195
cyfra: Tidal / Wiim Ultra / Onkyo A-8850 / Pylon Audio Pearl 27
Kilka szpargałów do sprzedania: viewtopic.php?f=59&t=21195
- Regsoft
- Posty: 6693
- Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20