PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Sony
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#16

Post autor: Piterski »

Dostałem tytułowy gramofon bym się mu przyjrzał i ustawił wkładkę.
Pierwsze wrażenie po kontakcie z tanią Foniką jest takie, że w pewnych aspektach Fonika jest szczególnie w stosunku do ceny znacznie lepsza.
Pierwsze wrażenie to talerz. Może i odlewany ciśnieniowo ale robi wrażenie i dzwoni jak kawał blachy. Tak więc kiepski jest ten odlew.
Stopki miały tłumić wibracje, a specjalnie tego nie robią na pewno nie lepiej niż w fonice.

Jak go uruchomię to napiszę coś więcej jak to wypada.

PS. Czy ktoś wie jaki jest zalecany nacisk dla wkładki?

Znalazłem zalecane 3g, to normalnie jak Ortofon SPU Royal.

Przeczytałem te marketingowe bełkoty i jak to się ma do ramienia, które ma luzy i na osi obrotu i na łożyskach :shock:
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#17

Post autor: Piterski »

Pytanie do użytkowników czy to buczenie to już taka jego cecha konstrukcyjna wynikająca z budowy tego wbudowanego phono?
Słychać jak podkręcę wzmocnienie bez sygnału muzycznego, moim zdaniem słychać je zbyt szybko na takim poziomie jakim się wydobywa?

Drugie pytanie dotyczy obrotów, czy to też celowe działanie producenta, że on kręci się szybciej niż przewiduje to norma?
Na obu prędkościach stroboskop pokazuje, że paseczki jadą równo do przodu z identyczną nieomal prędkością.
Bo tak to bym pomyślał, że mu się któraś prędkość rozjechała.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3783
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#18

Post autor: Obywatel »

Piterski pisze:
11 gru 2018, 23:23
Drugie pytanie dotyczy obrotów, czy to też celowe działanie producenta, że on kręci się szybciej niż przewiduje to norma?
Musisz poobserwować. Być może po rozgrzaniu silnik zwalnia do przepisowej prędkości. W takim wypadku rzeczywiście można by to nazwać celowym działaniem producenta :P
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#19

Post autor: chudy_b »

Obywatel pisze:
12 gru 2018, 01:44
Być może po rozgrzaniu silnik zwalnia do przepisowej prędkości.
Serio :?:
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1154
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#20

Post autor: Piterski »

Znalazłem regulacje obrotów, czyli obroty da się wyregulować, a ten egzemplarz miał je źle ustawione. Regulacje są bezpośrednio na silniku i trzeba to robić od dołu bo nie ma do nich dojścia.
Luzy to już przypadłość tej konstrukcji. Rozkręciłem zajrzałem i tak jest po prostu licho zrobiona, że cała głowica pracuje.
Wkładka ma dziwną konstrukcje, igła praktycznie nie ma żadnego ugięcia, dlatego zalecany nacisk igły wynosi 3 gramy.

CDN...
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: PS-HX500 - zapowiedź gramofonu od Sony

#21

Post autor: wojtekf »

The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
ODPOWIEDZ