FONICA GS-475

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: FONICA GS-475

#31

Post autor: nawalonych7krasnali »

Ale wyważone ramię w pozycji poziomej jest 13 mm nad talerzem - odjąć grubość płyty to i tak pozostaje jeszcze ponad 10 mm.
To jakieś 5 mm można spokojnie chyba dołożyć?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

FONICA GS-475

#32

Post autor: eenneell »

nawalonych7krasnali pisze:Ale wyważone ramię w pozycji poziomej jest 13 mm nad talerzem - odjąć grubość płyty to i tak pozostaje jeszcze ponad 10 mm.
To jakieś 5 mm można spokojnie chyba dołożyć?
A jaką masz wkładkę :?:
Jeżeli Mf 1xx to nie ma co regolowac (Fonika ustawiala ramię pod swoje Mf 1xx) jeśli "inną nie tak wysoką", to lepiej wsadzic jakis destans pomiędzy wkladke,a a headshel :) ja tak bym zrobił :!: - w sumie wychodzi na to samo ;)
Ja w swoim GS-464 nigdy się nad tym nie zastanawiałem ( a mam do tej pory i czasem puszczm)
Awatar użytkownika
nawalonych7krasnali
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2011, 17:40
Lokalizacja: Łódź

Re: FONICA GS-475

#33

Post autor: nawalonych7krasnali »

eenneell pisze: lepiej wsadzic jakis destans pomiędzy wkladke,a a headshel
To porażka. Mocowałem się aby w palcach brzeszczotem skrócić śrubki do mocowania wkładki AT-95. A mogłem coś tam przecie wsadzić.... eh!

Podkładki jeszcze nie mam dopiero się zamiaruję.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

FONICA GS-475

#34

Post autor: eenneell »

nawalonych7krasnali pisze:Podkładki jeszcze nie mam dopiero się zamiaruję.
Różnice w wysokosci wkladek są :!: chodzi o to by "trzpień"igły/ płyta- mial 20 stopni :!: a igła po wyrególowaniu nacisku była prostopadle do płyty :!: ( choć sa na forum i minne zdania) :?:
PS otwiera się nowy wątek " WYSOKOŚĆ (grubość| WKŁADEK" :) :?: I CO Z TYM ROBIĆ :?: :?: :?:
ODPOWIEDZ