Gramofon Daniel - pytania i porady

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
bruno
Gramofon: Daniel G1100 fs

Re: Gramofon Daniel - pytania i porady

Post autor: bruno »

1. Sprawdź ramię dźwigni autostop czy nie przesunęła się tarcza z kreskami. 2. Sprawdź czy żarówka auto stopu świeci mocno i czy nie przesunęła się w gnieździe. 3. Sprawdź przewody do żarówki i czujnika. 4. Daj znać czy pomogło.
slawopr

Post autor: slawopr »

Koledzy, mam pytanie dot. Daniela ze wzmacniaczem czyli WG1100fs.
Czy da się go podłączyć do innego wzmacniacza, żeby muza szła przez lepsze kolumny?
Jakiego rodzaju przeróbki trzeba zrobić, żeby wyciągnąć z niego sygnał na kabele chinch do phono lub do zwykłego wejścia wzmacnicza?
Myślałem, że posiada z tyłu jakieś gniazdo z wyjściem - a tu niespodzianka.
Czy ktoś to praktykował; bo gramofon jest ładny, ale słuchać muzy przez wbudowany wzmacniacz i małe kolumny 4 ohmowe - to słabe.
artpaw5
Gramofon: Dual CS500 Dual 704

Post autor: artpaw5 »

slawopr pisze:
18 lut 2021, 18:51

Myślałem, że posiada z tyłu jakieś gniazdo z wyjściem - a tu niespodzianka.
Jeśli mnie pamięć nie myli to ma wyjście na magnetofon, niestety din.
Tego możesz użyć, ale nie jest to już sygnał bezpośrednio z wkładki, tylko przez wbudowany pre Daniela
slawopr

Post autor: slawopr »

Znalazłem starą przejściówkę DIN na chinch. Po podłączeniu do We/Wy magnetofon - dźwięk na wzmacniaczu nie pojawił się. Być może stary kabel jest uszkodzony. Zamówię nowy adapter DIN na 4ry chinche - bo słyszałem, że te chinche chodzą w parach WE/WY.
Mam kolejne pytania. Będę wdzięczny za odpowiedź:
1.w gramofonie są 2 wyjścia słuchawkowe (starego typu) - jak na zdjęciu. Czy ktoś wie jak się nazywa taka wtyczka? spróbowałbym znaleźć przejściówkę na jacka. Wtedy na słuchawkach posłuchałbym jak ten gramofon odtwarza.
2. na pokrywie jest znaczek z napisem STEREO, zamiast UNITRA. Widziałem w necie zdjęcie Fonomastera z tym znaczkiem. Mój Daniel jest z 1978r. Czy to znaczy, że w pierwszych Danielach stosowano na pokrywach znaczek znany z Fonomastera, a dopiero późniejsze roczniki Daniela miały pokrywę ze znaczkiem UNITRA?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
artpaw5
Gramofon: Dual CS500 Dual 704

Post autor: artpaw5 »