Adam GS 424

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Adam GS 424

#31

Post autor: paulus60 »

piotr6 pisze:No tak, ale ty końcówkę masz din gdzie jest uziemienie
W sumie masz rację. Ja w ogóle bym tego nie nazywał uziemieniem, tylko raczej "umasowieniem", ale tak się jakoś utarło. Może powrócić do końcówki DIN_5 i zastosować odpowiednią przejściówkę DIN - chinch? Chyba mam taką gdzieś w szpargałach, ale musiałbym poszukać.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Adam GS 424

#32

Post autor: eenneell »

U
paulus60 pisze:tylko raczej "umasowieniem",
"UMASOWIENIE"-To jest zdecydowanie lepsze określenie :P
"umasowienie" musi być (jak gdzieś pisał Ahaja) od wkładki, przez ramię, aż do wzmaka- przez wszystkie cinche i diny :idea: :oops: ;)
piotr6
Posty: 52
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34

Adam GS 424

#33

Post autor: piotr6 »

w poniedziałek zaniosę do serwisu gramofon niech dorzucą masę
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Adam GS 424

#34

Post autor: wojciech06 »

piotr6 pisze:niech dorzucą masę
Ale czego :?: :lol:
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
piotr6
Posty: 52
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34

Re: Adam GS 424

#35

Post autor: piotr6 »

wojciech06 pisze:
piotr6 pisze:niech dorzucą masę
Ale czego :?: :lol:
uziemienie? ;)
piotr6
Posty: 52
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34

Adam GS 424

#36

Post autor: piotr6 »

Wróciłem z serwisu buczenie jest minimalne ,ale niestety nie cofa mi się ramię czyli brak autoreturnu ,nie dział stop, rozkręciłem go ale nie za bardzo wiem co zrobić
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Adam GS 424

#37

Post autor: eenneell »

piotr6 pisze:Wróciłem z serwisu buczenie jest minimalne ,ale niestety nie cofa mi się ramię czyli brak autoreturnu ,nie dział stop, rozkręciłem go ale nie za bardzo wiem co zrobić
To tak w sewisie "naprawili" :shock: :?:
piotr6
Posty: 52
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34

Adam GS 424

#38

Post autor: piotr6 »

buczenie jest od wzmacniacza, Mam Rotela i Akaia oba na wyjsciu phono trochę szumią. Na wyjściu, np.Aux jest cisza,ponoć tak ma być?

Mechanika się naprawiła, trochę podgiołem się blaszkę i jest już ok

pozdrowienia piotr
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Adam GS 424

#39

Post autor: paulus60 »

piotr6 pisze:........Mechanika się naprawiła, trochę podgiąłem się blaszkę i jest już ok

pozdrowienia piotr
Z ciekawości zapytam, którą blaszkę podgiąłeś?
Jeśli trzeba było coś podginać, to znaczy, że serwisanci coś odkształcili.
Z Adamami jest tak, że ich mechanika jest bardzo wrażliwa na jakikolwiek transport. Po przyniesieniu do domu i ponownym ustawieniu na miejscu raczej nie trzeba gramofonu rozkręcać, a po prostu ponownie z grubsza wyregulować (czynność to nieskomplikowana) czyli nie włączając do sieci (chodzi o przycisk "sieć", nie o wtyczkę) trzeba lekko pokręcić ręcznie talerzem zgodnie z naturalnym kierunkiem obrotów. Ramię będzie się przesuwać w kierunku środka talerza, mechanizm lekko zazgrzyta, ramię zacznie wracać do położenia spoczynkowego, lekko kliknie, dociskając do podstawki spoczynkowej. Od tej chwili gramofon pracuje prawidłowo. Podobnie jest z niemieckim "bliźniakiem" Adama, czyli Nordmende RP 1200, którego mechanizm i sposób napędzania jest praktycznie identyczny, choć parametry instrukcyjne są nieco wyższe.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Adam GS 424

#40

Post autor: Sindsoron »

paulus60 pisze:czyli Nordmende RP 1200, którego mechanizm i sposób napędzania jest praktycznie identyczny, choć parametry instrukcyjne są nieco wyższe.
ja z moim nordmende nie miałem takich problemów mimo wielokrotnego transportowania owego :3 dodatkowo nordmende ma inne ramię... tak na prawdę nordmende to JVC, a z Adamem ma wspólny tylko napęd (a właściwie rodzaj napędu) i rozwiązanie autoreturnu
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Adam GS 424

#41

Post autor: paulus60 »

Sindsoron pisze:
paulus60 pisze:czyli Nordmende RP 1200, którego mechanizm i sposób napędzania jest praktycznie identyczny, choć parametry instrukcyjne są nieco wyższe.
ja z moim nordmende nie miałem takich problemów mimo wielokrotnego transportowania owego :3 dodatkowo nordmende ma inne ramię... tak na prawdę nordmende to JVC, a z Adamem ma wspólny tylko napęd (a właściwie rodzaj napędu) i rozwiązanie autoreturnu
Zgadza się. Nawiązałem do Nordmende, ponieważ ten gramofon należący do mojego znajomego czasami robił takie psikusy, jako że często "jeździł" z domu na doraźne dyskoteki, czy inne imprezy. Adam po transporcie zawsze wymagał ustawienia. Co do wspólności rodzaju napędu, to chyba nie tylko rodzaj, ale również wygląd krzywek, zębatek itd. wydaje się być niemal bliźniaczy, przy czym gramofon niemiecki sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Oczywiście, ramię jest inne. Zawsze się zastanawiałem, kto od kogo ściągnął ogólną, bardzo w sumie zbliżoną koncepcję tych gramofonów. Twórcy Adama od Japończyków (pośrednio od Niemców), czy może :o :o odwrotnie? :lol: :lol: Który gramofon powstał wcześniej? To już kwestia wymagająca odrębnego wyjaśnienia.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2011, 07:41 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Adam GS 424

#42

Post autor: Sindsoron »

paulus60 pisze:Co do wspólności rodzaju napędu, to chyba nie tylko rodzaj, ale również wygląd krzywek, zębatek itd. wydaje się być niemal bliźniaczy, przy czym gramofon niemiecki sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Oczywiście, ramię jest inne. Zawsze się zastanawiałem, kto od kogo ściągnął ogólną, bardzo w sumie zbliżoną koncepcję tych gramofonów.
z tego co się orientuję to nordmende wszystkie gramofony robiło na częściach od Matsushity, w tym napęd, więc najprawdopodobniej napęd z adama jest "kopią" tego z nordmende, RP-1200 to był w '78 topowy model nordmende
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Adam GS 424

#43

Post autor: paulus60 »

Sindsoron pisze:
paulus60 pisze:Co do wspólności rodzaju napędu, to chyba nie tylko rodzaj, ale również wygląd krzywek, zębatek itd. wydaje się być niemal bliźniaczy, przy czym gramofon niemiecki sprawia wrażenie lepiej wykonanego. Oczywiście, ramię jest inne. Zawsze się zastanawiałem, kto od kogo ściągnął ogólną, bardzo w sumie zbliżoną koncepcję tych gramofonów.
z tego co się orientuję to nordmende wszystkie gramofony robiło na częściach od Matsushity, w tym napęd, więc najprawdopodobniej napęd z adama jest "kopią" tego z nordmende, RP-1200 to był w '78 topowy model nordmende
Najpewniej tak właśnie było.

P.S. W tym samym czasie, gdy pisałeś powyższą odpowiedź, ja edytowałem mój post, gdzie zawarłem pytanie, na które Ty odpowiedziałeś w swoim poście. Telepatia?? :shock:
piotr6
Posty: 52
Rejestracja: 06 gru 2011, 19:34

Adam GS 424

#44

Post autor: piotr6 »

Zgadza się ta mechanika mi strzeliła w transporcie ,podgiąłem drucik, który uderza w taką zapatkę ,kiedy odkręcę od góry obudowę z pod talerza i wyjmę białą plastikową tarczę

Ps. Przepraszam za amatorski opis mych dokonań
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3789
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Adam GS 424

#45

Post autor: Obywatel »

A propos bliźniaczych / zerżniętych ;) konstrukcji. Przysiągłbym, że kiedyś widziałem Telefunkena łudząco podobnego do naszego Daniela. Czy ktoś orientuje się jaki to był model Telefunkena?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
ODPOWIEDZ