Unitra Fonomaster G601A

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Fonomaster - falowanie płyt?

#16

Post autor: zoombie »

eenneell pisze:A z resztą jeżeli jest tu Ktoś kto ma tylko jedną igłę i min. 50/ 100płyt niech się pochwali
A jak traktować kogoś, kto ma 2-3 gramofony, a do każdego tylko jedną igłę, wymienianą raz na kwartał? :think: :doh: :P
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Fonomaster - falowanie płyt?

#17

Post autor: Acia »

eenneell pisze:Nie filozofuj! Zrobisz jak chcesz!
To nie filozofia to przysłowia ;)
eenneell pisze: Gdybym wiedział, że pytanie ma być początkiem dyskusji to bym nic nie radził, tylko cicho siedział!
chyba na tym polega forum, że ktoś zadaje pytanie a ktoś inny odpowiada i tak tworzy się dyskusja dzięki, której można dojść do podsumowania, wyciągnięcia wniosków opartych na różnych opiniach.
eenneell pisze:A z resztą jeżeli jest tu Ktoś kto ma tylko jedną igłę i min. 50/ 100płyt niech się pochwali
ja mam, czy w związku z tym zostanę tu publicznie zlinczowana? Tak jestem początkująca ale nie wstydzę się tego przyznać, nie wstydzę się też powiedzieć, że mało wiem na ten temat, dlatego jestem na tym forum, dlatego zadaję pytania, może przyjdzie ten dzień kiedyś, że będę miała odpowiednią ilość igieł a może nie ale nie jest to chyba powód do szydzenia z czyjejś niewiedzy?

Wracając do tematu, znalazłam już odpowiedź na temat falowania :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Fonomaster - falowanie płyt?

#18

Post autor: chudy_b »

Acia, pytaj śmiało o co chcesz. A eenneellem się nie przejmuj. Chyba ma dzisiaj kaca. Normalnie to chłopak do rany przyłóż :D
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Fonomaster - falowanie płyt?

#19

Post autor: zbyszek1982 »

Ja mam jedną igłę do wkładki na której gram i nie widzę potrzeby żeby mieć więcej.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fonomaster - falowanie płyt?

#20

Post autor: Wojtek »

Acia pisze:Wojtku a może po prostu założę temat oddzielny o Fonomasterze bo myślę, że pytań pojawi się jeszcze parę:) Chyba, że nikt tu nie posiada już takiego sprzętu i nie miałby ochoty dyskutować to może nie warto?
Możemy zrobić z tego temat zbiorczy o Fonomasterze, jak chcesz. Z mojej strony nie ma problemu.
Acia pisze:Wracając do tematu, znalazłam już odpowiedź na temat falowania :)
Więc co to było?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Fonomaster - falowanie płyt?

#21

Post autor: Acia »

Wojtek pisze:Możemy zrobić z tego temat zbiorczy o Fonomasterze, jak chcesz. Z mojej strony nie ma problemu.
Dla mnie będzie on miał sens o ile ktoś będzie miał ochotę na dyskusje w tym temacie, albo będę po prostu tu swoje pytania zadawać:)
Wojtek pisze:Więc co to było?
Mata gumowa oryginalna jest pofalowana, spróbuję z gorącą wodą, może się naprostuje, jak nie to kupię nową, nie są drogie znalazłam taką
http://gramofony.com.pl/2014/05/13/gumo ... ra-fonica/
talerz mniej więcej w tej samej cenie

Muszę jeszcze w wolny dzień zaobserwować nasłonecznienie półki z płytami, bo wydaje mi się, że z rana pada na nie słońce, na ich grzbiety a to pewnie też nie pomaga.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra Fonomaster G601A

#22

Post autor: eenneell »

zbyszek1982 pisze:a mam jedną igłę do wkładki na której gram i nie widzę potrzeby żeby mieć więcej
A to niedobra praktyka ;)
To skąd wiesz, że gra wciąż dobrze?
Ja lubię założyć taką tańszą,po takiej droższej i posłuchać jak gra :idea: jeśli ta gorsza gra lepiej od tej "schodzonej"- wymieniam.
(Wyłączając przypadki kiedy degradacja następuje "skokowo"- a takie też bywają)
chudy_b pisze:Chyba ma dzisiaj kaca. Normalnie to chłopak do rany przyłóż
Kaca dostaję po takich reakcjach na rady wynikające z jakiegoś doświadczenia. Rady można ignorować, ale nie przypisywać złej woli.
Jeżeli Acia ma być raną to chętnie zamieniłbym się w kilosoli :D
Wyłączam się i chyba zrobię sobie jutro kacyka :D
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#23

Post autor: Acia »

eenneell pisze:Jeżeli Acia ma być raną to chętnie zamieniłbym się w kilosoli
kto będzie strupkiem potem? :D
eenneell ja naprawdę nie odbieram Twoich słów jak złą wolę, zbieram opinie, napisałeś,że wolisz inne igły, że wolisz najpierw tańsze i wszystko w porządku ja wolę mniej eksperymentów i dobre jakościowo produkty bez uczenia się na własnej skórze a dzięki tym opiniom ( z forum) mogę uniknąć paru błędów. Nie mam zamiaru się tu z nikim spinać jestem tylko po to by pochłaniać wiedzę ale nie z jednego doświadczonego źródła tylko z wielu bo dzięki temu rysuje się obraz a nie jego namiastka.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra Fonomaster G601A

#24

Post autor: eenneell »

eenneell pisze:zaczynać od tańszych!
1.NAUKA; majstrowanie/regulacja= ew. złamanie/uszkodzenie nie boli ( tak bardzo) :idea: :doh:
2. Przyjemnie jest poznać różnicę gorsze/ lepsze :idea:
3. I tak trzeba mieć ze trzy igły dla "św. spokoju"... :idea: :doh:
Wszak płyty są w różnym stanie (jedne nowe,.... inne mocno "schodzone", a muzyka jest do słuchania) :doh: nieprawdaż :?:
Ja tak radzić będę każdemu nowicjuszowi ze szczerego serca!
I nie jest to "zalecenie" -jedynie "rada"!
Mnie po prostu szkoda dobrych igieł na płyty "nieco sfatygowane", a takich też czasem słucham -bo mam.
I dodam (a w zasadzie powtórzę to co już gdzieś kiedyś pisałem), że są płyty, które grają lepiej na "S" niż na "E" (mówię o "używkach")
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra Fonomaster G601A

#25

Post autor: Winters »

eenneell pisze:że są płyty, które grają lepiej na "S" niż na "E"
Odwrotnie też czasami bywa, zwłaszcza w przypadku płyt z powierzchownymi uszkodzeniami mechanicznymi.
DIOMEDES KATO
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Unitra Fonomaster G601A

#26

Post autor: eenneell »

Jasne, ale to, że "E" gra lepiej przyjąłem jako teoretyczny pewnik.
Awatar użytkownika
Acia
Posty: 438
Rejestracja: 16 mar 2014, 15:02

Unitra Fonomaster G601A

#27

Post autor: Acia »

eenneell pisze:Mnie po prostu szkoda dobrych igieł na płyty "nieco sfatygowane", a takich też czasem słucham -bo mam
no i to ma dla mnie jakiś sens, też mam parę płyt w ciężkim stanie ale bardzo je lubię oraz zupełnie nowych, jeżeli to wpływa mocno na igłę to rzeczywiście dobrze by mieć dwie.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Fonomaster - falowanie płyt?

#28

Post autor: krolix »

Acia pisze: Mata gumowa oryginalna jest pofalowana, spróbuję z gorącą wodą, może się naprostuje, jak nie to kupię nową, nie są drogie znalazłam taką
http://gramofony.com.pl/2014/05/13/gumo ... ra-fonica/
Ja bym się jeszcze upewnił, czy grubość tej maty odpowiada tej z Fonomastera. O ile pamiętam Fonomaster nie ma regulacji wysokości ramienia... Być może Unitra do każdego modelu stosowała taką samą matę, ale upewnić się nie zaszkodzi.

Co do igły to bardzo dobrze, że kupiłaś lepszą.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Unitra Fonomaster G601A

#29

Post autor: vinylpiotrek »

krolix pisze:O ile pamiętam Fonomaster nie ma regulacji wysokości ramienia...
Źle pamiętasz, właśnie ma.
Inna rzecz, że wersja "Fonomaster 76" z nowszym "paskowym" werkiem g601A w ramach potaniania ma mniejszy zakres regulacji niż starsza paskowo - Idlerowa z lepszym ramieniem.
krolix pisze:Być może Unitra do każdego modelu stosowała taką samą matę, ale upewnić się nie zaszkodzi.
Dopierow nowszych sa kompatybilne.
Paskowo idlerowy 601 ma niby identycznie z zewnątrz wyglądającą , ale jednak różną niz paskowy 601a, i nawet nie kompatybilną , Daniel ma większy talerz.

Nowe filcowe tez mogą być za duże,ten talerz ma chyba 28cm.
Obrazek
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Unitra Fonomaster G601A

#30

Post autor: vinylpiotrek »

Acia pisze: jeżeli to wpływa mocno na igłę to rzeczywiście dobrze by mieć dwie.
Bez przesady.
Obrazek
ODPOWIEDZ