Daniel G-1100 fs Unitra

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Daniel G-1100 fs Unitra

#16

Post autor: chudy_b »

Madzia pisze:Odnośnie ewentualnego problemu z windą - podnoszenie do góry ramienia od samego początku było w porządku - czy to wyklucza ten problem?
To w zasadzie potwierdza, że windzie należałby się nowy smar.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Daniel G-1100 fs Unitra

#17

Post autor: JacK »

Przy tej okazji przypomniało mi się jak będąc kiedyś w niemieckim punkcie usługowym naprawy sprzętu audio, pan serwisant przez chwilę popsikał odwróconą puszką ze sprężonym powietrzem windę schładzając jej powierzchnię. Wszystko po to czy po takim zabiegu schłodzony smar utrzyma swoje właściwości. Jeżeli winda swobodnie opadnie to w porządku, jeżeli nie to smar trzeba wymienić. Taka niemiecka precyzja.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Daniel G-1100 fs Unitra

#18

Post autor: kaf »

chudy_b pisze:No to niestety tak jest z tymi przeglądami. Najczęściej ten przegląd to tylko na papierze. Jeśli ramię przesuwa się nad plytę i wraca to pasek jest OK. Pewnie wypadałoby przesmarować windę.
W G 1100 silnik odpowiada za podnoszenie i opuszczanie windy, a za ruchy ramieniem w poziomie odpowiada elektromagnes. Zdejmij talerz i zobacz w jakim stanie jest pasek od napędu windy ramienia /ten mały/,spróbuj obracając ręcznie kółkiem od opuszczania windy podnieść ją i opuścić parę razy, zobaczyć czy jest jakiś opór w mechanizmie itp.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Daniel G-1100 fs Unitra

#19

Post autor: chudy_b »

kaf pisze:W G 1100 silnik odpowiada za podnoszenie i opuszczanie windy, a za ruchy ramieniem w poziomie odpowiada elektromagnes.
Jesteś pewien? Elektromagnes stopuje ramię po dojechaniu na odpowiednią średnicę płyty, ale za napęd odpowiada silnik. Miałem Daniela z walnietym elektromagnesem. Ramie rozpędem lecialo jeszcze z 5-10mm po za początek płyty
adamteluk
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2014, 12:19

Daniel G-1100 fs Unitra

#20

Post autor: adamteluk »

Po pierwsze, to mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich użytkowników. Do zarejestrowania skłonił mnie niestety problem z moim gramofonem ;)

Daniel G-1100 fs Unitra ostatnio postanowił odmówić współpracy podczas odtwarzania płyty, zatrzymując napęd i powracając ramieniem do pozycji startowej. O ile z początku myślałem, że to jednorazowy problem, to kolejne próby posłuchania czegokolwiek (zarówno nowych jak i starych płyt) również zostały brutalnie przerwane przez sprzęt. Wydaje mi się, że strajk nie następuje przy konkretnej pozycji ramienia, tylko w przypadkowym fragmencie płyty, ale tego na 100% w tym momencie pewny nie jestem, a nie chcę go katować w momencie kiedy nie jest całkiem sprawny.

Pytanie moje brzmi, czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i czy zna jego rozwiązanie, inne niż zatarganie go do serwisu :/
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Daniel G-1100 fs Unitra

#21

Post autor: chudy_b »

Jeśli sam nie chcesz/nie umiesz w nim grzebać, to bez serwisu raczej się nie obędzie. Wygląda na to, że Daniel myśli, że płyta się skończyła. W Danielu układ wykrywania końca płyty jest jest nieźle zakombinowany. To układ optyczno-elektryczny wykrywający szybkość przesuwania ramienia. Proste w naprawie toto nie jest.
adamteluk
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2014, 12:19

Re: Daniel G-1100 fs Unitra

#22

Post autor: adamteluk »

Aye, aye. Tak się obawiałem, a zaglądać tam zdecydowanie nie chcę, bo skutki mogą być nieciekawe ;)
ODPOWIEDZ