GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#16

Post autor: wesh »

A co do wkładki, używałem AT 91 i w zupełności wystarczy do tego gramofonu, wiem, że niektórzy montują AT 95- to trzeba popytać innych. :) Chyba, że chcesz mieć go w stanie oryginalnym, wtedy lepiej zostawić unitrowską mf-kę. :)
Pozdrawiam!
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#17

Post autor: zoombie »

Przecież po wymianie wkładki starej nie trzeba wyrzucać ;)
Dzięki wesh, mam podobne wrażenia z odsłuchu co do pracy silnika i podtalerzyka, choć transformatora jeszcze nie usłyszałem. O P1 i P2 wiem już z instrukcji serwisowej. A prostota obsługi i nawet chyba ewentualnej naprawy rzeczywiście jest spora. Czasem brak możliwości regulacji jest zaletą - przynajmniej nie da się rozregulować ;) Jedyna wada, to ograniczony wybór wkładek na ewentualną wymianę, ale wychodzi na to, że inwestowanie w jakieś bardziej wyszukane przetworniki w tym przypadku nie za bardzo ma sens :)

A, i jakby można było, to kliknąłbym w "Like"-a przy Twoim poście, to jest mniej więcej to, o co mi chodzi :D
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepsz

#18

Post autor: Robertson »

Hmmm...własnie kilka dni temu nabyłem fonike 461.Celowałem w Daniela lub Adama ale ceny tych gramofonów sa chore.Za 150 zł kupiłem to urzadzenie w stanie bardzo dobrym jak na swoje lata. Zero obic , otarc rys- jakby został wyjety z opakowania! Poprzednik na prawde zdabał o stan techniczny tzn.przesmarowany , obroty ustawione na płytcie wew. stoja "jak drut"a co najwazniejsze odizolowana masa ( z ramienia) wyprowadzona na zew. Podpieta do wzmacniacza lub w moim przypadku przedwzamcniacza gramofonowego( stary duall) wyeleminowało "buczenie" w 90%. Jest troche słyszalne przy duzym poziomie głosności. Czyli praktycznie nie przeszkadza. Oryginalna wkładke 104 zmieniłem na Audio Technike 70 ( starszy model - gra lepiej od 95) I co....... to na prawde fajnie gra! Chodzi pod NAD C340 podpietym pod końcówke mocy TEAC.Kolumny Tannoy ze starszej bardzo udanej serii 611.Okablowanie audioguesta. Porównywałem te same płyty podane były CD Nad C 540 i byłem w szoku .Zupełnie inne astronomicznie mniejsze koszta a dzwiek pod wieloma wzgledami lepszy.ta magia czarnej płyty jest słyszalna .Juz mysle o pro-jet :) A do foniki dokupie WS 503 I KOLUMNY TONSILU ZG40C- DAWNYCH WSPOMNIEN CZARRRRR :violin:
Ostatnio zmieniony 30 maja 2013, 17:39 przez Robertson, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#19

Post autor: vinylpiotrek »

Pamiętaj, że tanie Pro-Ject to dokładnie ta sama klasa, co GS-461.
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepsz

#20

Post autor: Robertson »

Ten nowy Debut Carbon mnie zainteresował.Jutro jade do Audio Forte posłuchać. Choc.......... jeszcze chodzi mi po głowie Adam lub Daniel ciekawe czy zagrał by duzo lepiej na tej samej wkładce od foniki :?: Tu wrzucam recke http://audio.com.pl/testy/pro-ject-debut--carbon:4
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#21

Post autor: vinylpiotrek »

Adam, to wbrew legendzie straszna porażka, PJ Debut, to podobna klasa, co GS-461, nie ma sensu wydawac sporej kwoty na coś, co nie będzie dużo lepsze, od tego, co masz.
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepsz

#22

Post autor: Robertson »

No.... dziki stary ! Jesli jest tak piszesz to masz u mnie whiskacza.Sporo kasy zaoszczedzę he he Czyli na placu pozostaje tylko Daniel.Jesli trafie jakiegos za 2-3 stówki to ustrzelę :arrow: A ty co obecnie urzytkujesz ...bo wydaje mi sie , że sporo tego juz przerobiłeś :clap:
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#23

Post autor: vinylpiotrek »

Obecnie Fonica G-600 z 1970r, G-601 z 1975, Garrard AT60 MkII z 1967, w robocie Lenco z lat 50.
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#24

Post autor: Robertson »

Znajomy chce mi wcisną cos takiego ...MarLux MX-56 .Nie wiem czy sie w to pakować :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41543
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#25

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:zmieniłem na Audio Technike 70 ( starszy model - gra lepiej od 95)
AT-70 (pewnie jeszcze z sferyczną igłą) jako coś lepszego od AT-95E? OK...
Robertson pisze:Czyli na placu pozostaje tylko Daniel.
(sarkazm on) Tak, bo nie ma nic innego. Zero wyboru :) (sarkazm off)
Rozejrzyj się trochę "po świecie".
Robertson pisze:urzytkujesz
Ż
Robertson pisze:Znajomy chce mi wcisną cos takiego ...MarLux MX-56 .Nie wiem czy sie w to pakować :?:
Jeśli chcesz zmienić gramofon to ogarnij forum i napisz o tym w stosownym dziale/wątku.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Grzesiek
Posty: 188
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepsz

#26

Post autor: Grzesiek »

vinylpiotrek pisze:Adam, to wbrew legendzie straszna porażka, (.....)
Czy mógłbyś dokładniej opisać co w/g Ciebie jest straszną porażką w Adamie ?
Technics SL-Q2; Technics SL-1710MK2; Yamaha R-N803D; Heco Aurora700; BUphonoAMP
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Re: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepsz

#27

Post autor: zoombie »

Grzesiek pisze:
vinylpiotrek pisze:Adam, to wbrew legendzie straszna porażka, (.....)
Czy mógłbyś dokładniej opisać co w/g Ciebie jest straszną porażką w Adamie ?
Mało możliwe, vinylpiotrka nie ma już na Forum.
Wrodomin
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2015, 00:02

Re: GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepsz

#28

Post autor: Wrodomin »

Witam Wszystkich,

Wracam do tematu, bo się zimno zrobiło to muzyki się częściej słucha.

Prawda jest taka, ze GS461 do 464 nie jest taki zly, a Adam wcale taki dobry...
Jedyna rzeczywista przewaga Adama nad ww to większa szansa na stabilne obroty, ale nie łudźmy się. Wszelkie sprzęty, które maja po 20 czy 30 lat wymagają serwisu. Po przeserwisowaniu i drobnej modyfikacji GS 461 do 464 potrafią idealnie trzymać i regulować obroty. Natomiast faktem jest, ze GS 46x maja pokrywy z tworzywa, które samo pęka chyba od stania... Reszta jest technicznie porównywalna.
Nawiązując do wcześniejszych postów porażka w Adamie jest... Ramie.
Jak uzasadnicie przewagę starego w pełni aluminiowego masywnego ramienia nad nowsza lekka konstrukcja? Wydaje mi się ze to taki mit utrwalanym i powielany. Przecież ramie Adama ma tragiczne połączenie headshella z gumka na połączeniu, która na 100% już sparciala. W każdym jednym z tych ramion jest inny kat połączenia headshella z ramieniem, a widziałem ich ze 20. Samo to powoduje, ze sygnał musi pokonać połączenia: wkładki z kabelkami, kabelkow z headshellem, headshella z ramieniem, ramienia z kabelkami, kabelkow z płytka, płytki z kablem sygnalowym, kabla sygnalowego z wtyczka i dopiero wzmacniacz....

W nowszym ramieniu w GS46x mamy kabelki prowadzące prosto z wkładki do płytki, gdzie przechodzą w kabel sygnalowy.
Poza tym na czym polega przewaga ramienia w kształcie J nad prostym?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4006
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#29

Post autor: chudy_b »

Wrodomin pisze:W każdym jednym z tych ramion jest inny kat połączenia headshella z ramieniem,
Chyba to samo jest w Danielu. Prawdopodobnie zależało to stopnia trzeźwości czlowieka który to produkował. Pewnie lepsze były te z I zmiany, ale kto wie :D
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

GS-461, GS-463, GS-464 - charakterystyka, opinie, ulepszenia

#30

Post autor: kaf »

Wrodomin pisze:Jedyna rzeczywista przewaga Adama nad ww to większa szansa na stabilne obroty, ale nie łudźmy się. Wszelkie sprzęty, które maja po 20 czy 30 lat wymagają serwisu. Po przeserwisowaniu i drobnej modyfikacji GS 461 do 464 potrafią idealnie trzymać i regulować obroty.
Jedyna przewaga napędu Adama nad resztą to brak paska, który trzeba wymieniać.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ