Unitra GS 460 - "Bernard"

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Pawlacz
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2012, 19:25

Unitra GS 460 - "Bernard"

#1

Post autor: Pawlacz »

Cześć, to mój pierwszy post na forum. Na dobry początek się przedstawię, mam na imię Paweł, jestem z Wrocławia. :)
Mam wyżej wymieniony (w temacie) gramofon, jest on prawie kompletny, nie posiada igły, tu pojawia się pytanie. Jako, iż jestem kompletnym laikiem, a chciałbym się dowiedzieć trochę. Jaką igłę potrzebuję by uruchomić to cudo? Może wiecie gdzie we Wrocławiu znajdują się sklepy gdzie mógłbym dostać taką igłę? :D
Gramofon podłączę do wieży także Unitry.
Jeśli ma to jakieś znaczenie (ma?), na gramofonie będę słuchał przeważnie rapu. :P

Pozdrawiam i ostrzegam, będę zamęczał pytaniami, póki się wszystkiego nie dowiem. :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra GS 460 - "Bernard"

#2

Post autor: Wojtek »

A masz na nim jakąś wkładkę? Jeśli tak to jaką, bo model jest w tym wypadku ważny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pawlacz
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2012, 19:25

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#3

Post autor: Pawlacz »

Nie wiem, jest na niej napisane oczywiście Unitra Fonica made in Poland i jest też numer "88". Jutro wstawię fotkę jeśli potrzeba. :)
Pawlacz
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2012, 19:25

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#4

Post autor: Pawlacz »

Zdjęcie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra GS 460 - "Bernard"

#5

Post autor: Wojtek »

To chyba będzie parzysta MFka. Spójrz na zdjęcia: http://wamataudio.pl/igla-unitra-mf-100 ... 104-s.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Unitra GS 460 - "Bernard"

#6

Post autor: Robert007Lenert »

To MF 100.
Pawlacz
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2012, 19:25

Unitra GS 460 - "Bernard"

#7

Post autor: Pawlacz »

Rozumiem, że ta igła będzie pasować? Wiecie może gdzie we Wrocławiu taką dostanę? :P
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41620
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Unitra GS 460 - "Bernard"

#8

Post autor: Wojtek »

Pawlacz pisze:Rozumiem, że ta igła będzie pasować?
Tak.
Pawlacz pisze:Wiecie może gdzie we Wrocławiu taką dostanę? :P
Nawet w Warszawie nie mam pojęcia gdzie bym mógł taką dostać.

Zamów wysyłkowo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Pawlacz
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2012, 19:25

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#9

Post autor: Pawlacz »

Wystąpił pewien problem, igłę już posiadam, gramofon chodzi, ale brakuje mi czegoś, by podłączyć go do wieży (także Unitra). Może wiecie czego mi brakuje? Poniżej zdjęcie tyłu wieży.
Obrazek
Jakiś kabel? Gdzie to, to podłączyć? :P Z góry dzięki za pomoc. ;)
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#10

Post autor: Analogowe ucho »

Brak sił, co za ***** tutaj piszą. :(
*******, jeden kabel z gramofonu i 5 różnych kombinacji w wzmaku, w tym dwa od razu wykluczyć należy, bo to wyjścia a nie wejścia.
Plus manipulacja na przedzie wzmaka, 3 różne kombinacje.
Nie pomogę, gdyż to zadanie które rozwiążesz sam w 5 minut, tylko wpierw pomyśl przez chwilę.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 00:41 przez Sindsoron, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: lekka cenzura, poleciało kolejne ostrzeżenie, ale jak dalej tak będziesz pisać to może skończyć się to banem
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Unitra GS 460 - "Bernard"

#11

Post autor: Winters »

To forum jest od pomagania, nie od bluzgania i nazywania się "jełopami". Taki styl uprawiaj pod monopolowym.

Przeczuwam, że długo tutaj miejsca nie zagrzejesz będąc takim ignorantem.

Prawdopodobnie problem wynika z tego, że od gramofonu jest wtyczka DIN, a wzmacniacz ma wejście RCA. Tak jest?
DIOMEDES KATO
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#12

Post autor: Analogowe ucho »

Prawdopodobnie problem wynika z tego, że od gramofonu jest wtyczka DIN, a wzmacniacz ma wejście RCA. Tak jest?
O w mordę, masz rację, może tak być.
Ale to są takie banalne sprawy, że nigdy bym na to nie wpadł, że z czymś takim może być problem. :shock:
Ok, zamilknę
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Unitra GS 460 - "Bernard"

#13

Post autor: Kocewicz »

Analogowe ucho pisze:Ale to są takie banalne sprawy, że nigdy bym na to nie wpadł, że z czymś takim może być problem.
Ciekawe czy wchodząc w posiadanie projektora filmowego 35mm albo samolotu MIG-19, również nie miałbyś żadnego problemu z naprawą, uruchomieniem i nienaganną eksploatacją.
W oczach wielu rodaków właśnie tak to wygląda. Czy ich wina? Nikt ich nie nauczył. Ludzi wychowuje się teraz tak, żeby sami niczego nie dotykali, bo popsują. Świadomość techniczna to obecnie prawie wymarła umiejętność i każdy, kto potrafi wymienić wkładkę w gramofonie albo zbudować łóżko z drewna musi być hobbystą lub zawodowcem.
Are you Shure?
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#14

Post autor: Analogowe ucho »

Świadomość techniczna to obecnie prawie wymarła umiejętność i każdy, kto potrafi wymienić wkładkę w gramofonie albo zbudować łóżko z drewna musi być hobbystą lub zawodowcem.
Nie wiem jak z budową łóżka jest, ale na miły bóg, kombinacja trzech wejść w wzmaku i jednego wyjścia z gramofonu jest problemem? Kurka blaszka. Nie daj bóg gdym powiedział, że nie zaszkodzi użyć poziomnicy. Od razu podpowiedź dla mniej obeznanych z techniką, taki przyrząd z pływającym oczkiem. To co, byłby, założony osobny temat?

To jakaś paranoja jest. :lol:
Ciekawe czy wchodząc w posiadanie projektora filmowego 35mm albo samolotu MIG-19, również nie miałbyś żadnego problemu z naprawą, uruchomieniem i nienaganną eksploatacją.
Z MiG-19 to bym dał sobie radę bez pytania, gorzej byłoby z projektorem filmowym 35 mm. :lol: :lol:
A poważnie, cokolwiek dziwne zestawienie Miga 19 z projektorem 35 mm, a już porównanie tychże do gramofonów, zaiste niesamowite.
Gramofony i winyle, bez urazy dla winylomaniaków to w sumie, bardzo prosta technika, żeby nie powiedzieć banalnie prosta.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2012, 01:21 przez Sindsoron, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Na litość bogów, nie pisz postu pod postem, tylko użyj opcji edytowania posta! Prosiłbym jeszcze (kolejny raz) żebyś uważał na język.
Pawlacz
Posty: 8
Rejestracja: 12 lis 2012, 19:25

Re: Unitra GS 460 - "Bernard"

#15

Post autor: Pawlacz »

Winters pisze:Prawdopodobnie problem wynika z tego, że od gramofonu jest wtyczka DIN, a wzmacniacz ma wejście RCA. Tak jest?
Tak, gramofon ma wtyczkę DIN 5, a wzmacniacz ma wejścia na Jack`i. Wydaje mi się, że potrzebuję czegoś takiego: http://img18.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2672009826 Czy to jest to? I czy za pomocą tego http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-r ... -0-2m-.jpg będę mógł podłączyć gramofon do tv/komputera?

@Analogowe ucho, jedna prośba, nie wypowiadaj już się w tym temacie. Twoja zarozumiałość i ignorancja przekracza wszelkie granice. Tak jak napisałem, jestem laikiem, nic na temat gramofonów itd. nie wiem, dlatego też założyłem ten temat, jeśli nie potrafisz tego zrozumieć, to już Twoja sprawa. Jedni znają się lepiej na tym (np. Ty), a inni na robieniu łóżek, dlatego Ty jesteś tu, a oni tam, każdy ma swoje miejsce.
ODPOWIEDZ