Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#1

Post autor: Hawkeye_87 »

Hey, co do Daniela, udało mi się kupić parę lat temu, oddałem do jednego z 3 najlepszych znawców w Polsce w tematyce “Daniela” podpowiem tylko że z Warszawy, obiecał że po jego serwisie będzie działał bez problemu. Działa już bez problemowo 3 lata, żarówki wymienione na ledy, w kolorze oryginału, to one sprawiały wcześniej problemy, regulacje smarowania wymiana tego co trzeba na lepsze, dostałem cały protokół. Do celu, gramofon brzmi bardzo fajnie, ma bardzo dobre ramię to oryginalne, prawdopodobnie “Seiko” mam wkładkę Ortofon 2M RED, zastanawiam się nad przejściem na Blue, lub zmiana przedwzmacniacza z NAD PP3i na Cambridge audio Azure 651P-B. Albo zostawić nada i przejść na MC Denona 103. Dodam że gramofon gra z bardzo dużą kulturą, niskie szumy itp. Zastanawiam się nad takimi zmianami jak opisałem, ponieważ mam ograniczony budżet na rozwój swojego stereo, wzmacniacz CA A5 V1 z kolumnami MA RX6
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15212
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#2

Post autor: darkman »

Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
ma bardzo dobre ramię to oryginalne,
Owszem, dobre.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
prawdopodobnie “Seiko”
Nie.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
zmiana przedwzmacniacza z NAD PP3i na Cambridge audio Azure 651P-B.
1H. Czyli bez sensu.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
Albo zostawić nada
Odradzam. To słaby preamp pod MC.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
Denona 103
Spoko, fajna, prosty ale dobry szlif.
Po 2M Red możesz mieć kłopot z akceptacją brzmienia, choć zyskasz fajny bas. Natomiast Red oszukuje barwą i przyzwyczaja ucho do podbitego brzmienia. W tym wypadku dopiero towoarzystwo SUT dla Demona da Tobie punkt odniesienia.
Jeśli 2M Red odpowiada i się podoba, to nic bym nie zmieniał. Miast kolejnej odsłony 2M poszedłbym w inną wkładkę MM. Po prostu dodatkowo i jako alternatywę do tego co masz.
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#3

Post autor: Hawkeye_87 »

darkman pisze:
30 lis 2023, 20:47
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
ma bardzo dobre ramię to oryginalne,
Owszem, dobre.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
prawdopodobnie “Seiko”
Nie.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
zmiana przedwzmacniacza z NAD PP3i na Cambridge audio Azure 651P-B.
1H. Czyli bez sensu.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
Albo zostawić nada
Odradzam. To słaby preamp pod MC.
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 16:36
Denona 103
Spoko, fajna, prosty ale dobry szlif.
Po 2M Red możesz mieć kłopot z akceptacją brzmienia, choć zyskasz fajny bas. Natomiast Red oszukuje barwą i przyzwyczaja ucho do podbitego brzmienia. W tym wypadku dopiero towoarzystwo SUT dla Demona da Tobie punkt odniesienia.
Jeśli 2M Red odpowiada i się podoba, to nic bym nie zmieniał. Miast kolejnej odsłony 2M poszedłbym w inną wkładkę MM. Po prostu dodatkowo i jako alternatywę do tego co masz.
Dzięki za odpowiedź, proponujesz nie wymieniać przedwzmacniacza? Myślałem jeszcze o Esdaeku. Myślałam jeszcze o tej wkładce, Goldring E3 Violet MM, lubię naturalne brzmienie e3, ponoć to zapewnia.
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15212
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#4

Post autor: darkman »

Tak, Nad jest mniej więcej w klasie CA zatem nie uzyskasz specjalnie progresu, raczej to ruch w bok, choć trochę lepszy. W cenie tego CA dostaniesz coś z DIY forumowych o bdbd parametrch. Np ostatnio Pablo sprzedawał fajnego Nano BuPhono itd..zagadaj do kol Jaculka teraz jest nowy projekt już w odsłuchach kontrolnych u chłopaków.
Poczekaj na moje uwagi dotyczace Iskry, pewnie po łykendzie jakoś.

Niestey nie znam wzmiankowanej wkładki Goldringa o ile Lyra nie jest jej hybrydą ,bo tę znam.. coś tam mi się kołacze, ale zupełnie od czapy tej chwili. Preampu o którym wspomniałeś również nie znam z autopsji, więc trudno mi cokolwiek napisać, nawet nie wiem jaki jest jego koszt.
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#5

Post autor: Hawkeye_87 »

darkman pisze:
30 lis 2023, 21:55
Tak, Nad jest mniej więcej w klasie CA zatem nie uzyskasz specjalnie progresu, raczej to ruch w bok, choć trochę lepszy. W cenie tego CA dostaniesz coś z DIY forumowych o bdbd parametrch. Np ostatnio Pablo sprzedawał fajnego Nano BuPhono itd..zagadaj do kol Jaculka teraz jest nowy projekt już w odsłuchach kontrolnych u chłopaków.
Poczekaj na moje uwagi dotyczace Iskry, pewnie po łykendzie jakoś.

Niestey nie znam wzmiankowanej wkładki Goldringa o ile Lyra nie jest jej hybrydą ,bo tę znam.. coś tam mi się kołacze, ale zupełnie od czapy tej chwili. Preampu o którym wspomniałeś również nie znam z autopsji, więc trudno mi cokolwiek napisać, nawet nie wiem jaki jest jego koszt.
A jaką wkładkę mm możesz polecić w budżecie do 1000zł?
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15212
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#6

Post autor: darkman »

Well, ja nie jestem obiektywny we wkładkach. Po prostu niektóre lubię bardziej niż inne. I nie ulegam modom, to dobrze ale może i xle, mnie to obojętne :)
Obecnie masz fajny deal od MISSE o ile dalej myślałbyś o MC Denon 103 jest do zabrania w bdb cenie na firmowym headshellu i z dobrą igłą, grałem na niej testowo, a obecnie Bartek / bms porównuje sobie z kilkoma innymi m.in. moją Demon 103R (różnią się napięciami, bo igła zasadniczo ta sama - generic).
BTW czy ten Denon pójdzie na ramieniu Daniela i czy da się wyważyć (na lekim heasdshellu owszem, tak - ten head Denona o którym wspomniałem jest lekki właśnie), to nie jestem przekonany, trzeba by zapytać kol np @Dale, on ma Daniela też po konwersjach na tip top. I trochę wkładek konkretnych.

Poza tym ja to polecam wkładki Empire, są bdb moim zdaniem i mimo lekkiej stgnatury w dominacji górnego pasma są diabelnie przyjazne w odsłuchu z detalem i głębią. Klasę po prostu słychać bez łaski. Moda? Owszem, ale ja tę wkładkę mam już ładnych parę lat.
Dwie bardzo dobre oferty były/są może nadal na bazarku i trzecia też się znajdzie - wszystkie modele godne uwagi. Do tysiaka coś znajdziesz, a igłę można potem wg uznania sobie zmienić czy też dokupić zapas.

Shure. U mnie od ponad 40 lat. Modele wielorakie ale lubię M95, M75, V15IV/III, podobno nie modne już, ale u mnie modne ciągle jak jeansy czy snickersy. Sól ziemi brzmieniowej.
Jeśli tanio to dostaniesz Philipsy, fajne o zrównoważonym brzmieniu i neutralnym przekazie - zasadniczo po 2M nie będą się Tobie moim zdaniem podobały.
Do Daniela to całkiem fajnie pójdzie jakaś Nagaoka byle w budżecie. W ostre szlify bym nie szedł. Uwaga, bo niemodna jest, a jeszcze pare lat temu to był hit i obiekt marzeń.. no taki świat, wielki jak świat wkładek.
W sumie to chodzi o muzykę. A coś Tobie nie pasuje w obecnym układzie toru jaki posiadasz? Czy tylko chcesz sobie zrobić komfort udowodnienia, że i do tej pory było dobrze? :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41666
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#7

Post autor: Wojtek »

Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 23:03
A jaką wkładkę mm możesz polecić w budżecie do 1000zł?
A jaką furę polecasz do 200 tysięcy? :morda:
Tej samej rangi pytanie - za mało szczegółów.

Goldring E3 to AT-VM95 w innej skórze. Do "naturalności" im daleko.

Jak chcesz coś rzeczywiście neutralnego to polecam Ortofon OM albo Empire 2000Z (ta Z robi różnicę).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#8

Post autor: Hawkeye_87 »

Wojtek pisze:
01 gru 2023, 00:16
Hawkeye_87 pisze:
30 lis 2023, 23:03
A jaką wkładkę mm możesz polecić w budżecie do 1000zł?
A jaką furę polecasz do 200 tysięcy? :morda:
Tej samej rangi pytanie - za mało szczegółów.

Goldring E3 to AT-VM95 w innej skórze. Do "naturalności" im daleko.

Jak chcesz coś rzeczywiście neutralnego to polecam Ortofon OM albo Empire 2000Z (ta Z robi różnicę).
Czyli olać MC na ten moment? W sensie że na tym przedwzmacniaczu będzie słabo? Zastanawiam się jeszcze nad Wkładka Audio-Technica AT-F3/III MC, gość ma na portalu za 899 zł używaną
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2408
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#9

Post autor: dale »

Hawkeye_87 pisze:
01 gru 2023, 01:09
Czyli olać MC na ten moment?
Nie, polować na okazję, atką jak do MISSE, albo popatrz co ma na olx Kol. Cantilever https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1zIs3/ On naprawia wkładki, daje nowe igły...

Jak nie zapomnę, to dziś po 20 sprawdzę jak Denon współpracuje z Danielem, bo przyznam się, nie wieszałem go w tym torze.
Jak będe miał płytę pod ręką, sprawdzę również jak wygląda u mnie rezonans ramienia.
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#10

Post autor: Hawkeye_87 »

dale pisze:
01 gru 2023, 07:41
Hawkeye_87 pisze:
01 gru 2023, 01:09
Czyli olać MC na ten moment?
Nie, polować na okazję, atką jak do MISSE, albo popatrz co ma na olx Kol. Cantilever https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1zIs3/ On naprawia wkładki, daje nowe igły...

Jak nie zapomnę, to dziś po 20 sprawdzę jak Denon współpracuje z Danielem, bo przyznam się, nie wieszałem go w tym torze.
Jak będe miał płytę pod ręką, sprawdzę również jak wygląda u mnie rezonans ramienia.
Jest w ofercie Damon 103 za 800, nowa igła założona. Pytanie czy będzie dobrze z NADem PP3i i moim Daniele, ew jaki przedwzmacniacz musiał bym szukać. Czytałem o tej Iskrze, ale to wydatek około 1500?
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15212
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#11

Post autor: darkman »

Hawkeye_87 pisze:
01 gru 2023, 09:41
dale pisze:
01 gru 2023, 07:41
Hawkeye_87 pisze:
01 gru 2023, 01:09
Czyli olać MC na ten moment?
Nie, polować na okazję, atką jak do MISSE, albo popatrz co ma na olx Kol. Cantilever https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/1zIs3/ On naprawia wkładki, daje nowe igły...

Jak nie zapomnę, to dziś po 20 sprawdzę jak Denon współpracuje z Danielem, bo przyznam się, nie wieszałem go w tym torze.
Jak będe miał płytę pod ręką, sprawdzę również jak wygląda u mnie rezonans ramienia.
Jest w ofercie Damon 103 za 800, nowa igła założona. Pytanie czy będzie dobrze z NADem PP3i i moim Daniele, ew jaki przedwzmacniacz musiał bym szukać. Czytałem o tej Iskrze, ale to wydatek około 1500?
Zara Koledzy. Hwkie tyle lat na forum i nie czytasz uważnie.
Oferty Tomasza bardzo fajne jak większość ale uczciwie będzie poinformować, że to retip.
Zatem pytamy na jaką igłę, jaki szlif, jaki brand - przypuszczalnie Pfeifer, no to pytamy od rzu lub dalej jakie napięcie korpusu i czy oryginalne oraz czy cewka przewijana i na jakie w takim razie napięcie.

Wkładka anonsowana przez mnie od Marka MISSE - z infomacji Markowej wynika, że import wprost z Japonii, igła w bdb stanie co mogę potwierdzić. marek zasugerował, źe jgo zdaniem może to być eliptyk czego ja po porównaniu pod lupą 50x nie potwierdzam na 100% bo raczej szlify 103R i 103, które miałe m na stole nie różnią się.
Cena MISSE to o ile dobre pamiętam 830 zeta z headshellem oryginalnym i brandowym Denon, całość w gustownym pudełku innej marki ale blokowanym. Head ustawiłem na SOny 49, geometrię osadzenia też.
Widać różnicę?

Iskra, tera - @Marcinus ma dwie i jedną gotów jest sprzedać. Cenę ma lepszą i detale w ogłoszeniu, a i pogadać się da. jedna obecni jest u mnie, a druga u Marcina. Obie są blank nowe, pudełko, dokumenty, stan M/M.. bo widzę.. do tego zasilacz i Marcin ma 2-3 do wyboru.. się zgubiłem bo mnie przysłał dwie sztuki, a ma jeszcze Tomanka dedykowanego.
Preamp warto od razu konkretny z tzw możliwościami rozwoju. Jeśli nie to nie warto zmieniać tego co się ma. no bo to ma być jakiś progres? Czy nie?
Zgodzę się, że Iskra jest przewartościowana nieco, ale to produkt komercyjny i jeśli porównać ceny CA to tu mamy dopiero niczym nie skrepowany i nieuzasadniony skok cenowy, bowiem to też produkt komercyjny.
Jaką ma Iskra konkurencję i czy w ogóle ja ma na poziomie tzw 'posądzanym', to pewnie będę wnioskował w weekend.
Tyle wolą wyjaśnienia warunków brzegowych :)
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#12

Post autor: Hawkeye_87 »

Najgorsze że mam mały budżet na ten moment, a chciałbym mieć progres. W co zainwestować twoim zdaniem mając 1500 zł chcąc poprawić coś w swoim odbiorze gramofonu? Kupić przedwzmacniacz Iskra i zbierać na dobrą wkładkę? Czy jakąś wkładkę w tej kasie? Co da największy upg?
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41666
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#13

Post autor: Wojtek »

Wkładka da największy upgrade.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Hawkeye_87
Posty: 34
Rejestracja: 22 gru 2018, 11:29
Gramofon: Dual 704
Lokalizacja: Koluszki (Łódź)

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#14

Post autor: Hawkeye_87 »

Wojtek pisze:
01 gru 2023, 14:10
Wkładka da największy upgrade.
Też tak słyszałem, to co brak już mc czy lepsze mm od tego co mam?
Dual 704 + shure v15mk3 + ISKRA + CA A5v1 + MA RX6
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41666
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Rozbudowa osprzętu pod gramofon Daniel.

#15

Post autor: Wojtek »

Lepsza/inna MM. Szukasz swojego brzmienia. To trochę jak dobieranie instrumentów przez muzyka.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ