Nowa UNITRA

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Nowa UNITRA

#31

Post autor: amrowek »

A może te ceny 14 999 zł to przed denominacją bo po to już tak normalnie 1 499.9 zł :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2051
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Nowa UNITRA

#32

Post autor: Peter007 »

Coś Ci się pomerdało :D Obcinaliśmy 4 zera, 10000->1zł
Czyli byłoby 1,5 złocisza :)
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Nowa UNITRA

#33

Post autor: amrowek »

Peter007 pisze:
15 cze 2023, 18:33
Czyli byłoby 1,5 złocisza
a to już cena akceptowalna aby nabyć :D
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1363
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Nowa UNITRA

#34

Post autor: Jozi »

Jak pocisną dobry bajer to może co niektóre audiofile co im kable grajo kupio i bedo chwalić pod niebiosa :lol: :lol: :lol: .
Gramofony będą cud malina, miód i orzeszki. Pewnikiem technics taki średniak z epoki położy te cuda na łopaty.
Ja też chcę to zioło co ci marketingowcy z Unitry palą i mają wizje takich cen :D :D :D .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Nowa UNITRA

#35

Post autor: pawelgrab »

Fani (PZPRem zalatuje) i Fanki ( od 7min.10s) :D :
z tytułu.jpg
ułu.jpg
cały materiał:
https://www.youtube.com/watch?v=_NWxOmtScFQ
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
amrowek
Posty: 7669
Rejestracja: 21 maja 2015, 09:04
Lokalizacja: mazowsze płd-zach 40 km od stolicy - Żyrardów

Re: Nowa UNITRA

#36

Post autor: amrowek »

pawelgrab pisze:
15 cze 2023, 20:45
Fani (PZPRem zalatuje) i Fanki ( od 7min.10s)
Ta młode lata się przypominają jak jarali się Unitrą i Diorą
W DALSZYM CIĄGU AKTUALNA i AKTYWNA zrzutka na pomoc ludności cywilnej i wojsku na Ukrainie
https://zrzutka.pl/sxntmz
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Nowa UNITRA

#37

Post autor: chudy_b »

Za projektem stoi Michał Kiciński, twórca CD Projektu. Myślicie że facet lubi palić kasę? Może faktycznie czasy marketowej chińskiej masówki szczęśliwie mijają i robi się nisza na rodzime marki premium? Pożyjemy, zobaczymy. Ja tam trzymam kciuki.
kulek123
Posty: 465
Rejestracja: 06 gru 2018, 14:58
Gramofon: SABA PSP 248
Lokalizacja: Wilków

Re: Nowa UNITRA

#38

Post autor: kulek123 »

Pomijając kwestię wyceny to trzymam kciuki. Może się okaże że ten sprzęt będzie grał i obroni się na rynku "premium"
czas pokaże :)
SABA PSP 248 / PHILIPS 22RH720 / AKAI CD-37 / ADK 3540
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#39

Post autor: Mawis »

chudy_b pisze:
16 cze 2023, 03:25
Za projektem stoi Michał Kiciński, twórca CD Projektu. Myślicie że facet lubi palić kasę? Może faktycznie czasy marketowej chińskiej masówki szczęśliwie mijają i robi się nisza na rodzime marki premium? Pożyjemy, zobaczymy. Ja tam trzymam kciuki.
Oczywiście że nie lubi palić, wręcz przeciwnie. I tu może byc problem. Zrobi emisję akcji na przykład i ściągnie hajs, wprowadzi markę na giełdę i co dalej? Jasne ze na tym zarobi ale to nie równa się że sprzęt odniesie sukces. Nie widzę na tyle dużej niszy u nas w kraju na wzmaki po 15 tysi czy cdki za prawie 7...Ilez mozna lecieć na sentymencie. Nawet jak sprzet nie będzie na poziomie chinskiej masówki. Że co? Wyjdzie z tym na zachód? Jako polska marka premium z czasów minionych? Cdk za 2 tys euro? No nie wierzę. Także widzę to tak ze owszem pan zarobi ale projekt sam sie zaora z braku zbytu...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#40

Post autor: Mawis »

kulek123 pisze:
16 cze 2023, 08:28
Pomijając kwestię wyceny to trzymam kciuki. Może się okaże że ten sprzęt będzie grał i obroni się na rynku "premium"
czas pokaże :)
Może i będzie grać ale będzie stać. Na polkach w magazynach przy takich cenach. No chyba ze pomysł jest taki ze będzie wypuszczana numerowana i limitowana seria na preorder... :mrgreen:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa UNITRA

#41

Post autor: Frey »

Mawis pisze:
16 cze 2023, 08:43
Nie widzę na tyle dużej niszy u nas w kraju na wzmaki po 15 tysi czy cdki za prawie 7...Ilez mozna lecieć na sentymencie. Nawet jak sprzet nie będzie na poziomie chinskiej masówki. Że co? Wyjdzie z tym na zachód? Jako polska marka premium z czasów minionych? Cdk za 2 tys euro? No nie wierzę. Także widzę to tak ze owszem pan zarobi ale projekt sam sie zaora z braku zbytu...
Bzdury Pan wypisujesz. Po pierwsze cena katalogowa to nie jest cena do kupienia w swiecie audio. Po drugie to, że dla Ciebie to są abstrakcyjne ceny to nic nie znaczy. Po trzecie ten budżet to żadna nisza, takiego sprzętu nawet u nas sprzedaje się bardzo dużo. Jak zrobią to z głową to skończą jak Pylon albo Fezz, czyli będzie dobrze. Trzeba trzymać kciuki.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
kulek123
Posty: 465
Rejestracja: 06 gru 2018, 14:58
Gramofon: SABA PSP 248
Lokalizacja: Wilków

Re: Nowa UNITRA

#42

Post autor: kulek123 »

Może i będzie grać ale będzie stać. Na polkach w magazynach przy takich cenach. No chyba ze pomysł jest taki ze będzie wypuszczana numerowana i limitowana seria na preorder... :mrgreen:

No wiesz nie zaglądam nikomu do portfela bo mnie to nie interesuje :) ale nie mówiłem tutaj o sobie ani o 80% społeczeństwa słuchającego muzyki na sprzęcie, tylko o tych których stać na wydanie dużo pieniędzy na dobrze grający sprzęt a jeżeli unitra będzie grać "bdb" to czemu nie pochylić się nad nią. Tak jak pisałem czas pokaże i zweryfikuje :)
SABA PSP 248 / PHILIPS 22RH720 / AKAI CD-37 / ADK 3540
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#43

Post autor: Mawis »

Frey pisze:
16 cze 2023, 08:54
Mawis pisze:
16 cze 2023, 08:43
Nie widzę na tyle dużej niszy u nas w kraju na wzmaki po 15 tysi czy cdki za prawie 7...Ilez mozna lecieć na sentymencie. Nawet jak sprzet nie będzie na poziomie chinskiej masówki. Że co? Wyjdzie z tym na zachód? Jako polska marka premium z czasów minionych? Cdk za 2 tys euro? No nie wierzę. Także widzę to tak ze owszem pan zarobi ale projekt sam sie zaora z braku zbytu...
Bzdury Pan wypisujesz. Po pierwsze cena katalogowa to nie jest cena do kupienia w swiecie audio. Po drugie to, że dla Ciebie to są abstrakcyjne ceny to nic nie znaczy. Po trzecie ten budżet to żadna nisza, takiego sprzętu nawet u nas sprzedaje się bardzo dużo. Jak zrobią to z głową to skończą jak Pylon albo Fezz, czyli będzie dobrze. Trzeba trzymać kciuki.
Bzdury Pan mówisz? No ale: po pierwsze bazujemy na razie na oficjalnie podanych cenach bo innych nie ma. Nie wiem czy cena katalogowa będzie taka czy inna a do kupienia tez inna. Nie ma nic innego poza podanymi wyżej wiec do czego mam się niby odnieść? Mam iść do wróżki?
Po drugie: Tak, dla mnie są abstrakcyjne za produkt, który tylko nazwą nawiązuje do przeszłości i bazuje na sentymencie . Moze i nic nie znaczy ale taką mam opinię w tej sprawie.
Po trzecie nie wiem czy takiego sprzętu za taką kasę sprzedaje się duzo. Nie mam danych. Jak masz takowe, proszę podziel sie danymi o sprzedaży produktów innych firm w tym przedziale cenowym. I podaj nazwy tych firm oraz dane techniczne tych sprzętów w odniesieniu do tych z nowej Unitry. Zobaczymy jaka to skala to "bardzo dużo".
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1186
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa UNITRA

#44

Post autor: Piterski »

Ja zakładam że sprzedaż może pójść na Chiny i Azję bo chyba tam głównie nasi rodzimi producenci robią najlepsze interesy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa UNITRA

#45

Post autor: Frey »

Mawis pisze:
16 cze 2023, 09:49

Bzdury Pan mówisz? No ale: po pierwsze bazujemy na razie na oficjalnie podanych cenach bo innych nie ma. Nie wiem czy cena katalogowa będzie taka czy inna a do kupienia tez inna. Nie ma nic innego poza podanymi wyżej wiec do czego mam się niby odnieść? Mam iść do wróżki?
Po drugie: Tak, dla mnie są abstrakcyjne za produkt, który tylko nazwą nawiązuje do przeszłości i bazuje na sentymencie . Moze i nic nie znaczy ale taką mam opinię w tej sprawie.
Po trzecie nie wiem czy takiego sprzętu za taką kasę sprzedaje się duzo. Nie mam danych. Jak masz takowe, proszę podziel sie danymi o sprzedaży produktów innych firm w tym przedziale cenowym. I podaj nazwy tych firm oraz dane techniczne tych sprzętów w odniesieniu do tych z nowej Unitry. Zobaczymy jaka to skala to "bardzo dużo".
Co chcesz porównywać jak tego sprzętu nikt nie słyszał? Problem jest tylko w tym, że w cenie jest o jedno zero za dużo niż Cię pewnie stać i zaczyna się płacz. Może będzie świetny w tych pieniądzach, a może będzie beznadziejny to się okaże. Krytyka i płacz, bo kogoś nie stać jest zwyczajnie śmieszny. Proponuje wybrać się na jakieś forum o Ferrari i tam też pokręcić bękę z cen, bo przecież za drogie dla większości z nas.
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
ODPOWIEDZ