Nowa UNITRA

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41637
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowa UNITRA

#46

Post autor: Wojtek »

"Bardzo dużo" to innymi słowy "wystarczy na utrzymanie się, zysk i jeszcze coś na badanie i rozwój zostaje" :morda:
Pylon jest spółką giełdową, można sobie od ręki przejrzeć raporty i sprawozdania z danego roku.

Te klocki muszą tyle kosztować, bo zakładają sprzedaż roczną X sztuk, a nie X tysięcy sztuk.
Poza tym jeśli celują w segment premium to jest tam coś takiego jak "za tanio".
Z tego samego powodu są ludzie co nie sięgną po produkty marek takich jak Schiit, nawet jeśli są to bdb produkty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#47

Post autor: Mawis »

Frey pisze:
16 cze 2023, 10:25
Mawis pisze:
16 cze 2023, 09:49

Bzdury Pan mówisz? No ale: po pierwsze bazujemy na razie na oficjalnie podanych cenach bo innych nie ma. Nie wiem czy cena katalogowa będzie taka czy inna a do kupienia tez inna. Nie ma nic innego poza podanymi wyżej wiec do czego mam się niby odnieść? Mam iść do wróżki?
Po drugie: Tak, dla mnie są abstrakcyjne za produkt, który tylko nazwą nawiązuje do przeszłości i bazuje na sentymencie . Moze i nic nie znaczy ale taką mam opinię w tej sprawie.
Po trzecie nie wiem czy takiego sprzętu za taką kasę sprzedaje się duzo. Nie mam danych. Jak masz takowe, proszę podziel sie danymi o sprzedaży produktów innych firm w tym przedziale cenowym. I podaj nazwy tych firm oraz dane techniczne tych sprzętów w odniesieniu do tych z nowej Unitry. Zobaczymy jaka to skala to "bardzo dużo".
Co chcesz porównywać jak tego sprzętu nikt nie słyszał? Problem jest tylko w tym, że w cenie jest o jedno zero za dużo niż Cię pewnie stać i zaczyna się płacz. Może będzie świetny w tych pieniądzach, a może będzie beznadziejny to się okaże. Krytyka i płacz, bo kogoś nie stać jest zwyczajnie śmieszny. Proponuje wybrać się na jakieś forum o Ferrari i tam też pokręcić bękę z cen, bo przecież za drogie dla większości z nas.
Frey rozmawiamy o cenie bo o czym mamy rozmawiać? Firma wchodzi na rynek, rzuca cene a danych nie ma... ciężko do czegoś innego sie odnieść. Dlatego dziwię sie ze piszesz ze " takiego sprzętu sprzedaję się dużo" . Ale jakiego ? Poprosiłem o dane.
Rozmawiamy i wymieniany poglądy na spokojnie wydawalo mi się. Po co te wycieczki osobiste czy mnie stać czy nie? To chyba nie na temat. To chyba nie ten wątek, temat Polityka - gdzie indziej.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
pablos
Posty: 945
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:00
Gramofon: Technics SL-100c
Lokalizacja: Rumia

Re: Nowa UNITRA

#48

Post autor: pablos »

Testy, czekam na rzetelne recenzje. Jak wypadnie sprzęt. Będzie dobrze to sobie poradzą i na naszym rynku i na światowym - z takimi cenami. A jak każą sobie płacić za sentyment, no to pozostanie tylko historia ...
...
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#49

Post autor: Mawis »

Wojtek pisze:
16 cze 2023, 10:29
"Bardzo dużo" to innymi słowy "wystarczy na utrzymanie się, zysk i jeszcze coś na badanie i rozwój zostaje" :morda:
Pylon jest spółką giełdową, można sobie od ręki przejrzeć raporty i sprawozdania z danego roku.

Ok Pylon tak ale to jedna firma z naszego rynku, nie mozna opierać sie tylko na niej. Zysk netto za 2022 270 tys. Przy przychodach prawie 10 mln.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Frey
Posty: 503
Rejestracja: 30 gru 2017, 16:13
Gramofon: Dual 604
Lokalizacja: Bytom

Re: Nowa UNITRA

#50

Post autor: Frey »

Mawis pisze:
16 cze 2023, 10:59
Frey rozmawiamy o cenie bo o czym mamy rozmawiać?
Całą "rozmowę" o cenie można podsumować do: "Za drogo hehe" i "Nikt tego nie kupi hehe". Tak jak tutaj:
Mawis pisze:
16 cze 2023, 08:46
Może i będzie grać ale będzie stać. Na polkach w magazynach przy takich cenach. No chyba ze pomysł jest taki ze będzie wypuszczana numerowana i limitowana seria na preorder... :mrgreen:
Odpowiadając na pytanie:
Mawis pisze:
16 cze 2023, 10:59

Dlatego dziwię sie ze piszesz ze " takiego sprzętu sprzedaję się dużo" . Ale jakiego ? Poprosiłem o dane.
Dokładnie takiego:
Mawis pisze:
16 cze 2023, 08:43
Nie widzę na tyle dużej niszy u nas w kraju na wzmaki po 15 tysi czy cdki za prawie 7
Zdradzę Ci taki mały sekret o którym już w sumie wspomniał Wojtek. Jakby się sprzęt w takich "kosmicznych" cenach nie sprzedawał to firmy go produkujące upadałyby jedna po drugiej :lol: Z mojej strony EOT, bo zwyczajnie mi się nie chce ;)
Dual 604 by Olsza || Dual M20E || Buphono by Wydra
Raspberry Pi 4B || Audiolab 6000CDT || SMSL DO200 MKII
Atoll PR200/AM100 Signature || Infinity RS 6000A by Martynka
Sennhesier HD 6XX || B&W PX7 S2 || Sennheiser Momentum M2
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#51

Post autor: Mawis »

Frey pisze:
16 cze 2023, 11:35
Mawis pisze:
16 cze 2023, 10:59
Frey rozmawiamy o cenie bo o czym mamy rozmawiać?
Całą "rozmowę" o cenie można podsumować do: "Za drogo hehe" i "Nikt tego nie kupi hehe". Tak jak tutaj:
Mawis pisze:
16 cze 2023, 08:46
Może i będzie grać ale będzie stać. Na polkach w magazynach przy takich cenach. No chyba ze pomysł jest taki ze będzie wypuszczana numerowana i limitowana seria na preorder... :mrgreen:
Odpowiadając na pytanie:
Mawis pisze:
16 cze 2023, 10:59

Dlatego dziwię sie ze piszesz ze " takiego sprzętu sprzedaję się dużo" . Ale jakiego ? Poprosiłem o dane.
Dokładnie takiego:
Mawis pisze:
16 cze 2023, 08:43
Nie widzę na tyle dużej niszy u nas w kraju na wzmaki po 15 tysi czy cdki za prawie 7
Zdradzę Ci taki mały sekret o którym już w sumie wspomniał Wojtek. Jakby się sprzęt w takich "kosmicznych" cenach nie sprzedawał to firmy go produkujące upadałyby jedna po drugiej :lol: Z mojej strony EOT, bo zwyczajnie mi się nie chce ;)
Ok pożyjemy zobaczymy. Mam wrażenie ze mnie nie zrozumiałeś jednak. Ja wiem ze jest sprzęt który sie sprzedaje w takich cenach. Jednak ma on określoną markę. Uważam po prostu ze brand Unitra nie jest wystarczająco silny aby sie sprzedac w takich cenach. Ale oczywiście mogę się mylić. Ty również. I tyle.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3854
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Nowa UNITRA

#52

Post autor: kinky »

Maciej, co prawda stary artykuł, ale ta branża audio w pl się jakoś trzyma, pewnie w branżowych pismach jest więcej info.
https://wgospodarce.pl/informacje/31621 ... cjalnoscia
Ja tam trzymam kciuki za Unitrę, u nas mogą pociągnąć na sentymencie, jak wyjdą za granicę to kwestia dobrego marketingu, nawet z inną nazwą. Pylon czy Fezz audio też powstały z niczego i dają radę :)
Mawis pisze:
16 cze 2023, 11:24
Zysk netto za 2022 270 tys
Bez analizy papierów to nam nic nie mówi, nawet przy zerowym zysku nie oznacza, że firma cienko przędzie, mogą po prostu wszystko inwestować w rozwój, park maszynowy itp. I to jest dobra droga.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4747
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Nowa UNITRA

#53

Post autor: Mawis »

kinky pisze:
16 cze 2023, 11:58
Maciej, co prawda stary artykuł, ale ta branża audio w pl się jakoś trzyma, pewnie w branżowych pismach jest więcej info.
https://wgospodarce.pl/informacje/31621 ... cjalnoscia
Ja tam trzymam kciuki za Unitrę, u nas mogą pociągnąć na sentymencie, jak wyjdą za granicę to kwestia dobrego marketingu, nawet z inną nazwą. Pylon czy Fezz audio też powstały z niczego i dają radę :)
Mawis pisze:
16 cze 2023, 11:24
Zysk netto za 2022 270 tys
Bez analizy papierów to nam nic nie mówi, nawet przy zerowym zysku nie oznacza, że firma cienko przędzie, mogą po prostu wszystko inwestować w rozwój, park maszynowy itp. I to jest dobra droga.
Oczywiście ze zysk to nie wszystko. Mają 10 mln przychodów ze sprzedaży, nie wiem czy dużo to czy malo na ten sektor. Czy się uda Unitrze czy nie - to czas pokaże oczywiście. Ja tylko wyraziłem swoje zdanie, nie bronię innym mieć odrębnego.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowa UNITRA

#54

Post autor: krolix »

Najlepsze jest to założenie, że marka Unitra kojarzy się dobrze. Może emerytom z czasami ich młodości, ale komuś, kogo w audio interesuje jakość dźwięku? Życzę firmie powodzenia, ale przy tych cenach będzie ono zależało od znacznie lepszego poziomu sprzętu niż tego, który kojarzy się z czasami PRLu. ;)
łobuz
Posty: 441
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:57
Gramofon: Sansui sr-929
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Nowa UNITRA

#55

Post autor: łobuz »

Analog Guy In A Digital World.Sansui AU-α907i MOS Limited
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3300
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa UNITRA

#56

Post autor: bms01pl »

ostatnie działania M.Kicińskiego chyba nie są nakierowane na robienie wielkiej kasy. tę zrobił w CD Projekcie...
fajny artykuł: https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... o-gry.html
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1893
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nowa UNITRA

#57

Post autor: Jaculek »

A najlepsze jest to, że Unitra nie produkowała niczego. Unitra to było zjednoczenie, czyli taki związek wytwórców. Wytwórcy (zakłady produkcyjne) to była Fonica, Diora, Radmor czy ZRK.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Nowa UNITRA

#58

Post autor: pawelgrab »

Więc mamy trochę danych:

1 gramofon GSH-801 Edmund (GSH – 630 Fryderyk – Goldring E1)

- waga 17 kg,
- napęd autorski (?) direct drive,
- autorskie (?)ramię typu j,
- wkładka Goldring e3,
- chiński zasilacz zewnętrzny

2. wzmacniacz wsh 805 – dual mono (elementy dyskretne) przełączana klasa A /AB

- moc 2x 80W 8 ohm/ 135W 4 ohm
- THD - współczynnik zniekształceń harmonicznych czyli stopień zniekształceń sygnału dźwiękowego w porównaniu do sygnału oryginalnego (mniej lepiej – wierniejszy dźwięk) :
0,02%
- SRN –stosunek sygnału do szumu (ale nie wejścia phono) ( więcej lepiej – mniej zakłóceń czystszy dźwięk)
100 dB,
-waga 22 kg

3. odtwarzacz płyt CD CSH-801

- bez opcji DAC-a,
- mechanizm TEAC,
- zasilacz liniowy,
-wyświetlacz E Ink z czytników e-book

4. kolumna ZGZ- 801
- waga 35kg,
- 2,5 drożne,
- niskotonowy STX x 2,
- średniotonowy i kopułka Seas

btw. ;) miałem coś od siebie dodać - ale nie będę robił popeliny w temacie Klubowym :roll:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2400
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa UNITRA

#59

Post autor: dale »

krolix pisze:
18 cze 2023, 00:02
Życzę firmie powodzenia,
Pytanie jak dobrych mają marketingowców. Osobiście mam nadzieję że skoro kadra ma doświadczenie w biznesie, to się uda. Jednak nie spodziewam się że na tym forum ujrzę wiele egzemplarzy. No chyba że wcześniej jakiś Niemiec wyrzuci na śmietnik z uciętym kablem, a "koneser" sprowadzi na zamówienie.
No, albo że grono "zaufanych użytkowników" obcmoka jakie to elementy dyskretne i jaka scena z dynamiką :)

ps. wiecie... ja nawet pisuarom dałem szansę jak wygrali wybory i myślałem że może coś zmienią na dobre :) (mimo że nie głosowałem na nich :) ). Dlatego też w co do Unitry, mimo że zapowiada się drogo, życzę Im jak najlepiej.
Awatar użytkownika
d0nk3y
Posty: 130
Rejestracja: 29 gru 2022, 22:59
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nowa UNITRA

#60

Post autor: d0nk3y »

Te ceny to raczej półka średnia, na pewno nie tzw. haj-end. Ale tam właśnie jest najtrudniej bo to z definicji powinien być sprzęt najbardziej pożądany - czyli najlepsza jakość za rozsądną (jeszcze) cenę. Też życzę chłopakom dobrego wiatru :clap:
ODPOWIEDZ