Unitra 1100 Daniel problem z obrotami

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2347
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Unitra 1100 Daniel problem z obrotami

#16

Post autor: dale »

Nie do końca tak jest... ja swojego daniela wyrałem (co prawda pół roku z przerwami polowałem) za 400 pln, Fachowiec z Nałęczowa wziął 200 pln i mam obecnie sprzęt w stanie wizualnym "fabrycznym", zaś elektronicznie - lepiej niz fabryczny (bo po regulacjach, smarowaniach itp...

Owszem, ceny są, jakie są, ale polować warto, bo co by nie mówili niektórzy :) , sprzęt jest wart tego :)
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Unitra 1100 Daniel problem z obrotami

#17

Post autor: kaf »

chudy_b pisze:
21 sty 2019, 10:48
darkman pisze:
21 sty 2019, 10:09
Daniele pomału znikają z rynku, więc ich cena niższa już nie będzie.
Mam wrażenie, że szał z przed dwóch, trzech lat trochę osłabł. Wtedy 1000 zł to nie była żadna rewelacyjna cena. Teraz słabsze egzemplarze mogą mieć problem z osiągnięciem 5 stówek, ale egzemplarze bliższe stanom kolekcjonerskim do tysiąca dociągają. Mówię o cenach końcowych z licytacji, a nie o pobożnych życzeniach z ofert handlarzy. Tak więc trochę ceny spadły. Podobnie jest z Radmorami 5102.
Teraz mało kto sprzedaje sprzęt z prywatnych rąk. Rynek opanowali handlarze, a że mają kasę zgromadzoną w sprzęcie, muszą to odzyskać. W połączeniu z "dołem", bo zarówno popyt jak i podaż spadły, ceny także, obecnie ciężko coś upolować za sensowne pieniądze, co nie wymaga nakładu finansowego. Te zadbane sztuki już właścicieli nie zmienią. Coraz więcej sprzętu kończy w częściach, bo tak po prostu finansowo lepiej się opłaca. No i oczywiście te szorty trzeba tez jakoś ożywić.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ