Jaki headshell do Daniela?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Unitra Fonica
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jaki headshell do Daniela?

#1

Post autor: Robert007Lenert »

Ktory koszyk/ headshell/ do Daniela jest lepszy, odlewany czy tloczony? Ktory jest precyzyjniej wykonany. Oba sa oryginalne - produkja Unitry.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Pilne!!!Headshell porada

#2

Post autor: Robert007Lenert »

Ludzie myslcie..mam godzine na podjecie decyzji! Nie chce znow kupic headshella , ktory poleci do szuflady, bo nie bedzie pasowal. Pytam , bo osobiscie nie spotkalem sie z tloczonym do Daniela, ale byc moze takie sa.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki headshell do Daniela?

#3

Post autor: Wojtek »

Drapię się po głowie i pytam: a jaka jest różnica między odlewanym, a tłoczonym headshellem Unitry?
Robert007Lenert pisze:Ludzie myslcie..mam godzine na podjecie decyzji!
Świat się skończył czy jak?

Strzelam: weź odlewany.

A tak ogólnie to rozumiem, że inne headshelle z standardowym mocowaniem odpadają z jakiegoś powodu, estetycznego bądź funkcjonalnego?

Dygresja: im więcej tych tematów nt. Danieli, Adamów i Benków na forum tym weselszy mam o nich pogląd, bo na niektóre problemy to nawet bym nie wpadł.
Prawie jak z Dualami, tyle że Dual miał własne standardy, stąd nic dziwnego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jaki headshell do Daniela?

#4

Post autor: Robert007Lenert »

Wyglada na to Wojtek, ze masz racje. Tzw "standardowe" nie pasuja do Daniela /nie ta wysokosc zamocowania wkladki- i zbyt duza roznica by to skorygowac. Wczoraj przyszedl do mnie "Danielowski" i wszystko jest ok. W zwiazku z powyzszym nie mam juz problemu i moge szybko wymieniac koszyki uzbrojone w rozne wkladki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki headshell do Daniela?

#5

Post autor: Wojtek »

Nie powiem bym był z tego powodu zadowolony, że tak jest, ale mimo wszystko dobrze wiedzieć na przyszłość. Przynajmniej nie będziemy się dziwili.
Ciekawe czy np. u Adama albo u Benków występuje podobny problem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Jaki headshell do Daniela?

#6

Post autor: paulus60 »

Wojtek pisze:Nie powiem bym był z tego powodu zadowolony, że tak jest, ale mimo wszystko dobrze wiedzieć na przyszłość. Przynajmniej nie będziemy się dziwili.
Ciekawe czy np. u Adama albo u Benków występuje podobny problem.
Wojtek, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale zdrobnienie od "Bernard" to "Bernek", a nie "Benek", które pochodzi od Benedykta. Sorry za tę małą dygresję. ;) Wróćmy do meritum. Miałem Daniela, miałem 2 G601A, stosowałem w oryginalnych headshellach wkładki Shure, Tenorel, AT i nasze Mf-ki. Nigdy nie było problemów z dopasowaniem. Dla mnie to jest jakiś kosmiczny trochę problem.

P.S. Wiadomo, że to forum nie jest dla językoznawców, ale jakoś mnie ten drobiazg ubódł. :lol:
Ostatnio zmieniony 19 gru 2011, 17:20 przez paulus60, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Re: Jaki headshell do Daniela?

#7

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:Nie powiem bym był z tego powodu zadowolony, że tak jest, ale mimo wszystko dobrze wiedzieć na przyszłość. Przynajmniej nie będziemy się dziwili.
Ciekawe czy np. u Adama albo u Benków występuje podobny problem.
W Adamie pewnie tez /wysokosc/, a w Bernardach to juz na 100%, ale glownie za sprawa trzpienia ktory "trzyma" gwint ramienia. Jest on od dolu a nie jak w standardzie od gory.
Awatar użytkownika
paulus60
Posty: 56
Rejestracja: 07 gru 2011, 14:10
Lokalizacja: Ustroń

Re: Jaki headshell do Daniela?

#8

Post autor: paulus60 »

Robert007Lenert pisze:
Wojtek pisze:Nie powiem bym był z tego powodu zadowolony, że tak jest, ale mimo wszystko dobrze wiedzieć na przyszłość. Przynajmniej nie będziemy się dziwili.
Ciekawe czy np. u Adama albo u Benków występuje podobny problem.
W Adamie pewnie tez /wysokosc/, a w Bernardach to juz na 100%, ale glownie za sprawa trzpienia ktory "trzyma" gwint ramienia. Jest on od dolu a nie jak w standardzie od gory.
Ale ja w swoim Bernardzie i Adamie mam nacięcia na bolec u góry i u dołu "trzpienia" ramienia, więc nie ma żadnego problemu z osadzeniem obydwu rodzajów headshelli (z bolcem u dołu i u góry). Niedawno o tym pisałem.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jaki headshell do Daniela?

#9

Post autor: Robert007Lenert »

Paulus60 u mnie /w Bernardach- mam dwa/ naciecie w jednym jest tyko z dolu a w nr 2 i z dolu i z gory. W Danielu tylko z gory. Czyli w Bernardach moze byc tak i tak.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3794
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Jaki headshell do Daniela?

#10

Post autor: Obywatel »

Daniel ma bardzo ładny i solidnie wykonany headshell - wspólny zresztą z Fryderykiem i Fonomasterem. To czy dopasujesz koszyk innej firmy zawsze jest trochę loterią. Ja np. nie mogłem wpasować tego polskiego koszyka do Technicsa ze względu na średnicę trzpienia, ale ten z Technicsa chyba do Fryderyka podchodził. Głowy jednak nie dam.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaki headshell do Daniela?

#11

Post autor: Wojtek »

paulus60 pisze:Wojtek, z całym szacunkiem dla Ciebie, ale zdrobnienie od "Bernard" to "Bernek", a nie "Benek", które pochodzi od Benedykta. Sorry za tę małą dygresję. ;)
Ja wiem, że nie jest to poprawne zdrobnienie. Tak po prostu po swojemu nazywam Bernardy Benkami (bo weselej brzmi) ;)

Ta cała sprawa z niekompatybilnością headshelli daje mi kolejny minus w dyskusji co do sensowności pakowania się w gramofony Unitry ;)
Niby nic takiego, ale jednak.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ