Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
tost999
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:12

Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

#1

Post autor: tost999 »

Witam wszystkich. Od razu przyznam, że jestem nowy jeśli chodzi o sprzęt hi-fi. :)
Przechodzę do rzeczy. Otóż od niedawna jestem posiadaczem amplitunera Onkyo tx-8050, do którego podłączone są głośniki Monitor Audio, których modelu nie jestem w stanie w tym momencie wymienić. Podłączyłem do niego gramofon Technics sl-bd20, który posiadam od jakichś 3 lat, rzecz jasna był on kupiony jako sprzęt używany. Tu było moje zaskoczenie, że muszę naprawdę mocno podkręcić głośność aby móc słuchać muzyki. Przy zestawie jaki mam, gdy puszczę muzykę z CD bądź z radia mogę ustawić głośność na poziom 8 i już dźwięk jest dobrze słyszalny, a przy gramofonie muszę go podkręcić na poziom 20 aby efekt był porównywalny. Przy tak wysoko ustawionej głośności mocno słychać trzaski. Oczywiście gramofon jest podłączony do gniazda phono.
Tu zacznę zwracać się do was drodzy forumowicze. Czy wymiana igły na nową coś tu pomoże? Może iść o krok dalej i wymienić całą wkładkę? Jeśli tak to jaką polecacie zważywszy na to, że słucham raczej nowych płyt (przez nowe rozumiem kupione w sklepie nie na pchlim targu :)) i jest to muzyka rock/elektroniczna (głównie Depeche Mode). Dodam jeszcze, że aktualnie na ramieniu jest zainstalowana oryginalna wkładka i igła, których ja nie zmieniałem i nie wiem czy robił to poprzedni właściciel gramofonu.

Dzięki z góry za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

#2

Post autor: chudy_b »

Obstawiam uszkodzony (lub ominięty) przedwzmacniacz gramofonowy we wzmacniaczu. Czy brakuje również niskich tonów?
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

#3

Post autor: misienka2008 »

Igle powinienes natychmiast zmienic.
tost999
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:12

Re: Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

#4

Post autor: tost999 »

Co do uszkodzonego przedwzmacniacza to się raczej nie zgodzę, bo wzmacniacz jest nowy, prosto ze sklepu, a niskich tonów nie brakuje. :)
misienka2008 pisze:Igle powinienes natychmiast zmienic.
Czyli wymiana igły powinna pomóc?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

#5

Post autor: Wojtek »

Powinna. Na razie nie kombinuj z innymi wkładkami jeśli nie ma pewności czy to kwestia igły (bo nowa wkładka drożej wyjdzie).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tost999
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2015, 19:12

Re: Technics sl-bd20 Zbyt cichy dźwięk.

#6

Post autor: tost999 »

Zmiana igły pomogła. :) Tym bardziej, że podłączyłem uziemienie gramofonu do wzmacniacza, dzięki czemu zanikło buczenie. Ale jest jeszcze jeden problem. Talerz gramofonu kopie gdy się go dotknie. Czy gdy podłączę gramofon wraz z amplitunerem do grzejnika w moim domu to to rozwiąże problem? Teoretycznie powinno to uziemić cały zestaw.
ODPOWIEDZ