Brzęczenie i uziemienie Technics SL-D30 i Behringer PP400

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomek B
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015, 11:52

Brzęczenie i uziemienie Technics SL-D30 i Behringer PP400

#1

Post autor: Tomek B »

Dzień dobry wszystkim,

jakiś czas temu grasowała tu niejaka "Vinylova", pytając o prezent dla mnie. Słowo stało się ciałem, a Technics SL-D30 zamieszkał między nami i wesoło właśnie nam przygrywa z drugiego pokoju. Piękna maszyna, a sam widok kręcącego się czarnego placka jest fascynujący:).

Jednak jak to w życiu, w każdej beczce winylu jest łyżka dziegciu. Sprzęt bzyczy, w słyszalny sposób, zakłócający odbiór muzyki. Przepinałem kable - bez skutku. To mój pierwszy gramofon w życiu, więc poczytałem nieco i wygląda na to, że problemem jest brak uziemienia gramofonu. Kiedy dotykam śrubek obudowy Yamaha Pianocraft, pojawiają się trzaski. Podobnie kiedy dotykam ramienia gramofonu. Problem w tym, że nie bardzo wiem, jak Technicsa uziemić - wejście przewodu uziemiającego jest jakieś takie nietypowe, nie wiem jak to ugryźć.. Co poradzicie? Zdradzę od razu, że nie mam lutownicy!

Z góry dziękuję za pomoc oraz składam sobie gratulacje z okazji pierwszego posta na forum :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Brzęczenie i uziemienie Technics SL-D30 i Behringer PP400

#2

Post autor: Reymont »

Musisz dostać się jakimkolwiek przewodem do pina w tym gnieździe w gramofonie i zabezpieczyć przed wypadaniem (na próbę można delikatnie zapałką, wykałaczką itp) a drugi koniec przewodu pod śrubę GND przedwzmacniacza.
Jeśli będzie ok można poszukać odpowiedniej wtyczki i lutownicy ;)
Awatar użytkownika
Tomek B
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015, 11:52

Brzęczenie i uziemienie Technics SL-D30 i Behringer PP400

#3

Post autor: Tomek B »

Dziękuję, to było prostsze niż sądziłem! Nic już nie buczy, tzn brzęczy cichutko, jak nastawię głośność na kompletny maks, czyli o 50 proc powyżej codziennego poziomu. Czyli chyba w normie. No to mogę oddać się płytom :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Brzęczenie i uziemienie Technics SL-D30 i Behringer PP400

#4

Post autor: Reymont »

Ważne, żeby bzyczenia nie było słychać z miejsca odsłuchowego przy nastawieniu normalnej głośności, ale bez zapuszczonej płyty :)
Awatar użytkownika
Tomek B
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2015, 11:52

Brzęczenie i uziemienie Technics SL-D30 i Behringer PP400

#5

Post autor: Tomek B »

Tak dokładnie jest. Cisza i cisza.
Czyli uziemienie działa, szafa gra :)
ODPOWIEDZ