Technics SL-DD20 - nacisk, uziemienie

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
FL4CH4
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:12

Technics SL-DD20 - nacisk, uziemienie

#1

Post autor: FL4CH4 »

Dzis przyszedl Technics, na szczescie wszystko jest w porzadku, gdy sie go wyczysci i wypoleruje pokrywe to wizualnie bedzie BDB :D nie testowalem go, bo musze kupic kable, ale jedna rzecz mnie zastanawia i prosze was o pomoc, mianowicie wytlumaczy mi ktos jak sie tam ustawia nacisk na igle?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Gramofon do 200 zł

#2

Post autor: kielek »

Tak samo jak w każdym innym. Ramię doprowadziić do lewitacji ,ustawić na podziałce ,,0 '' a potem1,25 :-)
FL4CH4
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:12

Gramofon do 200 zł

#3

Post autor: FL4CH4 »

wiem, patrzylem tutoriale na yt itd, ale byly one robione na ramionach gdzie bylo wszystko ladnie widac, podzialke itd, chodzi mi o to, jak to jest w przypadku konkretnie mojego modelu, bo nie wiem nawet gdzie jest jakas regulacja czy podzialka...
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 200 zł

#4

Post autor: chudy_b »

FL4CH4 pisze:wytlumaczy mi ktos jak sie tam ustawia nacisk na igle?
Kupiłeś tego DD20? To T4P. Tam się nie ustawiania nacisku. Fabryka ustawiła.
FL4CH4
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:12

Gramofon do 200 zł

#5

Post autor: FL4CH4 »

Tak DD20, no wlasniie przed chwila sciagnalem z jakies strony instrukcje do tego modelu i nawet tam nie bylo nic napisane o nacisku, wiec zczailem ze chyba sie nie ustawia, skoro nawet nie ma tej galki do przekrecenia z podzialka.. zmylilo mnie jedynie to, ze jest naklejka na ktorej jest podzialka i zaznaczone 1,25, ciekawe po co, skoro nie da sie tego ustawic?
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 200 zł

#6

Post autor: Bacek »

W razie czego zawsze możesz na taśmę dwustronną dokleić jakieś groszówki na końcu tej "przeciwwagi" albo na headshelu. Może po partyzancku ale zadziała.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 200 zł

#7

Post autor: chudy_b »

Bacek pisze:zawsze możesz na taśmę dwustronną dokleić jakieś groszówki na końcu tej "przeciwwagi" albo na headshelu.
Ale po co? :roll:
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 200 zł

#8

Post autor: Bacek »

Jeżeli założy inną wkładkę o innej masie. Ogólnie nie znam się. Wszystkie t4p ważą tyle samo? Zawsze inny typ można pewnie założyć przez jakiś adapter a to już na pewno będzie cięższe.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015, 12:01 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Gramofon do 200 zł

#9

Post autor: chudy_b »

Bacek pisze:Wszystkie t4p ważą tyle samo?
Tak. Taka jest idea T4P. To system dla tych co się nie znają i nie chcą się znać. Plug&Play
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 200 zł

#10

Post autor: Bacek »

Spojrzałem na www.lpgear.com i tam wagi tych wkłądek wachają się od 5-6 g więc jakaś różnica jednak chyba jest.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
FL4CH4
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:12

Gramofon do 200 zł

#11

Post autor: FL4CH4 »

Podlaczylem, mam od kolezanki narazie tylko jeden winyl - dzem, troche byl zakurzony, ale ogolnie w dobrym stanie, wszystko jak najbardziej dziala, mam jedynie jeden problem... mianowicie " brum "... Oczywiscie mam kabel od uziemienia
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Gramofon do 200 zł

#12

Post autor: Bacek »

A oprócz tego że go mas to gdzieś go podłączyłeś? :D

Temat szeroki jak rzeka. Wina może być w gramofonie, wkładce, IC, przedwzmacniaczu, wzmacniaczu, siejących urządzeniach w pobliżu itp, itd.
Na początek możesz wziąć miernik/omomierz i sprawdzić czy kabelek GND ma połączenie elektryczne z metalowymi częściami gramofonu (o ile takie tam są) a jest rozdzielony od mas sygnału i czy masy też są rozdzielone. Tylko najpierw zdejmij wkładkę.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
FL4CH4
Posty: 13
Rejestracja: 07 sty 2015, 19:12

Gramofon do 200 zł

#13

Post autor: FL4CH4 »

http://www.hifi-pictures.net/amplifiers ... 0/back.jpg - mase podlaczylem do GND, kupilem slabej jakosci kabel sygnalowy, to moze byc jego wina? oczywiscie kabel tymczasowo, odkrylem teraz ze jak zaczne nim ruszac, zblizac w strone wzmacniacza to brum nasila sie, jak a jak dalej od wzmacniacza to odwrotnie
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-DD20 - nacisk, uziemienie

#14

Post autor: Wojtek »

Wydzieliłem temat, bo już przestał dotyczyć zakupu gramofonu, a już posiadanego egzemplarza ;)

T4P to standard wymuszający zarówno określoną wagę jak i geometrię wkładek. Z siłą nacisku bywało różnie, ale generalnie firmy trzymały się standardowego ustawienia 1.25g.
Z tych co kojarzę to jedynie Ortofon przy swoich wkładkach OMP trochę tutaj kręcił.

Z kabelkiem do uziemienia przy tych Technicsach T4P jest trochę zabawy. Po stronie gramofonu masz gniazdo. Czasami drut po tej stronie nie łapie jak trzeba. Pokombinuj.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Technics SL-DD20 - nacisk, uziemienie

#15

Post autor: wesh »

Wojtek pisze:
Z kabelkiem do uziemienia przy tych Technicsach T4P jest trochę zabawy. Po stronie gramofonu masz gniazdo. Czasami drut po tej stronie nie łapie jak trzeba. Pokombinuj.
A masz oryginalny wtyk od uziemienia podłączony do gniazda w gramofonie, czy w jakiś inny sposób zainstalowany?
Jeżeli nie masz oryginalnego wtyku, a tylko wciśnięty drucik do gniazda, to sprawę powinien rozwiązać wtyk bananowy.
Kosztuje grosze, a to rozwiązanie u mnie działa perfekcyjnie. ;)
No i szkopuł może leżeć oczywiście w kablach sygnałowych. Brak odpowiedniego ekranu w interkonekcie= brum.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ODPOWIEDZ