problem z Technics 1210 mk2, ratunku

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
michu19931
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2014, 02:44

problem z Technics 1210 mk2, ratunku

#1

Post autor: michu19931 »

Witam!
Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Technicsa SL-1210 MK 2. Od początku miałem kilkakrotnie problem z systemem i gramofon nie grał, ale sposób "na ślinkę" zawsze pomagał. Wczoraj podłączyłem gramofon i nie gra wcale, nie mam sygnału na mixerze. Ponadto uziemienie w ogóle nie szumi nawet jak nie jest podłączone. Czy ktoś miał podobny problem? Domyślacie się gdzie leży przyczyna? Proszę o pomoc pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: problem z techem 1210 mk2, ratunku

#2

Post autor: Reymont »

Czemu plujesz do swojego gramofonu? Nie pomagasz mu. Wyczyść styki na headshellu i w rurce ramienia alkoholem izopropylowym.
michu199 31 pisze:Ponadto uziemienie w ogóle nie szumi nawet jak nie jest podłączone.
Chyba wiem o co Ci chodzi.
michu19931 pisze:Czy ktoś miał podobny problem? Domyślacie się gdzie leży przyczyna? Proszę o pomoc pozdrawiam serdecznie!
Ciężko powiedzieć, ale mam przeczucie, że coś zmajstrowałeś. Kable sygnałowe masz oryginalne?
Masz zanik sygnału na linii wkładka, ramię, gramofon, kable sygnałowe. Musisz sprawdzić po kolei.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

problem z techem 1210 mk2, ratunku

#3

Post autor: chudy_b »

Miernik w rękę. Jedna końcówka do kabelków w koszyku, druga do cinchów wyjściowych. Za 5 minut wszystko wiesz. Jest jeden układ który teoretycznie może tam sprawić problem, choć nie jestem pewien, czy w 1210 on występuje. Chodzi o układ wyciszania wkładki. Przy podniesionym ramieniu zwiera przewody sygnałowe do masy. Jeśli zaciął się w pozycji zwartej, to za wiele nie usłyszysz. Sprawdzisz to badając na zwarcie dowolny wtyk wyjściowy pomiędzy jego masą a wewnętrznym pinem sygnałowym. Do badania tego układu odepnij koszyk. Przez wkładkę nic nie zmierzysz, a przy odrobinie szczęścia możesz ją uszkodzić.
Awatar użytkownika
michu19931
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2014, 02:44

problem z techem 1210 mk2, ratunku

#4

Post autor: michu19931 »

Okej dzięki Panowie, nigdy w sumie nie majstrowałem przy sprzęcie, ale w końcu trzeba zacząć. Kable są stare ale oryginalne, zacznę od porządnego przeczyszczenia styków. W tygodniu dam znać czy Wasze rady pomogły, pozdrawiam serdecznie!
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

problem z techem 1210 mk2, ratunku

#5

Post autor: chudy_b »

Masz miernik? Jak nie masz to kup. To tylko 15 zł, a pozwala przypuszczenia zamieniać w pewność.
Awatar użytkownika
michu19931
Posty: 10
Rejestracja: 19 lis 2014, 02:44

problem z techem 1210 mk2, ratunku

#6

Post autor: michu19931 »

Nie posiadam, no chyba, że chodzi o np. śrubokręt z lampką.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

problem z techem 1210 mk2, ratunku

#7

Post autor: chudy_b »

Śrubokręt z lampką to narzędzie elektryków, które ma im ratować dupę. A i tak mało który umie się nim posługiwać. Potem coś opowiadają, że elektryka nie tyka. Jak już spadł z drabiny :D
Awatar użytkownika
dongregorio
Posty: 99
Rejestracja: 26 gru 2014, 09:56
Gramofon: Technics SL-Q2
Lokalizacja: Chełm

Re: problem z Technics 1210 mk2, ratunku

#8

Post autor: dongregorio »

Kolegom raczej chodziło o taki multimetr
Obrazek
Gramofon: Technics SL-Q2
Wzmacniacz: Pioneer A-119
Equalizer: Pioneer GR-555
CD-Player: Pioneer PD-4500
ODPOWIEDZ