Pokrywa Technics SL-Q2

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
sebool
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2014, 16:12

Pokrywa Technics SL-Q2

#1

Post autor: sebool »

Witam

Mam taki problem, że posiadam gramofon Technics SL-Q2 bez pokrywy i już nie mogę patrzeć jak się ten kurz zbiera :(
Jako, że dostanie pokrywy jest dosyć trudne(kosztowne) pomyślałem, że mógłbym kupić sobie pleksi, dociąć je na wymiar i skleić. Problem pojawia się niestety z zawiasami... Znalazłem stronę http://www.audiokarma.org/forums/showth ... p?t=337557, gdzie koleś pokazuje jak sobie z nimi poradził.
Moją wątpliwość niestety wzbudzają te elementy zawiasu przy gramofonie, próbując je ustawić w pozycji zamknięcia pokrywy, dążą one do bycia w pozycji otwartej pokrywy. Potrzeba wykorzystać dosyć sporo siły, żeby się ruszyły. Nie wiem czy takie zachowanie jest dobre (mam nadzieję, że dosyć jasno to przedstawiłem i nikt nie będzie zachodził w głowę o co mi chodzi :)). Nie wiem czy z wykonaną w ten mój chałupniczy sposób pokrywą będzie podobnie czy jednak się to elegancko zamknie i pozostanie na dole, chroniąc przed kurzem.

Miał ktoś może podobny problem lub też posiada sprawną pokrywę z zawiasami i rozwieje moje wątpliwości ? :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Pokrywa Technics SL-Q2

#2

Post autor: Reymont »

Nie zrozumiałem :lol:
Masz Ty te zawiasy?
sebool
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2014, 16:12

Re: Pokrywa Technics SL-Q2

#3

Post autor: sebool »

Mam część zawiasu która jest przy samym gramofonie
https://lh6.googleusercontent.com/-Vsg0 ... 257633.jpg
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Pokrywa Technics SL-Q2

#4

Post autor: Reymont »

OK czyli chcesz ewentualnie dosztukować pozostałe elementy, które widać w Twoim linku z audiokarmy.
Tak ma być, że zawiasy dążą do pozycji otwartej, inaczej pokrywa będzie opadała gdy ją otworzysz (pokrywy nie odchyla się do 90stopni tylko gdzieś tak max do 60)
Gdy ją zamkniesz, samoczynnie się nie podniesie.
Wydaje ci się tylko, że zawiasy ciężko chodzą - siła x ramię itd. ;)
sebool
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2014, 16:12

Pokrywa Technics SL-Q2

#5

Post autor: sebool »

Dzięki za uspokojenie ;)

Także zamawiam sobie pleksi i jakoś będę szukał tych elementów. Jak uda mi się coś fajnego zrobić to pochwalę się w wątku :)
5!
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Pokrywa Technics SL-Q2

#6

Post autor: Reymont »

Czekamy na efekty i powodzenia!
ODPOWIEDZ