Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Re: Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#16

Post autor: bojaco »

Wszystko gra. Ustawilem antyskating jednakże problem tkwił chyba w azymucie igły. Dokonałem poprawki na ile pozwalał headshell Technicsa i sie poprawiło. Wreszcie zacząłem słuchać. Dziękuję wszystkim za cenne rady i ogólne za życzliwość.
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Re: Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#17

Post autor: bojaco »

Ostatnie pytanie - jaka jest właściwa wysokość windy i czy punktem odniesienia jest np. uchwyt do blokowania ramienia, tzw. arm rest? Kiedy kilka lat temu miałem taki sam model gramofonu i wydaje się, że po zabraniu ramienia znad płyty, po podniesieniu windy, musiałem lekko podnieść ramię, aby umieścić je w tym uchwycie. Teraz ramię jest lekko nad arm restem i aby tam prawidłowo osiadło, muszę lekko opuścić windę. Pytanie lamerskie, ale nie znalazłem póki co informacji na ten temat.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#18

Post autor: chudy_b »

Na pewno jest to w serwisówce. Wysokość ustawia się przy podniesionej windzie nad płytą i wtedy odległość między igłą a płytą powinna wynosić (o ile dobrze pamiętam) 8-13 mm. Przy powrocie na rest arm, ramię należy opuścić.
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#19

Post autor: bojaco »

Dokładnie tak ustawiałem. Czyli wszystko gra. Z poprzednim gramofonem musiało być nieteges. Chociaż tam miałem jakiegoś Shure... Pewnie inny były rozmiary wkładki.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#20

Post autor: chudy_b »

A ustawiłeś wkładkę wg szablonu? Jeśli tak, to mógłbyś zrobić zdjęcie headshela od góry? Mam pewne wątpliwości co do ustawienia wkładki w moim gramofonie.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#21

Post autor: krolix »

bojaco pisze:Ostatnie pytanie - jaka jest właściwa wysokość windy i czy punktem odniesienia jest np. uchwyt do blokowania ramienia, tzw. arm rest? Kiedy kilka lat temu miałem taki sam model gramofonu i wydaje się, że po zabraniu ramienia znad płyty, po podniesieniu windy, musiałem lekko podnieść ramię, aby umieścić je w tym uchwycie. Teraz ramię jest lekko nad arm restem i aby tam prawidłowo osiadło, muszę lekko opuścić windę. Pytanie lamerskie, ale nie znalazłem póki co informacji na ten temat.
Ten model tak ma, że ramię tkwi trochę nad stopką. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#22

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Jeśli tak, to mógłbyś zrobić zdjęcie headshela od góry? Mam pewne wątpliwości co do ustawienia wkładki w moim gramofonie.
To ma jakiś sens tylko jeśli masz taką samą wkładkę co kolega bojaco.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Re: Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#23

Post autor: bojaco »

Przepraszam bardzo, że tak późno ale byłem tydzień na urlopie. Nie wiem, czy o to chodziło. Może coś pomogłem.
Załączniki
IMG_20140615_123513.jpg
IMG_20140615_123513.jpg (9.26 KiB) Przejrzano 427 razy
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Re: Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#24

Post autor: bojaco »

I jeszcze widok od czoła wkładki. Przepraszam za jakość zdjęć. Nie mam wprawy w fotografowaniu takich elementów ;)
Załączniki
IMG_20140615_123602.jpg
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#25

Post autor: chudy_b »

To zdjęcie nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Ale dzięki, że je zrobiłeś. Masz tak samo daleko wysuniętą wkładkę jak ja po ustawianiu na szablonie. Ustawiając tylko na 53 mm overhanging, wkładka jest bardziej cofnięta, śruby są mniej więcej po środku. W sumie nie wiem jak powinno być, ale to już temat na inny wątek.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL 1210 - ramię zatrzymuje się w polowie plyty

#26

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:W sumie nie wiem jak powinno być, ale to już temat na inny wątek.
Obydwa ustawienia mogą być poprawne. Serio. Odsyłam do wątku o ustawianiu wkładki, ew. napisz mi PW to coś wytłumaczę, bo widzę tutaj coś niepokojącego, jeśli serio prosisz ludzi o takie zdjęcia i są one Tobie do czegoś przydatne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ