Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#31

Post autor: vinylpiotrek »

A automatyka nie jest deczko popsuta czasem?
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#32

Post autor: Wojtek »

To by wyjaśniało dlaczego talerz "wariuje" gdy ramię znajdzie się nad płytą.
Tyle że to półautomat więc nawet wg schematu nie bardzo widzę co by tu mogło dawać takie objawy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#33

Post autor: chudy_b »

Kolega bardzo niejasno opisał objawy.
Ja nie za bardzo sobie wyobrażam jak to drganie może wyglądać że aż wytrąca igłę. Jeśli talerz kręci się swobodnie "od palca", to dlaczego miałby się nie kręcić napędzany silnikiem? Silnik wibruje? Przy gumowym pasku to by się nie przeniosło na talerz aż tak bardzo. Poza tym pamiętajcie, że to się popsuło nagle. Mi pomysłów brak, ale myślę, że kolega używając przypadkowej terminologi trochę nas wprowadza w błąd. Niechcący oczywiście.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41639
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#34

Post autor: Wojtek »

chudy_b pisze:Poza tym pamiętajcie, że to się popsuło nagle. Mi pomysłów brak, ale myślę, że kolega używając przypadkowej terminologi trochę nas wprowadza w błąd. Niechcący oczywiście.
To swoją drogą :)

Gdzie zdjęcia/filmik?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#35

Post autor: eenneell »

chudy_b pisze:Kolega bardzo niejasno opisał objawy.
Święte słowa!
Niech kolega siądzie, opisze starannie(teraz okres matur) od początku do końca.
Na razie tylko "wkręca" :mrgreen:
Przemek77
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:16

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#36

Post autor: Przemek77 »

Hmm.. naprawdę nie wiem (albo istotnie nie potrafię użyć fachowych zwrotów..) jak prościej mógłbym opisać to "wibrowanie" talerza, ale nagrałem filmik, na którym to dokładnie widać. Nie nie jestem jednak na tyle obrotny i znowu nie wiem, jak mógłbym go zamieścić. Jedyny pomysł, jaki przychodzi mi do głowy, to przesłanie któremuś z kolegów mailem..
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#37

Post autor: chudy_b »

To może na początek napisz, czy to jest wibrowanie góra/dół, tak że igła podnosi się i opada, czy to jest raczej zmienianie obrotów, a może talerz porusza się w poziomie, tzn igłę rzuca do środka i od środka talerza? I może spróbuj jakoś określić częstotliwość. Bardziej wysokie, jak np. częstotliwość sieci? Czy to raczej falowanie?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#38

Post autor: eenneell »

Przemek77 pisze:Hmm.. naprawdę nie wiem
Zacznij od słów; " Kładę płytę na talerz, włączam gramofon ...: no i co dalej :?:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#39

Post autor: zbyszek1982 »

Przemek77 pisze:nagrałem filmik, na którym to dokładnie widać. Nie nie jestem jednak na tyle obrotny i znowu nie wiem, jak mógłbym go zamieścić.
Wrzuć na youtube, prościej się nie da.
Przemek77
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:16

Re: Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#40

Post autor: Przemek77 »

Prostsze wydaje mi się przesłanie filmiku pocztą, niż zakładanie specjalnie konta na youtube, ale nie będę polemizował..
Wracając do tematu: kładę płytę na talerz, podnoszę ramię z igłą i talerz zaczyna się kręcić - bez wibracji; kiedy przesuwam ramię nad krawędź płyty talerz dostaje wibracji (jak "fala" - góra, dół), a gdy kładę igłę na krawędź płyty przeskakuje ona co kilka rowków w kierunku środka płyty.. Mogę podesłać filmik w mp4..
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#41

Post autor: zbyszek1982 »

Jak masz konto gmail, to masz też konto na youtube. Jak nie masz ochoty poświęcić dwóch minut na założenie konta i wgranie filmiku to nie oczekuj, że komuś się będzie chciało tobie pomagać. To tobie zależy na rozwiązaniu problemu.
Przemek77
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:16

Re: Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#42

Post autor: Przemek77 »

zbyszek1982 pisze:Jak masz konto gmail, to masz też konto na youtube. Jak nie masz ochoty poświęcić dwóch minut na założenie konta i wgranie filmiku to nie oczekuj, że komuś się będzie chciało tobie pomagać. To tobie zależy na rozwiązaniu problemu.
Tu nie chodzi o to, ze mi się nie chce - po prostu mam problem z założeniem konta i tyle (wyskakuje mi komunikat "niezaufane połączenie" i nie chce nie przekierować dalej.. :( . A nie chcę generować kolejnych problemów..
Ostatnio zmieniony 07 maja 2014, 13:30 przez Przemek77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#43

Post autor: chudy_b »

Gdy ramię nie jest nad płytą, talerz nie faluje, a jak jest, to faluje???? Wot zagadka.
Jest to niezależne od płyty? Gumowa mata nie ma wybrzuszeń? Jeśli nie, to pozostaje krzywy talerz, ale to generowałoby jedną "falę" na obrót, a z czymś takim ramię sobie powinno poradzić. Mi ostatnio zniszczono płytę w transporcie, coś ciężkiego krawędzią położono na płycie i powstało wgniecenie. Na czymś takim faktycznie ramię podskakuje.
Przemek77
Posty: 26
Rejestracja: 06 maja 2014, 14:16

Re: Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#44

Post autor: Przemek77 »

chudy_b pisze:Gdy ramię nie jest nad płytą, talerz nie faluje, a jak jest, to faluje???? Wot zagadka.
Jest to niezależne od płyty? Gumowa mata nie ma wybrzuszeń? Jeśli nie, to pozostaje krzywy talerz, ale to generowałoby jedną "falę" na obrót, a z czymś takim ramię sobie powinno poradzić. Mi ostatnio zniszczono płytę w transporcie, coś ciężkiego krawędzią położono na płycie i powstało wgniecenie. Na czymś takim faktycznie ramię podskakuje.
Gumowa mata nie ma żadnych wybrzuszeń , a talerz jest prosty.. Teraz pojawiają się wibrację od razu, jak tylko zdejmę ramię z oparcia..
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Technics SL-BD20D - przeskakiwanie igły

#45

Post autor: chudy_b »

A co z częstością tych wibracji? Jedna fala na obrót? Więcej? Dużo więcej?
ODPOWIEDZ