Technics SL-1200GR2

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
barbarian

Re: Technics SL-1200GR2

#16

Post autor: barbarian »

albo w rzeszy 5400 członków własnego podkasta na fejskbiku

Przez ponad miesiąc była złożona na fejsbuku propozycja dla pana, Pawelgrab, wystarczyło napisać, nie odpowiedział pan mimo że pan tam zagląda.
Moja propozycja jest nadal aktualna wystarczy napisać.
Gwoli ścisłości członków jest już 5.5 tys. Nie udało się z różnymi forami, ale z fejsbukiem jak najbardziej, co za cudowna platforma do darmowej reklamy, lokowanie produktów i tym podobnych działań.

ps: a talerze rzeczywście kręcą się krzywo w nowych gramofonach firmy Technics, przynamniej w modelu GR.
Wsparcie firmy Technics Polska, no moje zapytanie, czy producent jest w stanie zagwrantować, że zakupiony nowy talerz wraz z nowym silnikiem i łożyskiem będzie kręcił się na tym łożysku prosto, otrzymałem odpowieedź, firma Techncis nie jest w stanie tego zagwarantować. Służę całą korespondencją z strona Technics Polska.
Wobec tak posatwione sprawy, nowego talerza, wraz z silnikiem i łożyskiem nie kupiłem.
Gramofon sprzedałem.

Przyglądałem się kiedyś modelowi 1200MK7, kurczę oni ten model dociążyli kawałkiem grubej blachy w obudowie, coby za lekki nie był :)
Na zawisach też przycieili koszty, - bo ich nie ma - na niektórych elementach również, robiąc je z plastiku zamiast z metalu.
Z montażem innego ramienia jest problem, bo obudowa od dołu jest zabudowna, trzeba by dziurę ciąć :)
Taka to konstrukcja jest, dupowata :)
Ale jakby talerz w modelu 1200 GR2 kręcił się prosto, to bym chętnie kupił. Dlatego zapytałem o ten mdoel.
Ostatnio zmieniony 11 lut 2024, 22:25 przez barbarian, łącznie zmieniany 7 razy.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Technics SL-1200GR2

#17

Post autor: pawelgrab »

barbarian pisze:
11 lut 2024, 21:43
Przez ponad miesiąc była złożona na fejsbuku propozycja dla pana, wystarczyło napisać, nie odpowiedział pan mimo że pan tam zagląda.
odpowiadam
pawelgrab pisze:
04 gru 2023, 19:09
Gramofonik dalej prowokuje i Forum winyl.net rozsławia więc ze dwa zdania dopowiem:

Niestety nie skorzystam z zaproszenia gramofonika, jestem w tej kwestii zdecydowanie pamiętliwym i nieugiętym a w przypadku tego pana jest to dla mnie constans.
sorry jestem poza PolaNDIĄ :D
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
barbarian

Re: Technics SL-1200GR2

#18

Post autor: barbarian »

Niestety nie skorzystam z zaproszenia gramofonika, jestem w tej kwestii zdecydowanie pamiętliwym i nieugiętym a w przypadku tego pana jest to dla mnie constans.
Ok, panie Pawelgrab, jakoś będę musiał z tą pana nieugiętością i pamiętliwością żyć.
Nie mniej jednak jakby pan zmienił zdanie, to wie pan jak się ze mna skontaktować.
Załatwimy ta sprawę, z lat dawno minionych, ja będę miał czyste sumienie, a pan nie będzie stratny.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41667
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL-1200GR2

#19

Post autor: Wojtek »

No cóż, jebało zjebem od początku ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Technics SL-1200GR2

#20

Post autor: Bacek »

barbarian pisze:
11 lut 2024, 20:45
Niestety zakup jest możliwy tylko wysyłkowo, a odsyłanie i kupowanie następnego egzemplarza związane jest z bardzo dużym ryzykiem związanym z uszkodzeniem w czasie transportu, szczególnie że gramofon kosztuje prawie 10 tys.
Nie wiem o jakim ryzyku piszesz.
1. Opakowanie fabryczne przystosowane do transportu i wysyłek.
2. Ubezpieczenie przesyłki.
3. Przy zakupie zdalnym możesz oddać towar bez powodu więc Technics na temat talerzy może mówić co im się tam podoba.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1193
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Technics SL-1200GR2

#21

Post autor: Piterski »

Wojtek pisze:
11 lut 2024, 23:01
No cóż, jebało zjebem od początku ;)
Ja go chyba wyczuwam jakimś szóstym zmysłem :lol:

PS. A tak całkiem na marginesie, to jak bym miał kupić gramofon za 10000, po który można pojechać w kraju, nawet dość daleko, to bym to zrobił bo koszt takiej wycieczki jest znikomy w porównaniu z kosztem zakupu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ