Technics SL-2000 - buczenie!

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#16

Post autor: ziomus666 »

Kabel 2xcinch-2xcinch, na lini przedwzmacniacz=>wieża
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#17

Post autor: Wojtek »

No ale przecież napisałeś, że po bezpośrednim podłączeniu gramofonu po podgłośnieniu też buczy?

W związku z czym nie rozumiem jak doszedłeś do wniosku, że przewód między przedwzmacniaczem, a wieżą jest do wymiany.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#18

Post autor: ziomus666 »

Nieee. Napisałem
Podłączyłem bezpośrednio i buczenia nie ma
Nawet to zacytowałeś :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#19

Post autor: Wojtek »

Sory ziomus, ale stwierdzenie "buczenia nie ma", a "buczenia nie ma, aczkolwiek nie wiem czy to nie kwestia głośności: buczenie pojawia się powyżej pewnego stopnia głośności, a bez przedwzm było po prostu dużo ciszej..", jednak się różnią od siebie.

Jak już napisałem wcześniej, to że sygnał przy bezpośrednim połączeniu jest o wiele cichszy jest normalnym zjawiskiem.
Skoro buczenie nadal pojawia się po podgłośnieniu to dla mnie znaczy tyle, że problem nie zniknął.

Nie wiem na czym to polega, ale ostatnio doskwiera nas jakaś plaga problemów z uziemieniem gramofonu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#20

Post autor: ziomus666 »

No wiem że problem nie zniknął, dlatego próbuję go rozwiązać wymianą kabla :D Proponujesz wymieić kabel sygnałowy?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#21

Post autor: Wojtek »

Może jeszcze nie teraz. Już powiedziałem co proponuję.
Czytasz jak typowy "ziomuś"? :)
Wojtek pisze:Cóż, moim zdaniem problem leży po stronie okablowania gramofonu bądź wkładki. Zacznijmy od wkładki.
Upewnij się czy wszystko w koszyku jest wpięte jak należy.

W razie czego, jeśli nie będzie Ci się chciało bawić to jeśli gramofon został niedawno kupiony to wejdź w kontakt ze sprzedawcą.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Buczenie gramofonu!

#22

Post autor: restimek »

Gdy kupiłem swój gramofon też miałem problemy z uziemieniem. Przykręcałem kabel uziemiający do wzmacniacza - nie pomagało, do przedwzmacniacza - nie pomagało. Kombinowałem przyczepiając go do różnych metalowych przedmiotów z lepszym lub gorszym skutkiem jednak buczenie pozostawało (większe lub mniejsze ale jednak), wymieniłem kable z tych co dostałem razem z gramofonem na: gramofon - przedwzmacniacz - 0,5m prolink podwójnie ekranowany, przedwzmacniacz - wzmacniacz prolink 1,8m tez podwójnie ekranowany, efekt od razu lepszy. Uziemienie przykręcone do przedwzmacniacza - buczenia nie ma w ogóle. A jako ciekawostka, gdy uziemienia w ogóle nie podłączyłem buczenie było słychać dopiero gdy wzmacniacz był podgłośniony na max. Może "ziomuś" ma teraz też kable tak jak ja miałem "no name made by bazarek"?? Jeśli tak to również musi wymienić kabel - gramofon - przedwzmacniacz i to na jak najkrótszy najlepiej.....
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Technics SL-2000 - buczenie!

#23

Post autor: ziomus666 »

Nie pisałem bo byłem za granicą, a problem dalej nie rozwiązany :(

Wyżej trochę się źle wyraziłem więc sprostuję: po podłączeniu gramofonu bezpośrednio do wzmacniacza buczenia nie słyszę, ALE to nie znaczy że go nie ma, może być po prostu za cicho, poniżej progu głośności na którym buczenie normalnie się pojawia.
Wkładka jest dobrze podłączona, nawet ją "zresetowałem".

Postaram się wymienić kable gramofon-wzmacniacz, musiałbym tylko rozkręcić gramofon , bo inaczej tego nie zrobię.
Jest opcja, żeby była to wina przedwzmacniacza?
ODPOWIEDZ