Technics SL-2000 - buczenie!

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Technics SL-2000 - buczenie!

#1

Post autor: ziomus666 »

Mam problem!
Gramfon Technics SL 2000, wkładka audiotechnica. Gramofon buczy, im głośniej jest ustawiony tym buczenie jest głośniejsze, tak samo odłączony, z wyjętym ramieniem, odłączony od kontaktu. Brzęczenie słychać na słuchawkach oraz głośnikach. Brzęczenie było już wcześniej ale teraz chyba się powiększyło [chociaż nie jestem do końca pewien.]

Kombinuję od paru godzin z kablami i podłączeniami, na forach nie znalazłem satysfakcjonującego mnie rozwiązania dlatego bardzo proszę o pomoc! [bo nie wiem czy mam wymieniać wzmacniacz, na razie wszystko wskazuje na niego?]
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Re: Buczenie gramofonu!

#2

Post autor: Kusma »

ziomus666 pisze:Mam problem!
Gramfon Technics SL 2000, wkładka audiotechnica. Gramofon buczy, im głośniej jest ustawiony tym buczenie jest głośniejsze, tak samo odłączony, z wyjętym ramieniem, odłączony od kontaktu. Brzęczenie słychać na słuchawkach oraz głośnikach. Brzęczenie było już wcześniej ale teraz chyba się powiększyło [chociaż nie jestem do końca pewien.]

Kombinuję od paru godzin z kablami i podłączeniami, na forach nie znalazłem satysfakcjonującego mnie rozwiązania dlatego bardzo proszę o pomoc! [bo nie wiem czy mam wymieniać wzmacniacz, na razie wszystko wskazuje na niego?]
To "buczy" gramofon czy z glośnikow sie taki dźwiek wydobywa... i nie rozumiem jak może "buczec" cos odlaczone od "kontaktu" - cokolwiek odlaczyles bo nic nie rozumiem :think: - moze sasiad wierci obok... :D
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#3

Post autor: ziomus666 »

Sprzęt i głośniki działają dobrze, obsługują bez zarzutów podłączane komputer i odtwarzacz CD [oczywiście nie na raz, przekładam kabelki].

Buczenie rzeczywiście wydobywa się z głośników [może to trochę niefortunnie ująłem], ale kiedy podłączony jest gramofon z przedwzm.
Układ jest taki: gramofon[podłączony do kontaktu]=> kable =>przedwzmacniacz[podłączony do kontaktu] => kable => wieża Panasonica. I nawet jak odłączam gramofon z kontaktu to buczenie nie ustaje.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Buczenie gramofonu!

#4

Post autor: JacK »

Gdzie masz podłączone uziemienie gramofonu ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#5

Post autor: ziomus666 »

Do wieży, bez uziemienia rozlega się głośne brzęczenie, jak jest uziemiony to cichnie więc chyba wszystko jest w porządku?
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Buczenie gramofonu!

#6

Post autor: JacK »

Przedwzmacniacz masz z pinem uziemiającym ? Jeżeli tak tam zepnij uziemienie gramofonu.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#7

Post autor: ziomus666 »

No właśnie nie mam :(
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#8

Post autor: ziomus666 »

Zamówiłem nowy kabel, może pomoże, jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#9

Post autor: Wojtek »

Kusma pisze:To "buczy" gramofon czy z glośnikow sie taki dźwiek wydobywa... i nie rozumiem jak może "buczec" cos odlaczone od "kontaktu" - cokolwiek odlaczyles bo nic nie rozumiem :think: - moze sasiad wierci obok... :D
Ja też tej części nie zrozumiałem :)

ziomus666:
Podepnij kabelek uziemienia do przedwzmacniacza gramofonowego.
Jeśli przedwzmacniacz nie ma specjalnego bolca to odkręć jedną ze śrubek obudowy i na niej zamocuj przewód, a potem dokręć śrubkę.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#10

Post autor: ziomus666 »

Tak zrobiłem i buczenie nie ustaje

Ba w pewnym momencie złapało stację radiową :shock:

Czyli to wina przedwzm?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#11

Post autor: Wojtek »

A jak się sprawy mają jeśli ominiesz przedwzmacniacz?
W sensie że dla testu podpinasz gramofon bezpośrednio do wieży i uziemienie gramofonu zahaczasz o obudowę wieży?

Zakładam, że kable masz dobrze wpięte do przedwzmacniacza?
Swoją drogą, jaki to przedwzmacniacz gramofonowy?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#12

Post autor: ziomus666 »

Podłączyłem bezpośrednio i buczenia nie ma, aczkolwiek nie wiem czy to nie kwestia głośności: buczenie pojawia się powyżej pewnego stopnia głośności, a bez przedwzm było po prostu dużo ciszej..
Wszystko poprawnie podłączone. Przedwzmacniacz nie sprawiał wcześniej żadnych problemów, jest to ten piękny noname: http://archiwumallegro.pl/przedwzmacnia ... 02705.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#13

Post autor: Wojtek »

ziomus666 pisze:Podłączyłem bezpośrednio i buczenia nie ma, aczkolwiek nie wiem czy to nie kwestia głośności: buczenie pojawia się powyżej pewnego stopnia głośności, a bez przedwzm było po prostu dużo ciszej..
To normalne zjawisko, które wynika z różnicy poziomu napięcia sygnałów (sygnał z przedwzmacniacza jest kilkunastokrotnie mocniejszy od bezpośredniego sygnału z gramofonu). Jednakże tak czy siak buczenia nie powinno być.
ziomus666 pisze:jest to ten piękny noname
Analogis to nie do końca noname :)


Cóż, moim zdaniem problem leży po stronie okablowania gramofonu bądź wkładki. Zacznijmy od wkładki.
Upewnij się czy wszystko w koszyku jest wpięte jak należy.

A tak w ogóle to próbowałeś już puścić jakąś płytę i posłuchać muzyki?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ziomus666
Posty: 21
Rejestracja: 07 gru 2010, 19:05

Buczenie gramofonu!

#14

Post autor: ziomus666 »

No fakt, nie zauważyłem marki Analogis :oops:

Wszystko jest wpięte dobrze, sprawdzałem kilkadziesiąt razy. Też mi się wydało że to wina kabli, więc
Zamówiłem nowy kabel, może pomoże
, dzięki podpięciu gramofonu bezpośrednio [czemu nie wpadłem na to wczesniej :D ] utwierdziłem się w tym przekonaniu.

Płyty puszczałem i właśnie wnerwiało mnie to buczenie! Ale czy jest muzyka czy gramofon jest wyłączony to buczenie trwa..

Na razie chyba nic nie zrobię, napiszę najwyżej jak już odbiorę kabel, dzięki wielkie za pomoc
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Buczenie gramofonu!

#15

Post autor: Wojtek »

Ale w sumie to jaki nowy kabel zamówiłeś? Planujesz wymienić kabel sygnałowy gramofonu czy jak?
Jeśli przy okazji nie zajmiesz się przewodem uziemiającym to raczej na nic się to nie zda :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ