Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41693
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#16

Post autor: Wojtek »

Aloo0 pisze:
27 kwie 2018, 10:49
Problem jest na stykach Ramie-Headshell
A to nie jest przewód wewnątrz ramienia właśnie? Bo nie rozumiem :)

Mamy styk wkładka-headshell, potem już mamy połączenie headshell-ramię (piny i gniazda), a dalej już przewody ramię-płytka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 845
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#17

Post autor: BRob »

Jeżeli połączenia gniazdo headshella z płytką do której łączone są przewody RCA działa, to może wskazywać na zablokowanie któregoś bolca. Sprawdzając np miernikiem połączenie będzie, bo sięgniemy końcówką przewodu miernika do pinu, a pin z headshella może nie sięgać.
Czyli mamy sytuację ,w której wszystko po kolei działa a w całości nie. :)
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#18

Post autor: songo »

Aloo0 pisze:
27 kwie 2018, 00:19
BRob pisze:
26 kwie 2018, 23:38
Jeszcze może być problem na styku headshella z ramieniem, może jeden z pinów jest zaśniedziały lub się przyblokował.
I to jest to ! :clap: Dzieki :D
Pasjonujące śledztwo! Czyta się jak klasykę kryminału. :)
Aloo0 pisze:
27 kwie 2018, 00:19
Pomysly jak usunąć taką usterkę ? Headshell jest nowy, a sprężynki przy stykach w ramieniu pracują.
A jak poruszasz/dociśniesz headshell do ramienia, to pojawia się przejście? Na początek lekko podrap czymś ostrzejszym styki w ramieniu i headshellu (wiem, że nowy, ale nie zaszkodzi). Może coś tam zaśniedziało?

EDIT: Nie zaszkodzi też psiknięcie preparatem Kontakt 60 lub podobnym.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15222
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#19

Post autor: darkman »

songo pisze:
27 kwie 2018, 11:49
Pasjonujące śledztwo! Czyta się jak klasykę kryminału. :)
Tak! Na początku burza. A potem napięcie cały czas rośnie. Zwłaszcza, że odpowiedź padła już w drugim poście tematu. Choć przestępca zeznał, że wszystko sprawdził to okazało się, że chciał wprowadzić w błąd organa śledcze.
Będzie obostrzenie kary!
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#20

Post autor: songo »

darkman pisze:
27 kwie 2018, 14:24
songo pisze:
27 kwie 2018, 11:49
Pasjonujące śledztwo! Czyta się jak klasykę kryminału. :)
Tak! Na początku burza. A potem napięcie cały czas rośnie. Zwłaszcza, że odpowiedź padła już w drugim poście tematu. Choć przestępca zeznał, że wszystko sprawdził to okazało się, że chciał wprowadzić w błąd organa śledcze.
Będzie obostrzenie kary!
:) Tak jest. Śledztwo ma charakter rozwojowy, przewidywane są kolejne aresztowania. :)

EDIT: a żeby nie było OT. Headshell nówka-sztuka, ale różnie to bywa z tą współczesną produkcją. Może któryś pin lekko cofnięty i to już leciwemu 1200 nie pasuje? Jednak, jak rozumiem, skrupulatna kontrola wizualna nie wykryła niedociągnięć na tym odcinku.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15222
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#21

Post autor: darkman »

Dokładnie. Może być i tak. Zdarzało się wyciąganie pinów z generatora ze względu na bardzo słabe osadzenie i wadliwą obudowę.
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 845
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#22

Post autor: BRob »

Aloo0 pisze:
26 kwie 2018, 21:44
Kilka tygodni temu, dostałem od znajomego w prezencie, gramofon Technics SL1200 mk2,
O czym Wy tu gadacie, przecież to klasyczna bajka, nie żaden kryminał.
Usterki w gramofonach to codzienność, ale rozdawanie SL 1200 w prezencie, to się nie zdarza.

:-)
Wojtek pisze:
27 kwie 2018, 11:03
Aloo0 pisze:
27 kwie 2018, 10:49
Problem jest na stykach Ramie-Headshell
A to nie jest przewód wewnątrz ramienia właśnie? Bo nie rozumiem :)

Mamy styk wkładka-headshell, potem już mamy połączenie headshell-ramię (piny i gniazda), a dalej już przewody ramię-płytka :)
Wojtku, wg mnie wygląda to tak:

Wkładka -> wtyk headshella jest ok.
gniazdo headshella -> końcówki kabelków ramienia (łączące się na płytce z kanlem RCA) też jest ok.


Nie łączy jeden (być może dwa, ale na pewno jeden) pin w gnieździe ramienia, czyli mamy dwa sprawne elementy i problem na ich styku.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4605
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#23

Post autor: zelazny »

Aż strach się udzielać. Jeszcze i ja do paki pójdę. :lol:
Aloo0
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2018, 21:15

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#24

Post autor: Aloo0 »

BRob pisze:
27 kwie 2018, 16:45

O czym Wy tu gadacie, przecież to klasyczna bajka, nie żaden kryminał.
Usterki w gramofonach to codzienność, ale rozdawanie SL 1200 w prezencie, to się nie zdarza.

:-)
Najczystsza prawda. Bo widzisz, nie był oddawany „legendarny Technics SL1200” tylko „leży tu w kartonie jakiś gramofon”, w dodatku nie kompletny. Jak wpadł w moje ręce to brakowało, wkładki, heada, maty, nóżki i pokrywy. Dla mnie to zdaje&€#ty prezent nad którym trzeba popracować, dla kumpla to kawałek złomu, bo on używa w domu głośnika na bluetooth i spotify... wszystko kwestią perspektywy
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#25

Post autor: songo »

Aloo0 pisze:
27 kwie 2018, 23:32
BRob pisze:
27 kwie 2018, 16:45

O czym Wy tu gadacie, przecież to klasyczna bajka, nie żaden kryminał.
Usterki w gramofonach to codzienność, ale rozdawanie SL 1200 w prezencie, to się nie zdarza.

:-)
Najczystsza prawda. Bo widzisz, nie był oddawany „legendarny Technics SL1200” tylko „leży tu w kartonie jakiś gramofon”, w dodatku nie kompletny. Jak wpadł w moje ręce to brakowało, wkładki, heada, maty, nóżki i pokrywy. Dla mnie to zdaje&€#ty prezent nad którym trzeba popracować, dla kumpla to kawałek złomu, bo on używa w domu głośnika na bluetooth i spotify... wszystko kwestią perspektywy
Sam zapewne wiesz, że tu jednak wszyscy mają tę perspektywę nieco zaburzoną… Znalazł się 1200 w piwnicy i jest temat na dwie strony. A gdyby w kartonie był jakiś Universal, to by do biednego wątku pies z kulawą nogą nie zajrzał. :)

Żarty na bok. Udało się w końcu ten kanał zmusić do gadania? Forumowi śledczy mieli rację co do przyczyny?
Aloo0
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2018, 21:15

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#26

Post autor: Aloo0 »

Nie udało mi się tego zrobić z braku czasu, w weekendy pracuje i nie bardzo mam czas (choć bym bardzo chciał). Jedyne co zrobiłem to sprawdziłem i upewniłem się ze headshell nie styka z ramieniem. W niedziele, podrapie styki, pogłaszczę, pomiziam, zobaczymy co z tego wyjdzie. Obawiam się tylko czy to nie efekt oszczędności na Headshellu, bo kupiłem ANALOGIS. Może to był błąd i trzeba było brać oryginalna Technicsa... okaże się.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41693
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#27

Post autor: Wojtek »

Aloo0 pisze:
28 kwie 2018, 00:49
Może to był błąd i trzeba było brać oryginalna Technicsa... okaże się.
Dzisiaj niestety nie jest to już takie proste, a przynajmniej finansowo droższe niż kiedyś.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BRob
Posty: 845
Rejestracja: 08 lip 2013, 23:09
Gramofon: SL 1710
Lokalizacja: Ząbki WWL

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#28

Post autor: BRob »

Aloo0 pisze:
27 kwie 2018, 23:32
Jak wpadł w moje ręce to brakowało, wkładki, heada, maty, nóżki i pokrywy.
Na szczęście do SL 1200 można wszystko dokupić. Tanio pewnie nie będzie, bo szaleństwo cenowe trwa, ale biorąc pod uwagę fakt, że dostałeś go w prezencie pozwala spojrzeć na koszty trochę inaczej.
:-)
Aloo0
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2018, 21:15

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#29

Post autor: Aloo0 »

Tak więc Panństwo mili, wątek zakończony. Po przeczyszczeniu styków w ramieniu i drapnięciu styków w Headshell'u gramofon robi swoje. I to jak robi... :D dziękuje wszystkim za rady i pomoc, jesteście wspaniali. Mój pirat-kuternoga z drewnianą nogą jest gotów do dawania radości uszom :D
Załączniki
IMG_1166.JPG
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Technics SL1200 mk2 Nie gra jeden kanał

#30

Post autor: songo »

Aloo0 pisze:
29 kwie 2018, 16:36
Tak więc Panństwo mili, wątek zakończony. Po przeczyszczeniu styków w ramieniu i drapnięciu styków w Headshell'u gramofon robi swoje. I to jak robi... :D dziękuje wszystkim za rady i pomoc, jesteście wspaniali.
Fajnie, że się udało! :) Jeszcze popatrz na niego krytycznym okiem, czy nie wymaga jakiejś dodatkowej konserwacji, smarowania etc. Nawet 1200 ma prawo nie trzymać obrotów po paru latach spędzonych w piwnicy wśród ogórków. :)
Aloo0 pisze:
29 kwie 2018, 16:36
Mój pirat-kuternoga z drewnianą nogą jest gotów do dawania radości uszom :D
Bardzo audiofilsko wygląda z tą nóżką. Będą jeszcze pieniądze z tego patentu. :)
ODPOWIEDZ