Technics SL-B3 start/stop problem

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Technics i National Panasonic
ODPOWIEDZ
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Technics SL-B3 start/stop problem

#1

Post autor: rzeptone »

Witam. Dziś wystąpiła awaria w moim gramofonie. Po wciśnięciu przycisku start/stop ramię się podniosło i wróciło na swoją startową pozycję lecz nie opadło, talerz kręci się cały czas:/ Czy ktoś miał podobny problem w tym modelu albo innym Technics'a ?
Załączniki
DSC_0092.JPG
DSC_0091.JPG
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
Awatar użytkownika
qbus
Posty: 80
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:30
Gramofon: Technics SL-1610 mk2

Re: Technics SL-B3 start/stop problem

#2

Post autor: qbus »

Mialem ten gramofon. Otwieralem go kiedyś, bo po naciśnięciu przycisku Stop od czasu do czasu przed podniesieniem ramienia przeskakiwała płyta (winne było takie plastikowe kółko przy mocowaniu talerza, w którym zrobiła się dodatkowa wyrwa, w którą wpadała zapadka od mechanizmu powrotu ramienia). Ale do rzeczy - gramofon ten cały mechanizm start stop ma mechaniczny, przypuszczam, że coś się stało z jakimś elementem przy ramieniu. Możesz spróbować go rozebrać i zobaczyć, być może będzie widać na pierwszy rzut oka winnego.
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Re: Technics SL-B3 start/stop problem

#3

Post autor: rzeptone »

Dobrałem się wczoraj do środka gramofonu i chyba główna przyczyna awarii została zlokalizowana. Pękło małe koło zębate. Skleiłem je i dziś spróbuję wsadzić z powrotem do środka i zobaczymy czy coś to da :)
Qbus.. Pytanie czy trzpień da rade jakoś rozkręcić czy trzeba te kółko wciskać na siłę?
Po ponownym przejrzeniu wątków na forum związanych z tym modelem widzę że jest dosyć częsta usterka.
Załączniki
DSC_0095.JPG
DSC_0094.JPG
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
Awatar użytkownika
qbus
Posty: 80
Rejestracja: 02 wrz 2014, 16:30
Gramofon: Technics SL-1610 mk2

Re: Technics SL-B3 start/stop problem

#4

Post autor: qbus »

Tak daleko nie dotarłem, u mnie wystarczyło podpiłować to plastikowe kółko.
rzeptone
Posty: 97
Rejestracja: 21 paź 2016, 19:58
Gramofon: Technics SL-5310

Re: Technics SL-B3 start/stop problem

#5

Post autor: rzeptone »

Wydrukowałem te kółko zębate na drukarce 3d i włożyłem na siłę, niestety nie wytrzymało ale spełnia swoje zadanie i automatyka działa :)
Załączniki
DSC_0112.JPG
Do Watcha Wanna :eusa-violin:
ODPOWIEDZ