Dual 435 - skacząca głośność

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
KowalPL
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:22

Dual 435 - skacząca głośność

#1

Post autor: KowalPL »

Jako, że to pierwszy post na tym forum, to chciałbym się przywitać i podziękować za mase pożytecznych informacji jakimi się dzielicie.

Postanowiłem zacząć swoją przygodę z winylami i dzięki informacjom z forum zdecydowałem się na Duala 435. Gramofon po dostawie wydaje się być mechanicznie sprawny. Jako, że nie mam jeszcze skompletowanego sprzętu do końca, to celem testu podłączyłem gramofon do zwykłem mini wieży. Oczywiście dźwięk jest bardzo cichy, ale to rozumiem, że przez brak preampa.

Co bardziej mnie zastanawia to to, że dźwięk co kilka sekund zmienia swoją głośność, czy to może być powodowane również brakiem przedwzmacniacza, czy może jednak, ktoś grzebał przy kablach i się do końca nie postarał? Przewody wychodzące z gramofonu mają końcówki RCA. Uziemienie jest obecnie niepodłączone.

Z góry dziękuję za wszelkie porady :)
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Dual 435 - skacząca głośność

#2

Post autor: Ramirez »

KowalPL pisze:Uziemienie jest obecnie niepodłączone
A więc po pierwsze podłącz uziemienie i sprawdź.
KowalPL
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:22

Re: Dual 435 - skacząca głośność

#3

Post autor: KowalPL »

Po podłaczeniu uziemienia co prawda nie ma buczenia, ale glosnosc wciaz "faluje".
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Dual 435 - skacząca głośność

#4

Post autor: chudy_b »

Kup przedwzmacniacz. I tak musisz to zrobić. Trudno wyrokować co się dzieje przy błędnym podłączeniu. Być może szukasz problemu tam gdzie go nie ma.
ODPOWIEDZ