Dual 510 - zmiana

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
greglow
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2014, 09:51

Dual 510 - zmiana

#1

Post autor: greglow »

Witam wszystkich

Stanąłem na rozdrożu jeśli chodzi o przygodę z winylami... Posiadam ciekawy sprzęt Dual KA260 z wbudowanym Dualem 510. System to oryginalny SHURE z oryginalną wkładką i igłą w bardzo dobrym stanie. Sam gramofon jest w dobrym stanie technicznym i gra rewelacyjnie ale...
Niestety sprzęt ten jest dosyć duży i otrzymałem od połowicy nakaz pozbycia się go. Mam do wyboru dwa wyjścia:
1. sprzedać sprzęt w całości i kupić normalnowymiarowy gramofon
2. kupić jakiegoś taniego duala z pasującą obudową (np 506) i przełożyć bebechy a resztę sprzedać za grosze...
ad 1. pojawia się pytanie co kupić - dual 510 z moją wkładką to całkiem fajny sprzęt czym go zastąpić? pojawiły się ostatnio na allegro akai 206c wyglądają nieźle
ad 2. jak doprowadzone jest zasilanie w dual-u 510? - z instrukcji wynika że silnik jest połączony z transformatorem więc wystarczy podłączyć inny kabel - a może się mylę?
Co doradzicie?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41666
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 510 - zmiana

#2

Post autor: Wojtek »

greglow pisze:System to oryginalny SHURE z oryginalną wkładką
System = wkładka, a więc... "oryginalna wkładka z oryginalną wkładką"? :roll:
greglow pisze:i igłą w bardzo dobrym stanie
Zmieniałeś kiedyś? :)

Punkt pierwszy to lepsza opcja, ale na pytanie "co kupić" odpowiemy w dziale zakupowym, jak już określisz budżet :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
greglow
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2014, 09:51

Re: Dual 510 - zmiana

#3

Post autor: greglow »

Ok rozumiem, mam zamontowaną wkładkę i igłę Shure (M95G-LM). Gra bez trzasków, trąbki jak i basy odtwarza bez zająknięcia i trzeszczenia więc wychodzę z założenia że są w pełni sprawne. Porównywałem tylko z nową MF101 na Danielu...
Co do ceny hehe, to: budżet kupna = budżet sprzedaży +/- parę dych...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41666
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 510 - zmiana

#4

Post autor: Wojtek »

Czyli igła jest stara i raczej do wymiany :) Jak nie masz doświadczenia to nawet nie próbuj oceniać na słuch żywot igły :)
Jednak skoro chcesz go sprzedać to możesz to zostawić w gestii nabywcy.
greglow pisze:Co do ceny hehe, to: budżet kupna = budżet sprzedaży +/- parę dych...
Jeśli mamy być poważni to przecież nikt nie będzie zgadywał za ile uda Ci się sprzedać to co masz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
greglow
Posty: 7
Rejestracja: 04 gru 2014, 09:51

Re: Dual 510 - zmiana

#5

Post autor: greglow »

No ok, myślałem że igłę wymienia się dopiero jak po niej słychać że nie daje rady, z drugiej strony sam wiek chyba nie do końca świadczy o zużyciu. Dual 510 w dobrym stanie kosztuje do 500zł, ja za swój może dostanę 450zł (a w zamian np. AKAI). Dlatego pisałem o tym żeby wstawić go do jakiejś innej obudowy a pozostałości sprzedać za 150...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41666
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 510 - zmiana

#6

Post autor: Wojtek »

greglow pisze:z drugiej strony sam wiek chyba nie do końca świadczy o zużyciu
Mówisz że założyłbyś na auto 40-letnie opony, bo bieżnik jeszcze wygląda OK? :morda:

Zasada jest prosta. Nie warto ryzykować powolne niszczenie płyt kiedy nie mamy pojęcia jaki jest przebieg igły ;)

W sumie to możesz spróbować z opcją nr 2 o ile czujesz się na siłach i dostaniesz w miarę tanio "dawcę" pudła.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ