Gramofon Dual 1214

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
safix
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:48

Gramofon Dual 1214

#1

Post autor: safix »

Witam specjalistów od Duali mam takie pytanie - mam taki problem ramię gramofonu w ustawieniach na płytę SINGIEL nie potrafi idealnie trafić na początek płyty i potrafi spadać ,reszta funkcji działa bez zarzutu,mam serwisów-kę ale u mnie z niemieckim krucho , a może jest jakaś śruba regulacyjna,tak mało brakuje do 100% pełni szczęścia mego DUALA .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41668
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Dual 1214

#2

Post autor: Wojtek »

Jak najbardziej w Twoim Dualu jest śrubka regulująca punkt autostartu.
Znajduje się ona nad przełącznikiem rozmiaru płyty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
safix
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:48

Re: Gramofon Dual 1214

#3

Post autor: safix »

Wojtek dzięki wszystko działa :) pozdrawiam ale mam jeszcze pytanie z innej beczki po trzydziestu latach przerwy w winylach postanowiłem wrócić do tego zacnego hobby tym bardziej że płyty nigdy nie zostały skasowane i czekały na powrót syna marnotrawnego ale wracając do tematu na początek kupiłem w bardzo dobrym stanie Duala 1214 czy ten model powinien posiadać tag zwaną zmieniarkę do singli ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41668
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Gramofon Dual 1214

#4

Post autor: Wojtek »

Nie, nie powinien. Szpindel na single nie stanowił standardowego wyposażenia zmieniarek Duala, ale był dostępny jako akcesoria.
Dzisiaj jest to dość rzadko występująca i nietania rzecz, ale do znalezienia ;) Szukaj części Dual AS 12.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
safix
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:48

Gramofon Dual 1214

#5

Post autor: safix »

Nawet znalazłem na Allegro, no cena faktycznie ciekawa :( ale do zdobycia ,proszę mi powiedzieć jeszcze w serwisówce wymienione są smary np.SHELL ALVANIA RL 2 , Super Visco-static. 10W/30 ale to stare czasy ,a jakie używacie zamienniki ?
Awatar użytkownika
safix
Posty: 16
Rejestracja: 04 sty 2015, 16:48

Gramofon Dual 1214

#6

Post autor: safix »

ODPOWIEDZ