Dual 621 - byłżebym zepsuł?

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
qba43
Posty: 17
Rejestracja: 31 sty 2014, 12:55

Re: Dual 621 - byłżebym zepsuł?

#46

Post autor: qba43 »

Kręcenie śrubką nr.17 przesuwa w stronę ramienia metalowy element wchodzący pod czarny podłużny element, po czym dalsze kręcenie śrubką powoduje cofnięcie się tego metalowego elementu do pozycji wyjściowej. Poniższy obrazek może bardziej to zobrazuje choć nie jest dzieło wybitnego artysty :P
Załączniki
dual srodek.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 621 - byłżebym zepsuł?

#47

Post autor: Wojtek »

Czyli... powinno działać... ale nie działa? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
qba43
Posty: 17
Rejestracja: 31 sty 2014, 12:55

Re: Dual 621 - byłżebym zepsuł?

#48

Post autor: qba43 »

Taaaaa działa...ramię ustawiło się na 12" ale tylko przy obrotach 33 z kolei przy 45 ustawia się w 3/4 talerza i nie chce się przesunąć
Nie wiem czy problem nie jest powiązany z ustawieniem ramienia, bo nie ukrywam że od kiedy pokręciłem śrubka nr 9 to wypoziomowanie ramienia jest praktycznie dla mnie nie możliwe...
Powoli zaczynam mieć dosyć gramofonu i zastanawiam się czy nie poszukać jakiegoś speca w Katowicach który za sensowną kasę by naprawił to co popsułem...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 621 - byłżebym zepsuł?

#49

Post autor: Wojtek »

qba43 pisze:Taaaaa działa...ramię ustawiło się na 12" ale tylko przy obrotach 33 z kolei przy 45 ustawia się w 3/4 talerza i nie chce się przesunąć
To normalne. Automatyka w Dualach działa na sztywnych zasadach co do rozmiarów płyt. Założenie było takie, że jak użytkownik zmienia prędkość obrotową na 45 RPM to chce sobie zapuścić mały singiel ;)
Dlatego też w nowszych Dualach zrezygnowano z przełącznika wyboru rozmiaru płyty. Jeśli dobrze pamiętam to ostatnim modelem w którym mogliśmy taką funkcję uświadczyć był 1229.
qba43 pisze:Nie wiem czy problem nie jest powiązany z ustawieniem ramienia, bo nie ukrywam że od kiedy pokręciłem śrubka nr 9 to wypoziomowanie ramienia jest praktycznie dla mnie nie możliwe...
A co się dzieje?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ