DUAL CS 505-1 - szum na jednym kanale

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

DUAL CS 505-1 - szum na jednym kanale

#1

Post autor: trotsky »

Witam,

nie wiem czy pisze w dobrym dziale, jesli nie to popropsze o przeniesienie tematu.

A wiec nabylem gramofon Dual CS 505-1.
Jesli chodzi o stan to jak na wiek oceniam na perfekcyjny. No za wyjatkiem brakujacej jednej srubki tej co sie wykreca do transportu. Poza tym, niemalze zadnej ryski.
W momencie podlaczenie gramofonu do wejscia phono we wzmacniaczu jak odtwrzam plyte to dzwiek jest jakby z jednego glosnika a z drugiego glosnika jest jakby szum. Myslalem, ze jest to moze problem z moim wejsciem phono, bo wzmacniacz wiekowy, wiec zakupilem przedwzmacniacz i podlaczylem do innego wejscia audio, ale efekt jest ten sam :-(
Teraz nastepujaca sprawa, jak gra muzyka i dzwiek idzie z jednego glosnika a z drugiego jest szum, w momencie kiedy lekko dotkne ramienia(cartridge, czy jak to sie jeszcze nazywa, tam gdzie mozna manualnie podniesc ramie) to dzwiek sie pojawia i w drugim glosniku i wydaje sie byc wszystko dobrze. W momecie kiedy odejmuje palec, znow szum z jednego glosnika.
Czy jest to problem z igla i potrzebuje nowa, czy moze raczej jest to efekt zlego wywazenia badz ustawienia ramienia?
Prosze o wyrozumialosc jako, ze jestem "swiezy" jesli chodzi o gramofony.

Dziekuje z gory za jakiekolwiek podpowiedzi.
Trotsky
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: DUAL CS 505-1

#2

Post autor: Bacek »

trotsky pisze: No za wyjatkiem brakujacej jednej srubki tej co sie wykreca do transportu.
Też mi się wydawało że powinny być trzy bo miejsce dla nich jest ale Dual montował tylko dwie.

Co do problemu to raczej nie ustawienie tylko elektryka, wkładka albo przewody.
Na początek zamień chinche mijscami w pre, jak sytuacja się odwróci to problem po stronei gramofonu, jak nie to pre lub wzmacniacz.
Potem miernik w rękę i sprawdź czy są przejścia od pinów na wkładce do chinchy, potem czy nie ma zwarć pomiędzy pinami.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

DUAL CS 505-1

#3

Post autor: trotsky »

Bacek,

dzieki, musze sie zaopatrzec w miernik wiec.
Co do srubek, jesli jest jak mowisz, to trafil mi sie, calkiem niezly egzemplarz wiec jesli tej srubki nie brakuje nawet ;-)

Co do chinche to zamienialem je miejscami, i wtedy szum zamienial sie miejscami takze, tudzien nie lecial z lewego tylko z prawego glosnika.

Nigdy nie rozbieralem wkladki ani nie zmienialem igly ani nic takiego, wiec mam nadzieje,ze moje "zgrabne" palce nie popsuja niczego. A czy moge wypiac te wszystkie kabelki z wkladki i wpiac je na nowo? Czy musze do tego zejmowac cala wkladke, czy moge to zrobic tak jak jest na ramieniu gotowe do grania?
Przepraszam za pytania, ale jak mowiolem, nie robilem tego nigdy,..

Dzieki raz jeszcze za informacje.
Trotsky
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: DUAL CS 505-1

#4

Post autor: Bacek »

Na pewno nie możesz do tego użyć starego miernika analogowego bo wkładka powie pass. A na cyfrowym ustawiasz najniższą wielkość pomiaru rezystancji albo taką która już obejmuje rezystancję cewki wkładki i powinno być ok. W każdym razie ja nie słyszałem o przypadku spalenia wkładki miernikiem cyfrowym i mnie też się nie udało tego dokonać. Więc w teorii możesz mierzyć bez ściągania wkładki.
Może by być też tak że ktoś po odłączał przewody przy wkładce i połączył je w nieodpowiednie piny więc to tez można sprawdzić

Elektrycznie na początek sprawdzał bym to tak że jedna elektroda miernika do któregoś pina wkłądki a druga do odpowiednej czesci chincha. Powinno być takż w jednym wypadku masz zwarcie, na tym samym chinchu na drugiej elektrodzie coś pokazuje na mierniku a drugi chinch kompletnie rozwarty dna obydwu elektrodach.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 13:04 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

DUAL CS 505-1

#5

Post autor: trotsky »

Bacek,

dzieki wielkie. Zamawiam miernik no i bede kombinowal, no i napewno dam znac czy sie cos udalo naprawic.
Pzdr
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

DUAL CS 505-1

#6

Post autor: trotsky »

A mam jeszcze pytanie,
patrzac na moj adapter, to nie mam na ramieniu tego ciezarka na koncu. Czy to normalne?
Nie mam jeszcze miernika wiec pomyslalem, ze sprobuje moze wyregulowac ciezar docisku, no ale gdzie nie spojrze na instrukcje to wszedzie jest tak, ze trzeba balans zrobic tym ciezarkiem, pozniej tym pokretlem na boku, a nastepnie anti skating. Z ani skatingiem nie mam pojecia o co chodzi i jak ustawic.
Jesli mam Igle DN237 to jaki antiskating powinienem ustawic?
Dziekuje z gory.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

DUAL CS 505-1

#7

Post autor: zbyszek1982 »

trotsky pisze:A mam jeszcze pytanie,
patrzac na moj adapter, to nie mam na ramieniu tego ciezarka na koncu. Czy to normalne?

No nie żartuj. Nie, to nie jest normalne. Ramię bez przeciwwagi jest wybrakowane. Najlepiej oddaj ten gramofon sprzedawcy.
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

Re: DUAL CS 505-1

#8

Post autor: trotsky »

zbyszek1982 pisze:
trotsky pisze:A mam jeszcze pytanie,
patrzac na moj adapter, to nie mam na ramieniu tego ciezarka na koncu. Czy to normalne?

No nie żartuj. Nie, to nie jest normalne. Ramię bez przeciwwagi jest wybrakowane. Najlepiej oddaj ten gramofon sprzedawcy.
No dobra, a jakas inna opcja aby dokupic ta koncowke z ciezarkiem? wydaje mi sie, ze problem opisany powyzej moze byc z powodu zbyt duzego nacisku.
A wlasnie jak moglbym to naprawic, dodac ten counterbalance czy trzebaby wymienic cale ramie? czy w ogole jest to mozliwe?
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

DUAL CS 505-1

#9

Post autor: zbyszek1982 »

Skoro ktoś Ci sprzedał wybrakowany gramofon jako pełnowartościowy, to mu go oddaj i niech Ci zwróci pieniądze. Po co sobie dupę zawracać szukaniem pasującej przeciwwagi. Nawet jak znajdziesz, to nie kupisz jej za pięć złotych.
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

DUAL CS 505-1

#10

Post autor: trotsky »

no niby tak, ale juz mniejsza z tym, ze nie za 5 zl, wiem, ze juz lipa ale mleko rozlane, wszystko inne super, a juz najwyzej dokupilbym ta przeciwwage, czy da sie w ogole to dokupic???
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: DUAL CS 505-1

#11

Post autor: Bacek »

Przeszukaj jeszcze raz dokłądnie paczkę, przeciwwagę powinno się zdejmować do transportu, może gdzieś Ci się w papiurzach zaplątała.
Z powodu aż takiego nacisku to wiele można popsuć zaczynając od płyty. bez wyregulowana siły nacisku nie ma nawet co podchodzić do odtwarzania płyty. Więc brak na pewno możesz reklamować bo raczej na portalach ciężko Ci będzie to dokupić. Testowo możesz dokleić coś na tyle ramienia tak żeby ramię balansowało w pozycji poziomej (po odpięciu blokady) a właściwy nacisk ustawić pokrętłem nr 3 (zerknij w instrukcję). Ne wiem jaką tam masz wkładkę czy oryginał czy coś innego ale jakieś 1,5-1,7g testowo możesz ustawić i sprawdzać. Tylko ta tymczasowa przeciwwaga nie może przemieszczać w żadną stronę w trakcie pracy.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

DUAL CS 505-1

#12

Post autor: zbyszek1982 »

Bacek pisze:Przeszukaj jeszcze raz dokłądnie paczkę, przeciwwagę powinno się zdejmować do transportu, może gdzieś Ci się w papiurzach zaplątała.
Oby.
A jak nie, to zapytaj kolegi Robert RS, on ma dużo różnych części.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: DUAL CS 505-1

#13

Post autor: Bacek »

A ebay pewnie da się coś dosztukować ale tanio to raczej nie bedzie.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... t&_sacat=0
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
trotsky
Posty: 21
Rejestracja: 04 gru 2014, 15:13

DUAL CS 505-1

#14

Post autor: trotsky »

dzieki wielkie za podpowiedzi. A jednak nie taki idealny ten gramofon...
No nic, ... a czy kazdy counterbalance jest montowany na osobnym uchwycie, czy uchwyt na ktorym sie montuje jest zintegrowana czescia calego ramienia?
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2604
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: DUAL CS 505-1

#15

Post autor: Bacek »

trotsky pisze:dzieki wielkie za podpowiedzi. A jednak nie taki idealny ten gramofon...
No nic, ... a czy kazdy counterbalance jest montowany na osobnym uchwycie, czy uchwyt na ktorym sie montuje jest zintegrowana czescia calego ramienia?
Zależy od ramienia i gramofonu. Ściągnij sobie instrukcję serwisową z vinylengine. Tam wszystko powinno byc. W tym modelu przeiwwaga chyna powinna być z dziórką
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ