Dual 505-3 - problem techniczny.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
pneumokok
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2012, 11:23

Dual 505-3 - problem techniczny.

#1

Post autor: pneumokok »

Posiadam duala 505 3 i mam z nim jeden, wielki zasadniczy problem: gdy rozpoczynam słuchanie gramofon odtwarza dźwięk jedynie przez parę sekund, a później słyszalny jest cichy "cyk" i uruchamia się pętle ostatniego dźwięku i tak już właściwie do końca, aż sam nie popchnę ramienia czy nie przestawię igły na inny fragment płyty.

Miałem parę teorii na ten temat ale każda była bez owocna, zapewne w najbliższych dniach udam się do serwisu i oddam to w ręce fachowcy ale prędzej chciałem zapytać was co o tym sądzicie bo może jest to kwestia ustawienia nacisku ramienia.

proszę o pomoc winylomani. ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 505-3 - problem techniczny.

#2

Post autor: Wojtek »

Taka uwaga edukacyjna na przyszłość:
Masz problem z gramofonem - piszesz w dziale "Gramofony", a nie "Ogólne"
Wiesz jak się nazywa twój gramofon - piszesz nazwę w tytule tematu, a nie tylko "problem techniczny" (bo takich mamy co niemiara :P)

A teraz już bardziej na temat:
pneumokok pisze:Posiadam duala 505 3 i mam z nim jeden, wielki zasadniczy problem: gdy rozpoczynam słuchanie gramofon odtwarza dźwięk jedynie przez parę sekund, a później słyszalny jest cichy "cyk" i uruchamia się pętle ostatniego dźwięku i tak już właściwie do końca, aż sam nie popchnę ramienia czy nie przestawię igły na inny fragment płyty.
Jaką masz wkładkę na gramofonie i czy w ogóle kalibrowałeś ramię? :)
pneumokok pisze:Miałem parę teorii na ten temat ale każda była bez owocna
Pochwal się. Będziemy wiedzieli o co nie pytać.
pneumokok pisze:zapewne w najbliższych dniach udam się do serwisu i oddam to w ręce fachowcy
Jakiego? :)
pneumokok pisze:ale prędzej chciałem zapytać was co o tym sądzicie bo może jest to kwestia ustawienia nacisku ramienia.
Bardzo prawdopodobne. Nie jesteś pewien czy jest to dobrze zrobione? To sam ustaw :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
pneumokok
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2012, 11:23

Dual 505-3 - problem techniczny.

#3

Post autor: pneumokok »

a jednak udało mi się samemu przywrócić go do pełni życia.
problem leżał w źle zamocowanym mechaniźmie ramienia, rozkręciłem i sam skorygowałem.

dziękuje za niesamowicie szybką reakcje.

i mam jeszcze jedno pytanie: jak najlepiej podnieść jego osiągi dźwiękowe? Sprawa leży w wzmacniaczu czy przedwzmacniaczu?
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Dual 505-3 - problem techniczny.

#4

Post autor: Kocewicz »

Igła, wkładka, przewód sygnałowy, przedwzmacniacz, wzmacniacz, zwrotnica, zespół głośników. Temat rzeka :)
Are you Shure?
pneumokok
Posty: 5
Rejestracja: 29 sie 2012, 11:23

Dual 505-3 - problem techniczny.

#5

Post autor: pneumokok »

igła nówka, wkładka oryginalna dualowska ULM65E, a wzmacniacz to najzwyklejsza wieża Samsung (50Hz, 35W).
I cały czas myślę w którym kierunku zainwestować.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual 505-3 - problem techniczny.

#6

Post autor: Wojtek »

pneumokok pisze:I cały czas myślę w którym kierunku zainwestować.
Zacznij w takim razie od zastąpienia wieży wzmacniaczem i kolumnami z prawdziwego zdarzenia :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ