Dual DTJ-301 USB gra, ale... zbyt cicho.

Dyskusje techniczne dotyczące gramofonów marki Dual
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szyxmon
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2012, 14:53

Dual DTJ-301 USB gra, ale... zbyt cicho.

#1

Post autor: szyxmon »

Udało mi się rozwiązać problem z igłą, pojawił się kolejny: podłączyłem gramofon do głośników (creative 2+1 z wejściem na minijack), poprzez przejściówkę połączyłem minijacka z kablami od cinch od gramofonu no i niby wszystko jest ok, ale na full rozkręconych głośnikach gramofon gra o wiele za cicho niż powinien (dodam, że na podobnym ustawieniu głośników "zwykłe" płyty powodują drżenie szyb). Czy to wina "komputerowych" głośników, czy znowu coś pomieszałem?

Dodam tylko, że gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Gramofon gra, ale... zbyt cicho.

#2

Post autor: Robert007Lenert »

Brak przedwzmacniacza. Gramofon z wkladka MM potrzebuje przedwzmacniacza, badz wzmacniacza z wejsciem PHONO /takie wejscie o odpowiedniej wiekszej czulosci/.
Awatar użytkownika
szyxmon
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2012, 14:53

Gramofon gra, ale... zbyt cicho.

#3

Post autor: szyxmon »

Przecież napisałem, że gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz ; ). http://www.conrad.pl/?websale7=conrad&p ... ign=311352 to dokładnie ten model.

ED:

problem rozwiązany. Musiałem przestawić "pstryczek" w gramofonie, który był ustawiony na "mono". Działa pięknie. Temat do zamknięcia : ).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dual DTJ-301 USB gra, ale... zbyt cicho.

#4

Post autor: Wojtek »

szyxmon pisze:problem rozwiązany. Musiałem przestawić "pstryczek" w gramofonie, który był ustawiony na "mono". Działa pięknie. Temat do zamknięcia : ).
W tym gramofonie nie ma "pstryczka mono" :) Pewnie chodzi o przełącznik Phono/Line znajdujący się z tyłu gramofonu obok portu USB.

Jeśli to rozwiązało problem to znaczy, że Robert miał rację, zabrakło przedwzmacniacza w układzie.
Powyższy przełącznik pozwala na włączenie bądź wyłączenie wbudowanego przedwzmacniacza.
Prawdopodobnie miałeś wyłączony przedwzmacniacz i do głośników trafiał bezpośrednio sygnał z wkładki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
szyxmon
Posty: 14
Rejestracja: 23 maja 2012, 14:53

Dual DTJ-301 USB gra, ale... zbyt cicho.

#5

Post autor: szyxmon »

Dokładnie, było tak jak piszesz, Wojtek.
ODPOWIEDZ