Witam,
Jestem total max początkującym w tym temacie. Zakupiłem Dual CS 435. I mam problem. Igła ucieka mi do środka płyty, jak już coś pokombinowałem, to zaczęło trochę grać ale muzyka była pływająca. Myślę, żeby kupić nową wkładkę i igłę (w miarę budżetową - do prób) 200-400 pln.
Może coś mi pomożecie w tym temacie.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Dual CS 435 - nie wiem co zrobić
- Jaculek
- Posty: 2174
- Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
- Gramofon: Dual 704, 721
- Lokalizacja: Świętochłowice
Re: Dual CS 435
Czyli nie siedzi w rowku tylko wylatuje z niego? Gramofon stoi poziomo?
Opisz, co pokombinowałeś? Nacisk, Anty-skating?
Dźwięk zmieniał częstotliwość tam gdzie nie powinien? Jeżeli tak to nie trzyma obrotów. Najprawdopodobniej pasek do wymiany
Nowa wkładka zawsze jest z igłą. W tym budżecie zmieści się chyba tylko Ortofon OM10 ewentualnie AT-VM95E (lub AT 95E). Wymiana może nie mieć sensu ale to zależy co aktualnie wisi na ramieniu. Być może wystarczy wymienić samą igłę. Najlepiej zrób zdjęcie wkładki i samego końca igły.
Generalnie gramofon wygląda na zapuszczony i przydałby mu się porządny serwis.
Analog: Dual 704&721+DenonDL301/ShureV15III/Dual M20E/OrtofonMC-20>HeadamP >PreamP Dyskretniok DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio RX6/Beyerdynamic DT 880
Cyfra: Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Cyfra: Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
-
- Posty: 3
- Rejestracja: 06 kwie 2022, 20:24
Re: Dual CS 435
Tak, gramofon stoi poziomo. Dziś pokręciłem antyskating i już nie uciekała do środka. Ale z tego co wyczytałem to też należy dość dokładnie wyregulować.Czyli nie siedzi w rowku tylko wylatuje z niego? Gramofon stoi poziomo?
Kombinacje polegały na tym, że próbowałem wyważyć ramię gramofonu. Ale po kilku próbach zamówiłem wagę do tegojak już coś pokombinowałem,

Następna kombinacja to przesuwanie wkładki: przód tył. W pewnym momencie zaczęło już coś grać, ale beznadziejnie (nie wiem jak go skalibrować). Pływało.
Wkładka ma tylko napis: ortofon. Jak dotknę palcem ją od strony przewodów to buczy mocno w głośnikach. Jak poruszam to przestaje.
Tak jak pisałem jestem total zero nowicjusz, dlatego szukam pomocy.
Poniżej zamieszczam zdjęcia.
Z góry dziękuję za pomoc.
- darkman
- Posty: 16902
- Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
- Gramofon: PL70LII, PSX60
- Lokalizacja: Topanga Corral
- Kontakt:
Re: Dual CS 435 - nie wiem co zrobić
Wiesz co, ale waga nie służy do osiągnięcia równowagi ramienia, tylko do precyzyjnego nacisku igły z grubsza (zresztą można się obejść i bez niej).
Zobacz sobie w dziale FAQ, temat o kalibracji gramofonu i wykonaj opisane czynności krok po kroku. Jest to bardzo dobrze opisane.
Brawo. To też masz opisane wraz z wartością dla CS435 podaną w milimetrach. Przyda się szablon do kalibracji.
temat, który pomoże:
viewtopic.php?f=11&t=152&hilit=kalibracja
- Jaculek
- Posty: 2174
- Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
- Gramofon: Dual 704, 721
- Lokalizacja: Świętochłowice
Re: Dual CS 435 - nie wiem co zrobić
No cóż wkładka faktycznie nie najwyższych lotów. Można pomyśleć o np OM-10. Trudno ocenić stan igły ale na pewno ma sporo lat a jak mocno zużyta (lub uszkodzona) to będzie problem z utrzymaniem jej w rowku. AS nie ma wielkiego znaczenia przy poprawnym nacisku dla igły sferycznej, a już na pewno nie wpływa istotnie na utrzymanie igły w rowku.
Opisz jeszcze jak ustawiłeś nacisk?
Opisz jeszcze jak ustawiłeś nacisk?
Analog: Dual 704&721+DenonDL301/ShureV15III/Dual M20E/OrtofonMC-20>HeadamP >PreamP Dyskretniok DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio RX6/Beyerdynamic DT 880
Cyfra: Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Cyfra: Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10